Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

wyśmiewać z kogo chcę

to się wyśmiewaj padalcu zjadliwy , kut-wo obciążona moralno -i genetycznie w dodatku, gęboryju wiecznie szukający kogo by tu obrazić . BU-jaj się na pyle kosmiczny , zarodku .

 

Obciążona genetycznie, dobre! Nienawiść do bliźniego, którego Bóg stworzył i obciążył genetycznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz" - to bardzo mądre i głębokie słowa, nie wiem czemu drzewko się ich czepiał ostatnio :]

 

Jetodiku wierzący, nie przypominam sobie, żebyśmy dyskutowali o prochu. Być może, jak zwykle, coś pomieszałeś, powróciwszy z długich godzin pracy fizycznej. :bezradny: Co nie zmienia faktu, że ja z prochu nie powstałem i jeśli odpowiednio się zabalsamuję to w proch się nie obrócę. ;) Jeśli jednak Ty narodziłeś się z prochu, to wypada mi tylko współczuć i wyrazić pogląd, że rodziców swoich należy szanować, nawet jeśli są popiołem i w wyniku przypadkowego połączenia stworzyli kolejny puch marny. :uklon:

 

Konkludując, przytoczony przez Ciebie cytat nie jest bardzo mądry i głęboki, raczej bardzo głupi i płytki. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz" - to bardzo mądre i głębokie słowa, nie wiem czemu drzewko się ich czepiał ostatnio :]

 

Jetodiku wierzący, nie przypominam sobie, żebyśmy dyskutowali o prochu. Być może, jak zwykle, coś pomieszałeś, powróciwszy z długich godzin pracy fizycznej. :bezradny: Co nie zmienia faktu, że ja z prochu nie powstałem i jeśli odpowiednio się zabalsamuję to w proch się nie obrócę. ;) Jeśli jednak Ty narodziłeś się z prochu, to wypada mi tylko współczuć i wyrazić pogląd, że rodziców swoich należy szanować, nawet jeśli są popiołem i w wyniku przypadkowego połączenia stworzyli kolejny puch marny. :uklon:

 

Konkludując, przytoczony przez Ciebie cytat nie jest bardzo mądry i głęboki, raczej bardzo głupi i płytki. :]

 

Kiedyś się dowiedzą, co to jest atom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie co niektórych powstało z pradawnej zupy mieszanej w lewą stronę, zamiast w prawą.

 

Duizm głosi, że każde życie zna dwie śmierci, przednią i tylną, to jest tę sprzed narodzin i tę po agonii. Teologowie dychtońscy za szperklapy brali się ze zdziwienia, słysząc potem ode mnie, że my tak na Ziemi nie myślimy i że są Kościoły interesujące się tylko jednym, mianowicie przednim bytowaniem pośmiertnym. Nie mogli pojąć, czemu ludziom przykro myśleć o tym, że ich kiedyś nie będzie, a nie jest im tak samo przykro rozmyślać o tym, że ich przedtem nigdy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiara w coś, czego istnienia nie można w żaden sposób udowodnić nie wydaje Wam się nieco dziwna?

 

Skoro Kalebx3 widzi sens i pociechę w modlitwie, po co dewaluować wyznawane przez niego wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiara w coś, czego istnienia nie można w żaden sposób udowodnić nie wydaje Wam się nieco dziwna?

 

Skoro Kalebx3 widzi sens i pociechę w modlitwie, po co dewaluować wyznawane przez niego wartości.

 

Chodziło mi tylko o to, że wyzywanie wierzących ludzi od idiotów i przekonywanie ich na siłę, że są słabi i głupi mija się celem. Sama nie jestem wierząca, ale szanuję poglądu innych. Pytam tylko, czy nie mają wątpliwości wierząc w coś, co być może jednak nie istanieje (bo bez dowodów nie mozna ani teorii potwierdzić, ani jej zaprzeczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego piłem cały czas, nagle znajduje się rozjemca, który potem sam zaczyna to samo.. Nie ogarniam

 

No to ci udowodnili, nie, nie mają wątpliwości.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, no już dokładnie nie pamiętam, ale wkleiłeś cytat chyba Marii Peszek, gdzie te słowa były przytoczone w negatywnym kontekście i podpisaleś się pod tym cytatem :]

Tu nie chodzi o poezje a o pewien monizm, kwestia bardzo pasjonująca...

ostatnio na tapecie u mnie był monizm neutralny oraz fizykalizm, ten ostatni w wydaniu Daniela Stoljara, który twierdzi:

"every instantiated property is either physical or is necessitated by some physical property", czyli każda konkretna właściwość jest fizyczna bądź wymuszona przez jakąś fizyczną właściwość.

a dzisiaj ku mojemu zdumieniu czytam sobie w kosztującej 12zł książce naukowca z oxfordu zajmującego się biochemią fizyczną i teologią, panenteisty Arthura Peacocka, którą tu polecałem ("Drogi od Nauki do Boga"), taki fragment:

 

"Obojętnie jak daleko wstecz sięgająastronomowie i kosmologowie, nie ulega wątpliwości, że wszechświat zawsze był fizyczny, składał się z materio-energio-czasoprzestrzeni w najbardziej podstawowych formach (np. fluktuacji pola kwantowego). Z tego rozwinęło się wszystko inne, można więc przynajmniej się zgodzić (a będzie jeszcze znacznie więcej pewników), że wszystkie konkretne składniki świata, w tym istoty ludzkie, są zbudowane z elementarnych jednostek fizycznych. Potwierdza to monistyczny punkt widzenia, jaki przyjęliśmy wcześniej (zob. s. 76-77), w tym sensie, że wszystko da się rozłożyć na podstawowe jednostki fizyczne i nie trzeba wprowadzać żadnych dodatkowych jednostek na wyższych poziomach złożoności. Jest to całkowicie zgodne z biblijną tradycją, że "Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi" i powiedział Adamowi: "prochem jesteś i w proch się obrócisz!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego piłem cały czas, nagle znajduje się rozjemca, który potem sam zaczyna to samo.. Nie ogarniam

 

No to ci udowodnili, nie, nie mają wątpliwości.

 

Bo, pozwolę sobie na kolokwializm, strasznie mnie wkurwia, kiedy ludzie w ramach "dyskusji" obrażają siebie nawzajem, wyzywają od idiotów i z wymiany poglądów robi się ogólna walka - każdy na chama przekonuje do swoich racji.

Czemu nie można po prostu przedstawić swojego stanowiska w sposób nieuwłaczający drugiej stronie?

 

Fakt, może pytanie było niepotrzebne, ale jestem strasznie rozkojarzona i słabo trybię dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nazwać kogoś idiotą czy słabym to nie obraza.

 

http://lmgtfy.com/?q=are+believers+less+inteligent

 

To mnie bardzo ciekawi, bo z niektórych to się rzeczywiście wylewa. Jakbym miał wszystkich idiotów wyzywać od idiotów, to nie miałbym czasu na nic innego, a dostrzegam tu pewien schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza to monistyczny punkt widzenia, jaki przyjęliśmy wcześniej (zob. s. 76-77), w tym sensie, że wszystko da się rozłożyć na podstawowe jednostki fizyczne i nie trzeba wprowadzać żadnych dodatkowych jednostek na wyższych poziomach złożoności. Jest to całkowicie zgodne z biblijną tradycją, że "Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi" i powiedział Adamowi: "prochem jesteś i w proch się obrócisz!"

 

Czekaj, a Bóg nie jest dodatkową jednostką na wyższym poziomie złożoności i w ogóle wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×