Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Biore asentre od lutego 2006 skutki mialam tylko jedne jadlowstret ale w miare przeszlo.....zaczelam od 50 teraz biore 250 to juz maxymalna dawka i powoli przestaje na mnie dzialac to sie podobno zdarza...

Jedno co powiem Asentra mi naprawde pomogła:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

ja biore od dwóch dni ten środek wieczorem tak mi zalecił lekarz, po pierwszym proszku nastepnego dnia rano miałem dziwne jazdy jakos sie dziwnie czułem , sucho w buzi ,spocone rece , uderzenia gorąca i dziwne skoki ciscnienia trwało to jakąś godzine potem jakby ustało i lekko powruciło wieczorem przed połknieciem kolejnej pigułki . Kolejny poranek był troche inny a mianowicie zredukowała sie o połowę suchość w ustach i pocenie skoki ciśnienia jeszcze wystapiły lecz pojawiły sie nowe objawy , poczułem jakiś wewnetrzny niepokuj i zdenerwowanie oraz sennośc.

W zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś mi może powiedzieć czy to jest normalna reakcja czy może musze to odstawić ?

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka masz dawke. Najlepiej rozlozyc na 2, 3 dawki dziennie. No chyba, ze bierzesz tylko 50mg, to wtedy na noc, przynajmniej nie powinienes miec klopotow z apetytem. Pelny efekt terapeutyczny powinien nastapic miedzy 4 a 6 tygodniem brania. Choc cos sie czuje czasem juz po tygodniu. Jak to dziala? Zalezy jakie masz objawy. Mi reguluje sen, apetyt, daje sile i dobre samopoczucie oraz likwiduje natrectwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

themolka dzieki za odp . ja ma działke 50mg i własnie biore raz wieczorem po kolacji co do apetytu to niestety ale dzisiaj niestety go wcale niemiałem

czy te objawy mina ? bo szczeże nie jest to przyjemne no ale jeżeli mina i ma mi to pomuc to sie pomecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki troche mnie twoja odpowiedź uspokoiła ale mimo wszystko czuje sie fataliti , znaczy tak z przerwami, raz jest dobrze ,a raz mnie tak węźmie że szok i skacze mi cisnienie w tym czasie i niewiem np. czy jak mnie łeb boli to moge brać ibuprom :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. bede sie starał być dobrej myśli i dziekuję za słowa otuchy , dzisiaj mnie dla odmiany wzieło na spanie no i oczywiście zero apetytu no ale to dopiero 3 dzień tej terapii . :lol:

 

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 5:28 pm ]

themollka[/u] a ile czasu już zarzywasz ten specyfik ?

 

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 10:15 pm ]

disiaj przez cały dzień było spoko nawet mi apetyt wrócił miałem tylko pod wieczór jakieś dwie nieciekawe jazdy a tak pozatym luz nawet ciśnienie sie uspokoiło i mam w normie z tym że niestety niemoge powiedzieć żeby coś sie zmieniło na lepsze oprócz tego że objawy skutków ubocznych zmalały.

 

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 11:48 am ]

dziś jest 4 dzień terapii stimulotonem ,poranek jakby troche lepszy tylko czasami jakis taki wewnetrzny niepokuj sie wkrada i troche poty wróciły głównie na dłoniach i stopach no i przestaja mnie chyba dręczyć te przeraźliwe myśli .

 

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 9:21 pm ]

w południe miałem bule w klatce piersiowej i tak troche sie jakoś dziwnie czułem , za to pod wieczór nawet naszła mnie chęć zrobienia czegoś w ogródku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!JA OD JUTRA MAM ZAMIAR BRAC ZOLOFT. TROCHĘ SIĘ BOJE GO ZAŻYWAĆ. bOJE SIĘ UZALEŻNIENIA.SĄ TO PIERWSZE MOJE LEKI ANTYDEPRESYJNE. WOGÓLE WCZORAJ PIERWSZY RAZ BYŁAM U PSYCHIATRY. MĘCZĄ MNIE STRASZNE MYŚLI. CZASAMI CZUJE ŻE WARIUJE. cZY WAM POMÓGŁ TEN LEK?JAK SIĘ PO NIM CZUJECIE?BARDZO ZALEŻY MI NA WASZEJ OCENIE, PONIEWAŻ JUŻ ZAŻYWACIE TE LEKI I MOŻECIE MI CONIECO POWIEDZIAĆ!DZIĘKI ZA RADY, POERADY I TAKIE TAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazywałem stimuloton przez ok 6 miesięcy.Na początku faktycznie totalny brak apetytu i złe samopoczucie.To minęło po jakimś tygodniu stosowania.Po 2 tygodniach stosowania poczułem prawdziwą "moc" (porównywalną do efektu po fluoksetynie).Niestety poprawa u mnie była tylko chwilowa i po kilku dniach wszystko sie unormowało.Nie miałęm już takich lęków co przed zażywaniem leku,jednak nie miałem też jakiś piorunujących efektów.Może to dlatego ze cierpię na specyfinczą odmianę nerwicy - derealizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz nawrót choroby? że wznowiłaś terapie.

 

[ Dodano: Nie Lip 23, 2006 12:21 am ]

a czy jak bierzesz po przerwie ,to też masz działanie skutków ubocznych?

a i jeszcze jaką miałaś przerwę i czy wczasie nieprzyjmowania leku czułaś sie dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam stimuloton. miałam po nim dreszcze. było mi maksymalnie zimno!

 

doszłam do 1,5 tabletki dziennie, ale nie mogłam brac na noc bo nie mogłam spać.

 

skończyły mi sie w pewnym momencie leki i nie brałam tydzień. I to było chyba najgorsze 7 dni ! non stop migreny, zawroty głowy mdliło mnie, płaałam cały dzień.. coś strasznego!

 

nie odsatwaijcie nagle leków! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tańszą wersją stimulotonu jest luxeta...

 

mysle ze trzeba poczytać ulotkę, tam bedzie miał dość sporo informacji.

 

ja miałam dość dużo "efektów ubocznych" najgorsze to dreszcze, bezsenność, gorsza koordynacja ruchowa.

 

to niezły lek, działa dość szybko( przynajm,niej na mnie) miałam wyczuwalna poprawe po 3dniach stosowania.

pozniej jakos szło.. przeszłam na nim sesje bez trójek <--a tego sie najbardziej bałam, ze nie dam sobie rady z nauka;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz 8 dzień , skutki uboczne mineły całkowicie śpie jak zarżnięty nawet nastrój mi sie chyba polepsza jak tak dalej pójdzie to jeszcze uwierze w farmakologie. zobacze co dalej bedzie.

 

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 9:37 pm ]

jest spokojniej skutki uboczne zmalały prawie całkowicie 8-smy dzień brania

 

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 9:39 pm ]

no ja też sie ciesze że to wkońcu juz mineło bo jak by jeszcze troche mnie tak potrzymało to bym to zostawił w cholere

 

[ Dodano: Czw Lip 27, 2006 7:26 pm ]

witam ! dzisiaj biore już 11 dzień , i jakoś teraz nic to niedziała jeszcze na początku coś tam mimo skutków ubocznych działało i miałem odczucie że coś idzie na lepsze natomiast teraz jest tak samo jak przed braniem tego leku , niewiem może jeszcze za wcześnie mówić o jakiejś diametralnej zmianie i poprawie

 

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 3:37 pm ]

15 dzień mam znowu poty i brak apetytu ,co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×