Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


Likaaseli

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, trafiłam tu przypadkiem dzięki wujkowi google i znalazłam kilka interesujących tematów. Od wczoraj staram się czytać ten o początkach psychoterapii i zaczynam myśleć, że być może jest to rozwiązanie, którego i mi potrzeba. Mam jednak wiele wątpliwości w tej kwestii, z czego chyba największą jest strach przed tym "pogorszeniem się", o którym większość pisze, że naturalnie występuje w czasie terapii.

 

Co do powodów, dla których chciałabym ją zacząć... Jest ich kilka i nie wiem, czy powinnam o nich pisać tutaj, czy może raczej w jakimś konkretnym wątku?

Można powiedzieć, że przynajmniej częściowo wiem, co mi "dolega", ale nie potrafię sama tego zmienić. Co pewnie nikogo tu nie dziwi 🙂 

 

Na marginesie, odnoszę wrażenie, że na tym forum panuje niezwykle przyjazna atmosfera i bardzo mnie cieszy, że jeszcze takie miejsce w Internecie istnieje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum 🙂

 

9 godzin temu, Likaaseli napisał:

Mam jednak wiele wątpliwości w tej kwestii, z czego chyba największą jest strach przed tym "pogorszeniem się", o którym większość pisze, że naturalnie występuje w czasie terapii.

Zależy tak na prawdę z czym się zmagasz. Grzebanie w przeszłości i wracanie do trudnych przeżyć nie jest niczym przyjemnym, więc pogorszenie nastroju jest naturalną reakcją organizmu. Pytanie czy bez terapii nie miewasz gorszych okresów. Będąc w terapii masz osobę, która przechodzi z Tobą te trudne chwile, wspiera Cię i pokazuje inne spojrzenie na temat. 

 

9 godzin temu, Likaaseli napisał:

Jest ich kilka i nie wiem, czy powinnam o nich pisać tutaj, czy może raczej w jakimś konkretnym wątku?

Możesz po krótce opisać co się dzieje, jednak jeśli masz ochotę porozmawiać to radziłabym przejść do konkretnego wątku zgodnego z Twoimi problemami. Tam więcej osób zapewne odpisze 🙂

 

9 godzin temu, Likaaseli napisał:

Na marginesie, odnoszę wrażenie, że na tym forum panuje niezwykle przyjazna atmosfera i bardzo mnie cieszy, że jeszcze takie miejsce w Internecie istnieje ;) 

Chyba każdy z tutaj obecnych ma wystarczająco swoich problemów, a dokładanie komuś dodatkowych zmartwień nie jest dobrym pomysłem. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×