Skocz do zawartości
Nerwica.com

Anhedonia..


Centek1988

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, exodus! napisał:

witaj na forum! a czym ogólnie objawia się u ciebie anhedonia? Anhedonia występuje też,(w) ale to tylko krótkotrwały negatywny objaw przyjmowania leków psychotropowych.

Witaj. Od ok 10 lat leczyłem się różnymi lekami antydepresyjnymi, głównie SSRI. ( Choruje na nerwicę lękową) Od jakiegoś czasu nie biorę żadnych leków i moje emocje nie wróciły do normy. Nadal czuję się jak w momencie brania SSRI czyli bez emocji, jakichkolwiek:-\  od ponad pół roku nie biorę leków. Nie mam emocji, wszystko jest obojętne. Ciężko jest to opisać ale nie daje mi radości prawie nic. Robię wszystko mechanicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 10:43, exodus! napisał:

jesteś zrezygnowany, czy potrzebujesz jakiegoś "powera" aby zacząć działać? co robisz w życiu, pracujesz?

Ogólnie pracuje i to dużo, tzn średnio po 200h miesięcznie. Mam rodzinę. Martwię się często że jak nie będę brał nadgodzin to może nam nie starczać na życie. Mam kredyt hipoteczny też. Z czasem te złe myśli zawładnęły moją głową, myślami. Czuję brak szczęścia. Chyba powinienem odpocząć hehe. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cbd, aczkolwiek miałam coś takiego ze przyjemne i z ogółu pozytywne rzeczy sprawiały mi ból, smutek a smutne były smutne prawie bez różnicy. Byłam wiecznie smutna tak na 99%. Teraz po Cbd poziom smutku, jest na 45% z wahaniami. Myślę że nieźle mi to pomogło. Doły nie są ciężkie, i łatwiej mi czuć przyjemność z wszystkiego. Na nowo odkrywam życie, polecam.. 

 

Choć nadal uważam że życie jest okropne i tylko chwile są fajne. 

Dla tych chwil można żyć. 

Pozwalam sobie.

Pozwol sobie, pozwólcie sobie. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem anhedonii chyba nigdy. Potrafię czerpać przyjemność np. ze smacznego jedzenia. Miałem raz rozpoznanie epizodu depresyjnego, czułem wtedy coś w rodzaju rozpaczy wywołanej strachem przed karą boską. Brałem wówczas rysperydon. W 2009 r. miałem podobny problem z "rozpaczą" i strachem przed karą boską. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się wam wydaje, czy zdrowy człowiek odczuwa dużo przyjemności w życiu, czyli po prostu jest szczęśliwy, czy może po prostu dobrze funkcjonuje, ale chwil przyjemności jest kilka. Głodnemu chleb na myśli, ktoś z anhedonią pragnie przyjemności, a ktoś zdrowy działa pomimo tego że raz jest dobrze a raz źle, tyle że sobie radzi z tym co negatywne i go to nie przytłacza. Jak sądzicie? Proszę o radę. Jestem skrajnym hedonistą i ćpunem jakiegokolwiek szczęścia. Przez to neguje życie jako złe i problem się eskaluje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, naftan_limes napisał:

A jak się wam wydaje, czy zdrowy człowiek odczuwa dużo przyjemności w życiu, czyli po prostu jest szczęśliwy, czy może po prostu dobrze funkcjonuje, ale chwil przyjemności jest kilka. Głodnemu chleb na myśli, ktoś z anhedonią pragnie przyjemności, a ktoś zdrowy działa pomimo tego że raz jest dobrze a raz źle, tyle że sobie radzi z tym co negatywne i go to nie przytłacza. Jak sądzicie? Proszę o radę. Jestem skrajnym hedonistą i ćpunem jakiegokolwiek szczęścia. Przez to neguje życie jako złe i problem się eskaluje. 

Cały czas się nad tym zastanawiam, co czują ludzie zdrowi xD jak to u nich jest z tymi emocjami.

Ja już niejako pogodziłam się z faktem, że raczej przez większość życia będę czuła smutek i rozpacz, ale szczerze mówiąc, wolałam osobiście takie silne emocje złości i żalu, niż nie czuć absolutnie nic (jak przy anhedonii). Po czym przy okazji jakiejś chwilowej hipomanii odkryłam, że jestem zdolna (fizycznie) czuć emocję radości... i ją czuję! Są momenty, kiedy autentycznie czuję się szczęśliwa :D To jest coś wspaniałego! Normalnie magia :D I zastanawiam się, czy zdrowi ludzie, nieobciążeni lękiem, też tak mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×