Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, cierpię na nerwicę od 13 lat, z przerwami. Ostatnie 3 lata były super,bo nie miałam żadnych objawów. Najlepszy był czas ciąży (obecnie dziecko ma 11mc). Niestety jakiś czas po porodzie zaczęły się pojawiać lęki, napady paniki, ciągłe katastroficzne myśli. Długo zwlekałam,żeby coś z tym zrobić. I niestety kilka tygodni temu miałam silny napad ,wylądowałam na 3 dni w szpitalu. Zaczęło się od szybkiego bicia serca,zawrotów głowy a skończyło się spięciem całego ciała, powyginało mi ręce,nogi - myślałam,że umieram 😥 w szpitalu porobili badania,które właściwie wyszły dobrze. Objawy sugerowały tężyczkę, zrobiłam próbę EMG i rzeczywiście ta tężyczka jest. Byłam u neurologa i endokrynologa- obaj powiedzieli,że wszystko wina nerwów, że trzeba uspokoić głowę.

Psychiatra przepisał sertrelinę. Biorę 3 dzień 1/3 tabletki z 50mg. Boję się brać większą dawkę na początku, zwłaszcza,że karmię piersią.  Zauważyłam,że dziwnie się czuję,tzn. mam chwile,że czuje się dobrze ,napływ pozytywnych myśli ,po czym zaraz nadchodzi dół... I tak na zmianę. Czy to jest skutek uboczny ? Czy to minie ? Czy lepiej przerwać ? ☹️ Nie wiem co mam robić, chciałabym normalnie się czuć. Miałam wrócić do pracy,ale czuję się kompletnie bez sił, motywacji i sensu. W poniedziałek mam umówioną wizytę u psychologa. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy setralina zaburza erekcje bardziej niz duloksetyna i wenlaflaksyna oraz escitalopram. Na esci 20 mg byla lipa w tej kwestii teraz mam wejsc na 150 setry. Wczesniej 150 mg wenli. Nie wiem co lepsze na natrectwa bo teraz jestem na duloksetynie 30 mg, czy zwiekszenie dulo pomoze na matrectwa czy lepsza setra? Co z erekcja jesli porownav dulo i setre? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze juz od dawki 50 mg mozna uzyskac dzialanie przeciwlekowe... Tak samo z escitalopramem ktory od 5 mg dziala przeciwlekowo. 

 

Pytanie co teoretycznie dziala lepiej na OCD setralina czy duloksetyna??? Duloksetyny moge brac najwiecej 60 mg a setry nawet 200 mg ale lekarz che mi dac najpier 150 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Potliwość może występować u niektórych osób jako skutek uboczny. Nie ma dokładnej odpowiedzi ile to może potrwać ale u większości osób mija albo znacząco spada w ciągu nawet do kilku miesięcy. Ja osobiście biorąc sertraline nie mam jako tako wiekszej potliwości. Biorąc wenlafaksyne potliwość minęła dopiero po około 6 miesiącach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt xd na noc biorę bo uważam że mnie trochę zamula gdy zaczyna tabletka działać a rozkręca się coś do 6 godzin według tego co piszą. Więc budzę się gdy lek się już "załaduje" powiedzmy sobie szczerze, nie ma "pigułki szczęścia" te leki pomagają owszem. Wyciągnęły tysiące jak nie miliony ludzi z czarnej d... W tym i mnie. Za przeproszeniem ale i niektorym szkodzą. Ja traktuje je jako pomoc. Tak jakby "suplement" chyba skutecznie blokują zle emocje, strach i lęk. Trochę też i pozytywne uczucia ale coś za coś. Tabletka za nas życia nie weźmie na klatę. Jest tylko pomocą. Według mnie skuteczna. Ale patrząc na różne ankiety i sondaże to sertralina ma ponad 60% skuteczności wśród oceniających. Pozdrawiam 👌💪 siła musi być! 

Edytowane przez Paput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5tygodni biorę dawkę 50mg sertralina mam  silne zaburzenia depresyjne lękowe brak motywacji i aktywizacji na ostatniej wizycie lekarz kazał mi zwiększyć dawkę brać kilka dni 75mg a później 100 boje się bo mam wzmożona potliwość proszę o poradę dodatkowo biorę sulpiryd 50mg a noc mirtazapine15mg

Edytowane przez Pawel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tem sertralina powinna pomoc za jakiś czas... A dokładnie to nikt tego nie wie kur wagon przywieźli... Nie czytaj głupot tylko ogarnij.. Trollu. Nikt tu nie ma magicznej kuli w której odpowie ci na pytanie "kiedy miną lęki czy potliwość" no Boże święty kto ma to wiedzieć! Nikt tego nie wie. Nawet lekarz. Leki to loteria... Na jednego zadziała na innego nie.... Daj spokój zadawać na forach takie pytania bo to nie jest zabawne. Zastanawiam się czy ty sobie jaja robisz czy co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto bierze solo ten lek?
Nie czujecie się na nim mocno odrealnieni?
Miałem jedno podejście do tego leku i wytrzymałem ze dwa tygodnie.
Od początku czułe mocne odrealnienie tak jak by mnie ktoś sztachetą przez całą noc po głowie okładał plus efekt jak bym był za mgłą.
W drugim tygodniu doszła sraczka po tym leku i spasowałem.

Jak po tym funkcjonujecie? Przecież przy takich jazdach to nie idzie pracować, zajmować się rodziną, domem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×