Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

monia gg nie mam bo mi mężuś wykasował-zamólało kompa tak twierdził a ja myslę,że był zazdrosny szkoda,że nie będziesz w zakopcu bo ja będę tydzień na rlopie z moimi chłopakami a co do męż to też nie mam wsparcia,sama przechodzę wszystko tzn.z mamą on jest taki typ ,że czego nie widać to nie ma i że sobie wymyślam i takie tam sama wiesz najlepiej jak to jest z facetami :evil: prałam prysznic i też się żle poczułam,zawroty,trzęsą mi sie ręce i ogolnie jestem rozbita ale co tam wzięłam magnez i zaraz ide robic obiadek ;) mam nadzieję,że lepiej sie już czujesz mój adres:martina2403@wp.pl jakcoś to piszzzzzzzzz.zawsze możemy pogadać.papatki.odezwę się pózniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie- Znam ten problem z autopsji tzn. w kilka tygodni po wystąpieniu u mnie pierwszych objawów nerwicy lekowej zaczeło PISZCZEĆ MI W USZACH!!!

Zmagam sie z tym problemem juz jakiś czas i powiem jedno na bank ma to związek z nerwicą... choć inaczej twierdzi mój psycholog.

Proponuje Ci najpierw wizyte u neurologa bo może miec to związek z kręgosłupem... Ale jesli wykluczy Ci to na 100% To radze dobrego ralyngologa...Ja na takiego trafiłem... zrobił mi badania i skierował do ośrodka terapii szumów usznych...W polsce są 2 (wawa i poznań)...

Ośrodek na bardzo dobrym poziomie w Poznaniu zajmuje się leczeniem szumów i pisków w uszach i głowie) nie tylko u neurotyków. Jest masa informacji na temat nadwrażliwości słuchowej (bo te piski noszą fachowo taką nazwę) jest w materiałach którymi dysponują...

I co do jednego są zgodni - że pisk który słyszysz jest wynikiem STRESU!!! który uszkodził aparat cortiego w uchu wewnątrznym czyli.błędniku. na początku stosuje się leki (betaserc) - który odpowiada za ukrwienie jeszcze żyjących komórek w uchu.

Poza tym zioła (żeńszeń, ginko, i HIT (miłorząb japoński)...pomagają!!!

Ale jesli chcesz to wyleczyć na maxa to potrzebna jest MASA KASY - (emitery szumu szerokopasmowego) - koszt obu (na dwoje uszu około 4000 tyś!!! NFZ daje 1300...ale ponoć wyleczalność 85%

ja zbieram kase na takie cuda... może uwolnią mnie od tego pisku który generalnie jest nieznośny zwłaszcza wieczorami kiedy obniza się tło dzwiekowe otoczenia...

I jeszcze jedno ma to ponoć jakiś związek z płatami skroniowymi więc polecam masaże!

poza tym optymizm!

i wiara w sukces to Mija!!!

pozdrawiam POWODZENIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć ja miałam takie piski na początku choroby,biegałam codziennie do laryngologa i on mi robił jakieś tam badania,wykresy i tez miał wysłać to do jakiegoś ośrodka laczenia słuchu bo coś było nie tak,ja miała tez jeszcze uczucie jakby mi coś z uszu wyciekało i co chwila sprawdzałam i nic-złudzenie,a raczej wszystko było nadwrazliwe!!!!!i co z tymi pisakmi-przeszły same!!!!brałam miłorząb japonski-gingo biloba!!!minimum 3 miesiące,aby zaczął porządnie działać-on jest na zawroty,piski w uszach,lęki i ogólnie dotlenia mózg!!!!pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pic na wode...chyba w to nie wierzycie.W ogole to wam powiem,ze przy ucisku w glowie rosnie mi cisnienie,strasznie to poteguje moj lek przed udarem.Moze w tym wieku powinnam juz brac leki na wszystko,jak stara babcia, a ucisk w glowie to raczej lek-widze ze chwyta mnie wlasnie jak sie czyms przejme lub zaczynam intensywnie myslec o wylewie.Ale cisnienie mam skokowe, tak sie boje.Znajomy taty dostal wylew siedzac spokojnie na fotelu przed tv,czlowiek hodujacy psy,zero nerwow :cry: A ja,taka nerwowa to tym bardziej w grupie ryzyka :cry: Jak mi nie odejdzie ten strach przed wylewem to zwariuje :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia ja miałam takie straszne lęki przed guzem mózgu i takie bóle głowy,że mdlałam i w końcu znalazłam się u psychiatry i on mnie zaczął leczyć,na 1 wizycie nie mógł ze mną rozmawiać normalnie bo nie byłam w stanie więc dał mi leki i tak jak boli ząb i się go zatruwa,żeby za 2tygodnie można było go wyleczyć tak było ze mną zjawiłam się za 2 tygodnie i mógł rozpocząć leczenie a schizy dotyczące wylewu miewam do tej pory-też miałam tomograf,rezonans,eeg głowy itd.więc sama widzisz nie jesteś z tym sama a poza tym nie można myśleć,że coś ci się stanie wiem,że się boisz i lepiej poszukaj sobie dobrego psyciatry,który cię z tego wyciągnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylam pewna prawidlowosc,ta glowa sciska mnie tylko po prawej stronie,dochodzi bol ucha i zaczerwienienie uszy, az pieka. Nie chce sobie juz nic wmawiac,ale to mnie stale trzyma; neurolog mowil ze to moze neuralgia, ale sa inne objawy jak wynika z literatury medycznej. Mam juz szczerze dosc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Z tego co widzę to lek SSRI, ich nie można odstawiać z dnia na dzień."

