Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...
Alchemiczka

Dzie┼ä dobry bardzo ­čśÇ

Rekomendowane odpowiedzi

Cze┼Ť─ç i dzie┼ä dobry wszystkim ­čśë

Przed momentem si─Ö zarejestrowa┼éam na forum, zatem jak nakazuje dobry obyczaj, przysz┼éam si─Ö wita─ç ­čśë

Mam na imi─Ö Asia (cho─ç zdecydowanie wol─Ö Joann─Ö ­čśë) i jak nietrudno zgadn─ů─ç, troch─Ö mi si─Ö w ┼╝yciu porobi┼éo...┬á

Mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e jestem kompilacj─ů destrukcji­čśë Chronologicznie, najpierw by┼éy:

1. Zaburzenia od┼╝ywiania (setki diet, g┼éod├│wek, cudownych ┼Ťrodk├│w na odchudzanie - moja CODZIENNO┼Ü─ć, odkad sko┼äczy┼éam 13 lat),

2. Borderline,

3. Uzale┼╝nienie od amfetaminy - silnie po┼é─ůczone z tym akurat zaburzeniem osobowo┼Ťci, jednak jego ┼╣R├ôDE┼ü nale┼╝y upatrywa─ç w punktcie1... Tak, si┼éa nap─Ödow─ů, kt├│ra popchn─Ö┼éa mnie w ten syf, by┼éa patologiczna ch─Ö─ç schudniecia.┬á

2 lata wciagania, ci─ůgle imprezy okraszane bia┼éymi kreskami, coraz wi─Öksze d┼éugi, zdrady - musia┼éy w ko┼äcu mie─ç taki a nie inny fina┼é, mianowicie rozpierniczona rodzina, rozstanie z m─Ö┼╝em i czasowa niemo┼╝no┼Ť─ç pe┼énienia roli matki

4. Strata pracy

5. Depresja - spanie┬á po 18 h na dob─Ö, pozosta┼ée 6┬á - robienie niczego, poza t─Öpym wbijaniem wzroku w sufit. My┼Ťli samob├│jcze, nieustanny p┼éacz w poduszk─Ö, do tego monstrualny przyrost wagi - z 58 w ci─ůgu 2.5 mca dobilam do 80 (tyle nie wa┼╝y┼éam nawet przed samym porodem...)

W ko┼äcu skierowanie na oddzia┼é dzienny do szpitala. Posz┼éam bo i tak by┼éo mi wszystko jedno. Powoli uczy┼éam si─Ö na nowo wstawa─ç i szykowa─ç do wyj┼Ťcia z domu. Poznawa┼éam specyfik─Ö i sens tego rodzaju terapii grupowej (mimo ┼╝e ka┼╝dy przyby┼é tam z czym┼Ť zupe┼énie innym), zacz─Ö┼éam je docenia─ç. R├│┼╝norodne zaj─Öcia z terapeut─ů (relaksacja, biblioterapia, kulinaria itp.), jak i┬á obecno┼Ť─ç wszystkich os├│b z grupy, pozwoli┼éy mi wyj┼Ť─ç z marazmu, zacz─Ö┼éam si─Ö u┼Ťmiecha─ç i troch─Ö bardziej r├│┼╝owo spogl─ůdac w przysz┼éo┼Ť─ç. R├│wnocze┼Ťnie wraz z doktorem, metoda pr├│b i b┼é─Öd├│w, toczylismy mozoln─ů walk─Ö z optymalnym doborem lek├│w i ich dawek.┬á

Po 60 dniach (roboczych) spędzonych na oddziale, 27.02. 2019 zakończyłam pobyt. Moje życie musiało się zmienić, szansy na naprawę rodziny nie było absolutnie żadnych, zaczęłam je wiec rezyserowac wg zmienionego scenariusza. 

Obecnie mog─Ö szczerze stwierdzi─ç ┼╝e jest mi w ┼╝yciu naprawd─Ö ok. Wiadomo, ┼╝e miewam gorsze momenty, co dzie┼ä walcz─Ö o now─ů siebie, jednak pokusy mojego dawnego ┼╝ycia to ju┼╝ nie m├│j ┼Ťwiat. Mo┼╝e i jest spokojniej, ba - nudnej, bo bez wielkich emocji, ale w┼éa┼Ťnie tak jak jest - jest doskonale, przebrzmia┼ée fajerwerki schowa┼éam g┼é─Öboko w piwnicy, w kufrze z napisem "przesz┼éo┼Ť─ç".┬á

Ufff, ale esej autobiograficzny┬á wyszed┼é ­čś│ Uk┼éon dla tych, co dotrwali do ko┼äca ­čśë┬á

Mam nadziej─Ö, ┼╝e mnie przyjmiecie do swojego grona, mo┼╝e nawet zaakceptujecie?­čśë

Pozdrawiam cieplutko i zmykam na nie do ko┼äca┬á jeszcze przestudiowany temat welbutrilu (przyjmuje od wczoraj, wcze┼Ťniej jad┼éam venlafaksyne 300). Niestety, nadzieja na powr├│t do dawnej sylwetki to wci─ů┼╝ moja ogromna s┼éabo┼Ť─ç, na szcz─Ö┼Ťcie m├│j psychiatra doskonale to rozumie i jak wida─ç chce mi w tym dopom├│c ­čśë

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Witaj na forum :) masz tego do┼Ťwiadczenia ┼╝yciowego troch─Ö:)

Leki niestety wp┼éywaj─ů na wag─Ö, co┼Ť o tym wiem. Ja to w sumie za┼éatwiam sportem i kontroluje diet─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Alchemiczka witaj na forum ;) rozgo┼Ť─ç si─Ö!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzie┼ä dobry serdecznie ­čśÇ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée przyj─Öcie ­čśü

Teraz tylko musz─Ö si─Ö zorientowa─ç co gdzie i jak, ┼╝eby nie zak┼éada─ç nowych w─ůtk├│w, a pilnie potrzebuj─Ö troch─Ö popyta─ç..┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hejka ­čÖé┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö