Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Kaji

Użytkownik
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

1 obserwujący

 1. Kaji

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  nic się dla mnie z tego powodu nie zmieni A Tobie coś się zmieni?
 2. Mam to samo z tym sercem, i to też od dawna... jednego dnia bardziej, jednego mniej... ale za każdym razem mam wrażenie jakbym to już miał być ze mną koniec.
 3. Kaji

  zadajesz pytanie

  Tak. Ale sukcesywnie rzucam. Jesteś uzależniony/a od internetu?
 4. Kaji

  Wasz wymarzony zawód.

  A no to mógłby być jeden z problemów
 5. Kaji

  Samookaleczenia.

  Pytanie kiedy? Czy pytanie czy ogólnie wtedy? Fakt. Nigdy mi się nie zdarzyło tego zrobić bo to planowałem, czy coś w tym stylu... Może po za jednym razem, gdy planowałem coś innego, ale nie to.. Tak samo nigdy do tego nie dochodziło w "przeciętny dzień". Zawsze zdarzało się to, gdy zaczynałem z powrotem tonąć w codzienności i czarnych myślach z którymi sobie nie dawałem rady. Po pewnym czasie spadania, jakoś nagle to wychodziło. Ale chwytając jakieś narzędzie, nie myślałem o tym, tylko o kroku dalej, jednakże nie zawsze, za to zawsze kończyło się na tym.
 6. Kaji

  Samookaleczenia.

  Też się zastanawiałem kiedyś nad tym "po co"? Ale teraz, jak tak głęboko się zastanowiłem, doszedłem do ciekawego, prawdopodobnego wniosku. Możliwe, że ból psychiczny, jak i wszystkie skazy i blizny na umyślę, chciałem żeby w pewnym sensie wyszły na zewnątrz. Jednakże zawsze, przynajmniej w moim przypadku działo się to pod wpływem chwili... Nie jestem w stanie w 100 procentach powiedzieć "czemu".
 7. Nie najlepiej... nie spałem, boli mnie ząb, mam kaca i brudne sumienie. A od tygodnia zbieram się żeby załatwić pewne sprawy na mieście... żałosne. Nie wiem czy to kwestia chwili, ale chyba już mnie nic nie interesuje.
 8. Kaji

  Wasz wymarzony zawód.

  Chciałbym być właścicielem jakiegoś wiekowego muzeum, ewentualnie chociażby dozorcą xD Ewentualnie pracować, bądź być właścicielem jakieś biblioteki, lub nawet samemu w końcu zacząć coś pisać.
 9. Kaji

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  Mangę "Berserk" - Polecam W jakim miejscu i o jakiej porze dnia/roku chciał(a)byś się najbardziej znaleźć?
 10. Kaji

  Postawy wobec Boga i religii

  Myślę że nawet chaos podlega pewnym restrykcją Na przykład: Możesz mieć w domu bałagan, wszystko leży tam gdzie nie powinno, generalnie - chaos. Ale możesz być na przykład pewna że Twoja lodówka nie znajdzie się zaraz na księżycu. Czy wszystko może się zdarzyć i nigdy nie możemy się niczego spodziewać? hmm.. Myślę że wszystko zależy od punktu widzenia i poziomu naszej aktualnej wiedzy na dany temat.
 11. Kaji