 

 

to nie jest regułą , ja odstawiłem z końcem roku i oprócz większej derealizacji nie mam żadnych nieporządanych objawów .

 

chciałbym trochę zawrotów głowy , ale cóż .. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia, ja miałam tez takie uciski i mrowienia w skroniach , i przy tym rosło mi cisnienie to była oczywiscie i jest nerwica i nic wiecej , nie wydaj kasy na zadnych specjalistów, bo to jest nerwica , tylko i wyłacznie . ja od pieciu lat mam to swinstwo , ale te uciski i mrówki miałaM NA POCZATKU jak mnie to dopadło i dopóki nie zaczeły działac leki ,przez dłuzy okres z przerwami brałam fevarin i spamilan oraz afobam , kiedy zaczeły działac nastapił przełom poprostu znikneły mrowienia, pózniej przez kilkalat było raz lepiej raz gozej ale nigdy nie tak potwornie jak za pierwszym razem, a teraz jestem w ciaży , za trzy tygo dnie rodze .przez cała ciąze miałam zawroty głowy to mnie dobiło , nie mozna z tym normalnie zyc , nafdal nie wychodze z domu bo sie boje ze zemdleje i koniec, ciąe przechodze fatalnie , biore tylko relanium który przepisał mi ginekolog, te zawroty głowy wiem że to tylkoooooooo albo az nerwica i za cholere nie chca puscic , ja tez juz mam dosyc tego cholerstwa , nie moge sie cieszyc nawet że bede miec corke jeszcze w tym miesiacu bo tak mi dopipszaja te zawroty a na dodatek doszła mi depresja ZWIAZANA Z CIĄŻA , OSZALEC MOZNA, TAK WIEC POCIESZ SIE FAKTEM ZE INNI TEZ MAJA PROBLEMY I JAKOS TRZEBA ŻYC , BO TAK JUZ JEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myslec,naprawde.Czy wasz scisk tez byl tylko z jednej strony glowy? W moim przypadku jest to po prawej,do tego bol ucha,scisk w szyi.Boje sie,czy czasem to nie zapalenie wezlow,tetnicy itd.Jak scisk zlapie to jest tak silny,ze nie czuje tej polowy ciala,bol jest az piekacy i czy to jest wlasnie nerwica????? Ta by dotykala obu stron glowy.Lekarz orzekl neuralgie,ale na necie pisze,ze ta lapie pare razy dziennie ale po minutce,dwoch a mnie to trzyma dlugo:( O dziecku marzylam,ale nerwica zabrala mi to marzenie na dobre,wiem ze nie podolam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co o tym myslec,naprawde.Czy wasz scisk tez byl tylko z jednej strony glowy? W moim przypadku jest to po prawej,do tego bol ucha,scisk w szyi.Boje sie,czy czasem to nie zapalenie wezlow,tetnicy itd.Jak scisk zlapie to jest tak silny,ze nie czuje tej polowy ciala,bol jest az piekacy i czy to jest wlasnie nerwica????? Ta by dotykala obu stron glowy.Lekarz orzekl neuralgie,ale na necie pisze,ze ta lapie pare razy dziennie ale po minutce,dwoch a mnie to trzyma dlugo:( O dziecku marzylam,ale nerwica zabrala mi to marzenie na dobre,wiem ze nie podolam :cry:

 

