Skocz do zawartości
Nerwica.com

Znajomość języków obcych - czy rzeczywiście taka ważna?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Niech sie hu-e obsrane polskiego uczą .

Już niedługo będą musieli ,,, jak Polska stanie sie potęgą europejską pod wodzami Jarosława i Mateusza .

Jedż do Francji , w dupie mają Twój angieleski, nie znasz francuskiego to spierda-laj nadrzewo z małapami gadać .

Szanują siebie , swój naród , swój język i swoja kulturę , a my tylko dupę zagraniczniakom wylizać za pare euro .

A ja znam Niemca , co uczy się polskiego .Poza tym coraz więcej Niemców emigruje do Polski , bo jak sami mówią czuja sie mało bezpieczni wśród swoich ciapatych mongołów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej osób polskiego uczy się na Ukrainie, to dla nich zachodni język lepszego świata tak jak np dla nas niemiecki. Tam czasem uczą się w szkole naszego języka tak jak my angielskiego czy niemieckiego, są też popularne kursy polskiego z których korzystają ci którzy chcą przyjechać do Polski i pracować.

Ja mam kupę rodziny w Niemczech i oni albo po polsku się wstydzą mówić albo zapomnieli a ich dzieci nie mówią już prawie w ogóle. No ale ja nic lepszy, pochodzę w połowie z niemieckiej rodziny a tego języka nie umiem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwy jest w nauce :o

 

Ja z tych popularnych języków, chciałbym nauczyć się francuskiego, włoskiego, niemieckiego, niemieckiego. Z tych niszowych to szwedzkiego, chorwackiego, chińskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkuuporr, rosyjski jest ciekawym językiem. Podoba mi się jego melodyjność. Jest ciężki w nauce?

Mi też właśnie się bardzo podoba. Piękny język. Wydaje się prosty. Ja dopiero jestem na podstawach, bo obecnie skupiam się bardziej na angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych popularnych języków, chciałbym nauczyć się francuskiego, włoskiego, niemieckiego, niemieckiego.

dwóch różnych odmian niemieckiego? :D

 

 

ja się zastanawiam co najpierw: francuski czy niemiecki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkuuporr, rosyjski jest ciekawym językiem. Podoba mi się jego melodyjność. Jest ciężki w nauce?

 

 

Ja miałem w podstawówce, dosyć łatwo mi wchodził, jak już się czytać nauczyło to było o wiele prościej. Niestety większość zapomniałem, chyba z racji na to, że nie specjalnie miałem okazję do odświeżania znajomości języka po podstawówce, praktycznie prawie wcale później już nie korzystałem z rosyjskiego.

 

Angielskiego mi zostało i ciągle przybywa, mam z nim często styczność (jak my wszyscy). Trzeba było by się wziąć w karby i nauczyć tego angielskiego, to naprawdę ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samouczek do francuskiego za 123zł i o matko. Ten francuski to jest trudny język :evil: Nie mogę opanować nawet pierwszych lekcji :mrgreen: Trudna gramatyka, trudna wymowa... uczę się słówek od razu z wymową na pamięć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samouczek do francuskiego za 123zł i o matko. Ten francuski to jest trudny język :evil: Nie mogę opanować nawet pierwszych lekcji :mrgreen: Trudna gramatyka, trudna wymowa... uczę się słówek od razu z wymową na pamięć...

 

A na co Ci francuski. Olej to i ćwicz angielski najpierw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Jako język internacjonalny może i wyszedł z użycia, wyparty przez angielski (nic dziwnego, skoro francuski jest sporo trudniejszy), ale to nadal język urzędowy w 65-milionowym, bogatym kraju o silnej gospodarce i w większości jego dawnych kolonii, a tych trochę jest. Jeżeli komuś zależy, to warto, to zaprocentuje. Mnie na przykład angielski nigdy nie przydawał się na tyle, żebym go musiał mocno szlifować, na szczęście jako język, który jest ,,wszędzie,, wchodzi do głowy często sam i trzeba naprawdę być antytalentem językowym, jeżeli miało się lekcje angielskiego w szkole, a nadal się go nie zna lub prawie nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Zazwyczaj jest to nazywanie biegłością czegoś, co nią nie jest, choć niektórzy na pewno mają duży talent językowy.

Nauczenie się biegle 1 języka obcego jest moim zdaniem bardzo dużym osiągnięciem. Przy czym biegłość rozumiem jako poziom zbliżony do native'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na niemiecki, bo jednak nie wadomo czy po tym jak sie nauczysz jednego, czy do drugiej nie braknie zapału, a jednak niemiecki praktyczniejszy. Chyba ze ciebie bardzej interesuje romantyzm :great:

akurat praktyczność nie ma tu takiego znaczenia, bo po pierwsze francuski też mógłby mi się przydać, a po drugie moją główną motywacją do nauki języka jest sama chęć poznania języka, a nie to czy będzie on przydatny w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 22:59, magic wolf napisał:

Ciekawi mnie jak fora psychologiczne anglojęzyczne się mają.

Przypuszczam, że jest więcej aspektów psychiki rozważanych. I w sumie nie tylko anglojęzycznych for to dotyczy. W każdym kraju, gdzie psychologia, psychiatria są bardziej rozwinięte, niż w Polsce, na forach psychologicznych będzie więcej informacji, niż na polskich.

W dniu 30.03.2018 o 10:52, Apek napisał:

Znając angielski możemy poznać o wiele więcej. Często jak czegoś szukam to wolę to robić w języku angielskim, bo po polsku po prostu takich informacji nie mogę znaleźć.

Nie tylko angielski. Jest przynajmniej kilka języków, w których informacji o różnych rzeczach jest więcej, niż po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×