Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
New-Tenuis

Opowiadanie, co u nas słychać

Rekomendowane odpowiedzi

Jak reagujecie na pytanie "co u ciebie"? Ja bardzo tego nie lubię, bo wiele spraw chcę trzymać dla siebie, więc dla mnie normalne są odpowiedzi "jakoś leci" czy "po staremu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I gdzie tu masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym, że niektórzy drążą temat. Dla mnie to krępujące i nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak mam. Nie lubię takich rozmów, szczególnie, że u mnie więcej porażek niż sukcesów. Staram się na szybko powiedzieć coś pozytywnego lub neutralnego. I nie narzekać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś na pytanie co u mnie odpowiadałam zdawkowo ale po terapii b-p nauczyłam się mówić otwarcie o swoich uczuciach, emocjach i zauważyłam, że wiele rozmów ma taki przebieg jaki im nadam. Jeśli ktoś potrafi współpracować - porozmawiamy długo a jeśli nie to od razu widać, że rozmowa do niczego nie prowadzi i odbiorcy jest obojętne co powiemy, bo zapytał/a tylko, żeby nie było, że ma to gdzieś 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bardzo trzeba być przewrażliwionym egocentrykiem, żeby przeszkadzało zwykłe pytanie, co słychać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czasami jest to problem. Na przykład ja mam fobię społeczną, do tego gdybym na prawdę szczerze odpowiadał na pytanie "co tam" itp.. Rozmówca mógłby uznać lekko mówiąc, że coś jest ze mną nie tak. A z drugiej strony, wkurzają mnie dociekliwe osoby, którym jak się odpowie w podobny sposób, typu "a nic ciekawego", lub coś w tym rodzaju, drążą temat dalej...  

Edytowane przez Kaji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.07.2020 o 16:20, New-Tenuis napisał:

Jak reagujecie na pytanie "co u ciebie"? Ja bardzo tego nie lubię, bo wiele spraw chcę trzymać dla siebie, więc dla mnie normalne są odpowiedzi "jakoś leci" czy "po staremu".

Zależy, kto to pytanie zada....

Obcej osobie odpowiem podobnie jak Ty. Natomiast do bliskiej osoby podejdę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi