Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dzisiaj psychiatra tez przedstawil "piekna" wizje: zawroty to tylko nerwica,na 100%, ale jak nie pojde na psychoterapie moze byc jeszcze gorzej,wiecej objawow i kolo sie zamyka,az wreszcie stane sie kaleka zamknietym w domu.Szkoda tylko,ze psychoterpia jest tylko dopoludnia a ja pracuje i niestety nie dostane urlopu ani zwolnienia,a nie zrezygnuje z dobrej roboty ktora mam raptem 3 miesiace bo szukalam jej ponad rok.Trudno-najwyzej do przodu ale bede sama parla.Nie dam sie nerwicy,spieprzaj nerwica za przeproszeniem i juz mnie nie wkurzaj bo cie trutka na myszy potraktuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nerwica dopada nas bez względu na wiek. Moja zaczęła się jak miałam 20lat. Robiłam wszystkie badania i nic. W końcu stwierdzono nerwicę. Też wtedy chodziłam do szkoły ale rzadko dopadała mnie w szkole tylko jak wychodziłam to jakby mnie ktoś walnął w głowę. Ledwo mogłam dojść do domu. A i w domu nie było naj lepiej. W końcu po jakiś lekach przeszło i powróciło dokładnie 10 lat później tylko ze zdwojoną siłą.

Dla mnie też najgorsze jest ten brak równowagi, chwianie się na nogach i uczucie że zaraz zemdleje. Boję się przechodzić przez ulicę bo w trakcie chodzenia nie mogę się rozglądać na boki żeby się nie przewrócić.

Do sklepu wychodzę tylko tego najbliższego i to tylko jak nie ma tam kolejki.

W domu raz jest gorzej raz lepiej. Zauważyłam że ja chyba nie lubię ludzi bo jest mi gorzej jak np. mój tata jest w domu a ja mam robić obiad i ciągle zerka do kuchni a ja czuje jego wzrok na plecach i wtedy mnie dopada. Tylko mój mąż ma na mnie dobry wpływ ale i tak lepiej się czuje jak nie muszę chodzić.

Też ciągle sobie powtarzam że to minie a ja się nie dam i w końcu znowu będę cieszyć się życiem. WIERZE ŻE TAK BĘDZIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziś potworny ból głowy i cały świat wiruje!!!

A w niedzielę wieczorem, tak mnie bolała głowa że nagle urwał mi się film i nie mogę sobie przypomnieć co robiłam i kiedy poszłam spać, nie pamiętam nic z niedzielnego, późnego wieczora. Koszmar (dodam że nic nie piłam)

Coraz częściej się zastanawiam, czy moje zawroty i bóle głowy nie są spowodowane nerwicą, wiem tylko tyle że pojawiają się w razie większego stresu, ale ostatnio nawet leki mi nie pomagają :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dzień w dzień boli głowa ,mam okropne zawroty i stwierdzoną nerwice lekowa ,ale myslicie ze te bóle głowy sa związane właśnie z tym?? też je macie? :roll:

Mam to samo, okropne bóle głowy, zawroty - strasznie się z tym męczę, ale nie wiem czy wynika to u mnie z nerwicy. Nikt jeszcze tego nie zdiagnozował :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesze was,ze psychiatra powiedzial ze zawroty to glowny objaw nerwicy,nie ma nawet co myslec o tomografiach itd.,jezeli tylko zdiagnowowano u was nerwice.Tak ma niestety byc.Mnie bardziej zastanawia jedno:czy z tego cholerstwa da sie wyjsc,czy tez nerwica powoli doprowadzi nas do swira...? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć :cry:

Już nie mogę nigdzie wyjść bo cały czas jest mi słabo i wiecznie mnie kołysze. Mam wrażenie że jak idę to ktoś mnie pcha do przodu i boję się że się wywrócę.

Głowa ciągle ciężka i jakby ściśnięta w imadle

Kiedyś też ciągle kręciło mi się w głowie i było mi słabo ale nie przy każdym wyjściu na dwór i to od rana do wieczora. W domu też się źle czuje jak chodzę

Najlepiej nie ruszałabym się w ogóle z miejsca

Nie jestem nawet w stanie iść do lekarza (chociaż na wizytę i tak trzeba długo czekać).

Ostatnio niestety zaczęłam pić piwo bo trochę mi po nim przechodzi ale i tak nie do końca

Wiem że prowadzi do alkoholizmu ale już nie wiem co robić

Kiedyś po jednym piwie było super a teraz nawet po dwóch mi nie przechodzi dla tego zastanawiam się czy to w ogóle nerwica

Czy możliwe jest aby nerwica tak trzymała cały czas bo mi cały dzień jest słabo i nie mogę chodzić bo czuje się jak na statku

Na prawdę nie mam już siły i nawet płakać mi się nie chce bo chyba już nie mam czym :cry:

Co ja mam robić bo przecież mam rodzinę i świeżo otwartą firmę internetową która nie zarabia bo na niczym nie mogę się skupić

