Skocz do zawartości
Nerwica.com

Elektroniczna dokumentacja medyczna, a moje shizy


Kropelek

Rekomendowane odpowiedzi

https://dokmed24.pl/alert-prawny/weszlo-w-zycie-rozporzadzenie-w-sprawie-rodzajow-elektronicznej-dokumentacji-medycznej-3794.html

 

W przychodni w której chodzę do psychiatry informatykiem jest ktoś, kogo znam i ona mniej więcej wie, że się tam lecze.

Czy po wejściu tej ustawy w życie to wszystko o czym mówię psychiatrze i co on tam zapisuje w karcie będzie w systemie elektronicznym? Czy ta znajoma mi osoba będzie to w stanie podejrzeć? 

Edytowane przez Kropelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można wiedzieć, czy to problem sercowy, czy jakiegoś innego typu? :D Czy przypadkiem nie jest tak, że spodobała Ci się informatyczka z przychodni i teraz boisz się, że będzie mieć dostęp do tego co mówisz psychiatrze? 
Zagadaj do niej jak najszybciej i się określ, jakie masz wobec niej zamiary, intencje. Kawa na ławę jak to mówią, tak będzie najlepiej.
Spójrz na to z innej strony, kobiety są od nas o jakieś 20% bardziej przebiegłe, jak by była Tobą zainteresowana, to już dawno by przejrzała Twoją dokumentację, nie potrzebowałaby nawet mieć tego w komputerze. 
Mówię to jako informatyk, w testach na płeć mózgu wyszło mi, że mam kobiecy, więc masz odpowiedź od kobiety informatyka :D 


A teraz na poważnie 

48 minut temu, Kropelek napisał:

Będą ja przepisywać do systemu? 

Przepisywać na pewno nie, bo przy próbie przepisania dokumentacji choćby jednego pacjenta,  natychmiast szlak trafiłby osobę, która musiałaby to przepisywać. Przeczytanie i przepisanie dziesiątek stron bazgrołów graniczy z cudem. To już prędzej będą skanować i wrzucać zeskanowane.

Nie jestem teraz na bieżąco, ale zadałeś ciekawe pytanie i jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w praktyce :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dalej nie wiem, jaka łączy Was relacja? :D Może zadam pytanie inaczej - co może wyniknąć z sytuacji, w której Twój znajomy informatyk, zajrzy w dokumentację i zobaczy tam shizy? 

Będzie miał na Ciebie jakiegoś haka? :D A może mówiłeś psychiatrze, że ten informatyk co tu pracuje ma ładną siostrę? :D :D :pirate:

 

Ja akurat jestem na takim etapie życia, że swoje shizy najchętniej miałbym skserowane i pokazywał każdemu kto byłby zainteresowany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Na zakończenie powiem tak - byłaby to nieźle porąbana akcja, w której informatyk przegląda sobie historię choroby pacjentów i co aktualnie siedzi im w głowach. Tajemnica lekarska obowiązuje nadal z tego co kojarzę. 

Jeśli koleżka będzie strasznie ciekawski to istnieje taka możliwość.

ale

- takie coś jest nieetyczne 

- niezgodne z prawem

- ciężko rozczytać bazgroły które piszą psychiatrzy, informatyk nie da rady

- "normalni" ludzie nie są aż tak zainteresowani życiami innych ludzi, chyba, że maja ku temu powód

- nie przejmuj się na zapas :classic_smile: 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kropelek,

Przetwarzanie danych ręcznie czy cyfrowo , zawsze będzie tylko przetwarzaniem danych.To narzędzie do np.kontroli prawidłowości refundacji za leki,cyfrowego odczytu recept,historii choroby w pendrivie nie kartotece itd.Nie za bardzo rozumiem w czym problem?Że kolega włamie się do systemu informatycznego i wykradnie Twoje dane?O wiele łatwiej mu wykraść w dotychczasowym systemie.Techniki łamania kodów zawsze wymagają wyjścia poza system informatyczny np.założenia podsłuchu.Kropelek,nie sądzę aby determinacja kolegi sięgała kilku lat więzienia.Daj na luz....

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×