Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z rozpoznaniem.


Pawełkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przejde odrazu do sedna. Generalnie kiedys dużo razy zaczołem ladowac w szpitalu i po któryms razie lekarka musiała mi sfałszowac papiery czyli napisac że mam shizofrenie której nie miałem ponieważ nie było pieniedzy z NFZ na moje leczenie a na shizofrenie pieniadze były, leczyłem sie w tedy na nerwice natrectw. Lekarz psychiatra mówił mi że musi mi to rozpoznanie napisać bo inaczej nie bedzie pieniedzy z NFZ na dłuższe leczenie i w ten sposób mam teraz w papierach napisane shizofrenia paranoidalna. Problem w tym że jak teraz pójde do jakiegokolwiek lekarza czy psychologa to mi wmawiaja że mam jakies urojenia albo inne objawy psychotechniczne natomiast ja żadnych objawów pozytywnych nigdy nie miałem. Co mam w takiej sytuacji zrobić, zapisałem sie do lekarza psychiatry prywatnie żeby mu wszystko opowiedzieć ale boje sie że jak sie tamci lekarze w szpitalu dowiedza to mnie beda chcieli zamknac w zakladzie żeby sie nie wydało ich fałszerstwo, co o tym myślicie, powinienem isc do tego lekarza i mu wszystko opowiedziec czy jednak nie ale dalej wszyscy lekarze i psycholodzy beda mi wmawiac że mam jakies psychotyczne objawy a ja lecze sie tylko na nerwice natrectw, co najwyżej moge mieć objawy negatywne i nic wiecej ale żadnej shizofreni paranoidalnej nie mam, co mam zrobić w tej sytuacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Mi to samo mówili.

b) Nie przykładaj wagi do diagnozy, bo tak na prawdę możesz kłócić się z samym sobą ile wlezie.

c) Jeżeli leki ci nie przeszkadzają w funkcjonowaniu to miej wywalone.

d) Jeżeli pracujesz/uczysz się i rozwijasz to ja nie widzę problemu, sam jestem schizofrenikiem bez objawów wytwórczych i pomimo lekkich objawów negatywnych jakoś funkcjonuję. Bardziej mi aktualnie do fobika społecznego z lekkimi zaburzeniami schizotypowymi (szczególnie jak mam kaca :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy same objawy negatywne sa powodem do stwierdzenia shizofrenii prostej? 

Mam zamiar o tym powiedziec lekarzowi prywatnemu tylko boje sie że jak tamci lekarze sie o tym dowiedza to beda chcieli mnie zamknac w zakladzie bo przeciez dokonali falszerstwa i boja sie odpowiedzialnosci. W sumie nic im nie udowodnie ale różnie to bywa. Może tak być że lekarz do którego pójde prywatnie bedzie chciał powiadomic o tym tamtych lekarzy w szpitalu? 

Najgorsze jest to że kazdy psycholog mi wmawia że mam jakies urojenia czy cos innego a ja nigdy nic takiego nie mialem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×