  Postawy wobec Boga i religii

  Może postąpił w taki sposób, jak postępują Twórcy gier, zabawek, i ogólnie zagadek logicznych... Jeżeli człowiek poświęca tyle życia na poznanie prawdy, działania jakiegoś mechanizmu itd... i w końcu mu się to udaje, możliwe że w pewnym sensie jest spełniony : D Może nie wierze w osobowego boga tak jak mówiłem, ale mimo wszystko, wraz z poznawaniem wielkości i skomplikowania wszechświata, w pewnym momencie można zadać sobie pytanie, czy stoi za tym jakaś wyższa siła, jakiś niepojęty byt, ale to jest mało prawdopodobne... bo w końcu, skąd on się wziął? skąd się wzięło to co go stworzyło? i tak dalej... Może wszechświat po prostu "musiał" istnieć. Wyobraź sobie nicość, ale nie pustkę - po prostu nic, nawet nie ciemność, świat... a w zasadzie jego brak, kiedykolwiek. Ciężko to sobie wyobrazić, a jak wyobraźnia zbliża się do tego, ogarnia mnie jakieś dziwne uczucie : D Chyba ciężko wyobrazić sobie nicość w dosłownym tego słowa znaczeniu... brak czasu, brak jakiejkolwiek materii, historii wstecz ani przyszłości.
 12. Kaji

  Powiedz prawdę i tylko prawdę :)

  Muzyką Wolisz bardziej przyziemne historie w książkach? Czy może bardziej fantastyka? O ile wgl lubisz czytać : D
 13. Kaji

  Postawy wobec Boga i religii

  Widzę że mamy podłożę do ciekawej rozmowy Zawsze byłem dosyć negatywnie nastawiony co do wierzeń w osobowych bogów. Jednakże mogę powiedzieć, że odkąd zacząłem interesować się zdecydowanie bardziej wszechświatem, dotarłem do momentu w którym pyta się "dlaczego?", i po dziś dzień niema na to odpowiedzi. Odpowiedzi przychodzą z czasem, ale i z czasem można też natrafić na mur nie do przebicia. Mamy mniej więcej zarys kształtowania wszechświata, za czym idzie zbliżyliśmy się też do symulacji jego początków, oraz wiemy że tak na prawdę w pewnym sensie są rzeczy, które mogą powstać z "niczego". Jednak co stoi za tym niczym? Jaki w tym sens? Jaki był początek cząstek wirtualnych? Po co w ogóle miałoby coś powstawać? Możliwe że niema nawet sensu zadawać tych pytań, bo gdyby to wszystko nie istniało, nie moglibyśmy ich zadać. Kiedyś czytałem jakiś artykuł o czarnych dziurach, i z tego co o nich wiadomo, w pewnym sensie czas i przestrzeń zamieniają się w nich miejscami (czas ma właściwości przestrzeni (można poruszać się w dowolnym kierunku), a przestrzeń właściwości czasu (można poruszać się tylko w jednym kierunku, czyli w stronę osobliwości)). Stąd może jest blisko do odpowiedzi "dlaczego cykl powstawania wszechświata mógłby się powtarzać w nieskończoność", i tak na prawdę nie miał swojego początku nigdy. Ale nie jestem naukowcem, a to tylko moje spekulacje na podstawie tego, co wiem że jest faktem
 14. Może nie jestem najlepszym motywatorem, a i typical gadki motywacyjne uważam za pozbawione sensu... jednak kiedyś coś tam trenowałem. Powiem tak, jako że nie chciałem się mijać z ludźmi, trenować na widoku itd... szukałem różnych sposobów treningu w domu. Motywacje miałem taką, że mogę być nieudacznikiem życiowym, ale będę chociaż sprawniejszy, zwinniejszy i silniejszy od innych, a w jakim celu to niema znaczenia... Wiem że ciężko jest z czymkolwiek zacząć, ale jak już się zacznie i się wprawi, to nawet jeśli początkowo Cię to tylko męczyło, to po czasie wręcz będzie przynosić satysfakcje, chociażby z samej świadomości że się w pewnej kwestii nie marnujesz. Nie wiem na ile to mogłoby pomóc, ale powiedziałem co wiedziałem
 15. Kaji

  Rozmowy o wadze

  Ja mam akurat niedowagę. Bardzo szczupły jestem, i wbrew pozorom nie tylko osobą z nadwagą można sprawić że się gorzej poczują wspominając w niezbyt przyjemny sposób ich wagę. Szczupłych też się to tyczy.
×