Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak odzyskać chęć do Życia


edi2933

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj straciłem chęć do Życia znudziło mi się grać na konsoli słuchania teledysków na komputerze oglądania filmów na telewizorze wychodzenia na  spacer z psem robienia tego wszystko samego codziennie co mam zrobić własnym życiem bo choruje na depresję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetnij więź między umysłem i ciałem bolesnym (ciężkim polem energii w ciele, wynikającym z nagromadzonego bólu emocjonalnego, wciąż odradzającego się z powodu sieci negatywnych przekonań)...

Ja to robię w ten sposób, że rozpoznaję to ciało bolesne w sobie i widzę iż chce ono powstrzymywać mnie przed autentycznym działaniem (czyli co naprawdę mam ochotę zrobić). Rozpoznaję tę ochotę i realizuję ją, wbrew oporowi i lękowi ciała bolesnego.

Chyba, że frajdę sprawia Ci właśnie pobycie z tym bólem emocjonalnym. Jest tak, gdy już "rozgrzejesz" się w uważności i "zgromadzisz" pewną moc obecności...

 

Generalnie można tutaj wyróżnić 2 aspekty:

1) Kierowanie się swoją radością/ekscytacją, podążanie za nią. To wymaga gotowości do odpuszczenia wszelkich negatywnych przekonań (w tym żalów, itp.), pewnej odwagi.

2) Akceptacja tego, co się w Tobie dzieje, poddanie wobec tego, brak oporu. Czyli zaakceptowanie swoich doznań somatycznych (ale przerwanie ich połączenia z myśleniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×