Moniczko mysle,ze lekarze się nie myla,ze to jednak neuralgia jest. Każdy organizm jest inny i inaczej takie rzeczy odczuwa wiec nie sugeruj się za bardzo tym,ze napisali,ze chwyta tylko na minute bo Ciebie moze chwycić na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia to może być ból napięciowy-ja miałam po lewej stronie głowy tak od czubka a w sumie to cała lewa półkula mnie bolała,to tego stopnia,że myslała,że mam guza i tak sie męczyłam rok aż dostałam leki od neurologa i przeszło ale czasami mnie jeszcze chwyta:-( i potrafi trzymać bardzo mocno i długo ale wiem,że nic to grożnego nie jest,mioja mam tez to ma-to są tzw.bóle napieciowe,póki nie wyciszysz nerwów będziesz to miała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia ja miałam i mam też od czasu do zcasu przy tych bólach tak jakby w uszach mi cińnienie rosło-tzn.jak jesteś pod wodą TO JEST TAKIE UCZUCIE ,ŻE CIĘ ZATYKA-NAPRAWDĘ NIE PRZEJMUJ SIĘ,SAMA TEGO NIE PRZECHODZISZ TYSIĄCE OSÓB MAJĄ TAKIE OBJAWY,JA MAM NP JESZCZE JAK ODWRACAM GŁOWĘ TO JAKBY CIAŁO SZYBCIEJ REAGOWAŁO A ZA CHCILĘ DOPIERO MÓZG TAKIE UCZUCIE JAK NA KARUZELI,ALBO JAK IDĘ PO ULICY TO MAM TAKIE WRAŻENIE JAKBYM Z PERSPEKTYWY FILMU WSZYSTKO WIDZIAŁA,BYŁA NIEOBECNA-NA POCZTĄTKU BARDZO SIĘ VAŁAM,A TERAZ TO OLEWAM,I STARAM SIĘ ZWALACZAĆ-MÓWIĘ CI IDZ DO DOBREGO LEKARZA,KTÓRY POSTAWI CIĘ NA NOGI:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,ale nie mowie o cisnieniu w uszach,znam to uczucie i olewam.Mowie o silnym bolu ucha,takim jak przy zapaleniu ucha,zawsze mnie to lapie przy tym scisku glowy,bol jest tak silny ze az sie skrecam stad sie zastanawiam czy ja nie mam jakichs przezrzutow,czy to nie wyleczona choroba migdalka lub gardla...Naprawde to bol chorobowy,nie nerwicowy.Poza tym jak kiedys bylam u laryngologa to mi powiedzial,ze po tej stronie mam stary wezel chlonny...Co to znaczy?Czy to niebezpieczne?Mysle,ze u mnie kazdy objaw,nawetchorobowy napedza panike stad trudno mi ocenic co jest nerwowe a co nie.Przez prace nie mam nawet jak chodzic po lekarzach,zostaje mi tylko prywatnie po poludniu a na to wiadomo trzeba zebrac troche kasy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monia słuchaj możesz mieć nerwy tak rozstrojone a nerwica atakuje najsłabsze punkty-u mnie poszło serce i glowa,u ciebie głowa-ucho pewnie nic tam nie ma ale lepiej sprawdzić u laryngologa i jak pójdziesz to nie mów ,że masz nerwicę lękową,zachowuj się jakby ci nic nie było tylko to ucho bo oni wtedy inaczej podchodzą do pacjenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niejednemu madraskowi stad bedzie lyso! Dzieki uprzejmosci pewnej osoby przeszlam dzis kompleksowe,prywatne badania pod katem uciskow,bolu glowy,dretwien i uszu. Prof.sie usmial po wynikach i dokladnym mnie obejrzeniu.Wszystkie objawy te sa wynikiem rosniecia u mnie trzech kolejnych zebow madrosci,ktore uciskaja mi wezel szyjny,tym samym dajac silne sciski i bole glowy oraz otalgie uszna-czyli bol ucha bez przyczyny! Ble,ble,tegie glowy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam straszne bóle głowy ... rano boli mnie troszkę, potem coraz mocniej i mocniej. Zauważyłam , ze wieczorem jest zawsze lepiej . Kazdego ranka jak się buzę, boję sie , ze bede się źle czuła. Do tego mam zawroty głowy, często jak wchodze do dużego pomieszczenia, jak się uspokoję to mijają. Czy ktoś ma takie bóle głowy ? I da sie coś z tym zrobić ? Bo ja juz szaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Ja mam takie małe pytanko, ponoć mam nerwice lękową, którą stwierdzono juz 2 lata temu... bralem leki itp itd.. praktycznie zadnych cudownych efektow nie bylo, nadal mam probelemy ze spaniem (przy zasypianiu dostaje drgawek co mnie skutecznie wybudza, czuje sie jakbym nie byl sobą tylko jakbym wypił ze 2 browary, kiepska pamięć, noi te zaj.. zawroty głowy), nie biore juz lekow z 8mcy i tak samo sie czuje.... jak dojsc do siebie????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×