Czuje że życie wymknęło mi się z pod kontroli :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiele razy płakałam przez to gów*o .. kiedy np koniecznie musialam po cos wyjsc do sklepu ,ale oczywiście nie mogłam..najgorsze w tym wszystkim jest to ,że utrudnia to zycie dosownie na kazdym kroku.. nawet najprostsze czynności to katorga..nie mam tez juz pomału sił :( i ciagle zastanawiam sie dlaczego takie cos spotkalo akurat mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz dosyc tej nerwicy! Czy macie czasem tak,ze budzicie się rano z uczuciem napięcia,niepokoju,lęku?Pózniej w ciągu dnia czuje jakby mi bylo niedobrze,dopiero wieczorem trochę przechodzi.Czasami już odechciewa mi sie walczyć z tym cholerstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz dosyc tej nerwicy! Czy macie czasem tak,ze budzicie się rano z uczuciem napięcia,niepokoju,lęku?Pózniej w ciągu dnia czuje jakby mi bylo niedobrze,dopiero wieczorem trochę przechodzi.Czasami już odechciewa mi sie walczyć z tym cholerstwem.

 

Tak często tak mam! Rano lęk, niepokój, w szkole jest mi słabo i kręci mi się w głowie jak wróce do domu to wogóle jest beznadziejnie bo boli mnie całe ciało, a najbardziej głowa. Wieczorem mi trochę przechodzi, ale zdarza mi się, i to często, że w nocy, czuje w sobie niepokój nachodzą mnie czarne myśli i wtedy płaczę w poduszkę, a rano podpuchnięte oczy, okropny wygląd i dół...[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kaju!A możesz napisać jakie leki zażywasz?Ja zażywam Venlectine,Spamilan,Chlorprotixen z tym,że ostatnio jakoś mało skutkują...

Ja zażywam Coxtral i Vertigoheel. Coxtral na bóle głowy, ale ostatnio zauważyłam że przestał na mnie działać, Vertigoheel biorę na zawroty głowy i jak narazie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kaju!A możesz napisać jakie leki zażywasz?Ja zażywam Venlectine,Spamilan,Chlorprotixen z tym,że ostatnio jakoś mało skutkują...

Ja zażywam Coxtral i Vertigoheel. Coxtral na bóle głowy, ale ostatnio zauważyłam że przestał na mnie działać, Vertigoheel biorę na zawroty głowy i jak narazie działa.

 

 

Hmm o kogo macie leki na zwroty głowy? od lekarza ogólnego czy przepisał je psychiatra?

 

 

Mnie meczy ta dolegliwość od momentu odstawienia leków. Jakoś sobie to tłumacze, żeby nie wariowac, ale ciężko jest, zresztą sami wiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od sierpnia miałam co jakiś czas zawroty gowy z zaburzeniami widzenia , powtórzyło mi się to trzy razy. Od trzeciego razu mam zawroty głowy az do teraz (to około tydzień) , jak ruszam głowa to zawroty się nasilają , boli mnie przy tym głowa i czasem strasznie mi pulsuje. Nie mam pojęcia czy to nerwica, ale jestem bardzo nerwową osobą i miałam już wiele bóli z powodu nerwicy (bóle żołądka, nudności, trudności w oddychaniu) , byłam juz chyba u wszystkich możliwych lekarzy - neurologa, okulisty, laryngologa, ginekologa... Nie mam pojęcia co ze sobą zrobić, momentami mam wrazenie, ze po prostu umrę albo zwariuję .

Jak byłam mała brałam xanax, potem pramolan, ale nie biorę tych leków od roku,b o miałam nadzieję, że już jest ze mną wszystko w porządku . I teraz już nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie!

 

Wydaje mi się że mój problem raczej ma podłoże neurologiczne, ale chciałabym zapytać czy moze u kogoś z was występowały podobne objawy.

 

Od 4 dni mam szum w głowie. Jak szybiej się obrócę mam poczucie "odrealnienia" i zwolnienie obrazu przed oczami oraz wyjątkowo wkurzający szum. To jest szum podobny do szumu morskich fal lub wiatru. Szum pojawia się nawet gdy szybiej przewracam oczami. Gdy pojawia się ten szum to wszystko widze w zwolnionym tempie i nie dochodzi do mnie zbyt wiele informacji ze świata zewnętrznego.

Dodam, że nie wiąże się to z jakimikolwiek nerwamic zy stresm, jestem na dzień dzisiejszy spokonna i nie mam większych zmartwień czy nawet więcej pracy. Jestem na dłuższycm urlopie i odpoczywam sobie w domu.

 

Nadmienie, że jakieś 8 dni temu odstawiłam lek zoloft, moze to jest przyczyną.

Przeżył ktoś coś podobnego??

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie!

 

Wydaje mi się że mój problem raczej ma podłoże neurologiczne, ale chciałabym zapytać czy moze u kogoś z was występowały podobne objawy.

 

Od 4 dni mam szum w głowie. Jak szybiej się obrócę mam poczucie "odrealnienia" i zwolnienie obrazu przed oczami oraz wyjątkowo wkurzający szum. To jest szum podobny do szumu morskich fal lub wiatru. Szum pojawia się nawet gdy szybiej przewracam oczami.

Szumowi towarzyszą jakgyby "kilkukrotne błyski" jakbym była w jakimś disco klubie. Gdy pojawia się ten szum to wszystko widze w zwolnionym tempie i nie dochodzi do mnie zbyt wiele informacji ze świata zewnętrznego.

Dodam, że nie wiąże się to z jakimikolwiek nerwamic zy stresm, jestem na dzień dzisiejszy spokonna i nie mam większych zmartwień czy nawet więcej pracy. Jestem na dłuższycm urlopie i odpoczywam sobie w domu.

 

Nadmienie, że jakieś 8 dni temu odstawiłam lek zoloft, moze to jest przyczyną.

Przeżył ktoś coś podobnego??

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... ja mam tak czasami, ale raczej o mniejszym "zabarwieniu". Błyski, a raczej chwilowe przejaśnienia trwają nie dłużej niż sekundę i pojawiają się zazwyczaj w ciemności, np. tuż przed snem. Podobnie, jak u Ciebie nie jest to związane ze stresem, czy niepokojem. Tak samo jest z szumem lub wyciem w głowie, też występuje, gdy kładę się spać. Lub, gdy się budzę. Pozostałem objawy... spowolnienie świata, dekoncentracja to już objaw związany z samą nerwicą, a więc ze wzmożonym ruchem na ulicy... hałasem, czy gwarem, ale też nie zawsze.... gdyż np. idąc przez las... sam, zrelaksowany... tu ptaszek, tam kwiatuszek... i niby sytuacja spokojna, ja rozluźniony, a tu zawroty i dziwne wrażenie przesunięcia rzeczywistości... czasami, gdy wracam z takiego spaceru jestem bardziej zdezorientowany, niż gdybym przeżył sytuacje, która wzbudza objawy nerwicy... gdzie sens, gdzie logika :D

Ps. nie biorę i nie brałem leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłaś zoloft po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą, czy nagle?

 

 

Hejka,

No właśnie nagle, skończyły mi się leki, a nie miałam czasu i kasy żeby iść po kolejne wiec stwierdziłam, że to dobra okazja zeby odstawić, zwłaszcza że uznałam, że już czuję się dobrze...

 

Myślisz że to jestprzyczyną?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

No właśnie nagle, skończyły mi się leki, a nie miałam czasu i kasy żeby iść po kolejne wiec stwierdziłam, że to dobra okazja zeby odstawić, zwłaszcza że uznałam, że już czuję się dobrze...

 

Myślisz że to jestprzyczyną?

 

Raczej tak. Z tego co widzę to lek SSRI, ich nie można odstawiać z dnia na dzień. Delikatnie zmniejsza się dawki w odpowiednim tempie, inaczej mózg zwariuje i mogą być takie objawy jak u ciebie. Idź do apteki po zoloft, pobierz go trochę, powinno ustąpić, a następnym razem spróbuj odstawić po konsultacji z lekarzem i pod jego kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... ja mam tak czasami, ale raczej o mniejszym "zabarwieniu". Błyski, a raczej chwilowe przejaśnienia trwają nie dłużej niż sekundę i pojawiają się zazwyczaj w ciemności, np. tuż przed snem. Podobnie, jak u Ciebie nie jest to związane ze stresem, czy niepokojem. Tak samo jest z szumem lub wyciem w głowie, też występuje, gdy kładę się spać. Lub, gdy się budzę. "

 

hej Zahn, ja również mam takie objawy jak Ty, leków nie biorę żadnych - byłeś może z tym u jakiegoś lekarza? Pytałeś co to? Te błyski, szum w głowie?

Ja ostatnio myślałam wieczorkiem, że jakiś sms przyszedł i tel. mi się zaświecił - otwieram oczy a tu głęboka ciemna noc, zadnego smsa nie ma. Też się zastanawiam co to może być...?

Choć bardziej obstawiam to, że zbyt wiele godzin przed komputerem spędzam - ale cóż, tak praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem z tym u lekarza... zakładam, że też mam to od siedzenia przed monitorem. Komputer to dla mnie praca i relaks ;) Czasami również reaguje tak jak Ty, czyli te błyski odnoszę do rzeczywistości... burza idzie? Zdarza się też, że źle interpretuje dźwięki... więc wydaje mi się, że ktoś do mnie dzwoni, lub dostaje sms... a tu nic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica meczy mnie nieustannie a jej (jak przypuszczam jej) strasznym objawem sa zawroty i dziwne rzeczy z glowa; ciagle mam w niej uciski, bole a zawroty bywaja tak silne i nimile ze az robi mi sie niedobrze i nie moge usiedziec, nie wspomne o oslabieniach, ciezkich nogach itd. W nocy budze sie z bolem i balonem w glowie, pojawia sie panika ze to udar i tak codziennie. Mialam dwa lata tmu rezonans ale z innej przyczyny niz te zawroty i uciski-czy cos moglo sie zmienic od tej pory? Dzisiaj ide na tomograf, moj lęk jest tak wielki, ze musze zaplacic by sie uspokoic. Boje sie,ze mam tetniaka lub wylew, prawie jestem tego pewna-jak z tym zyc? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×