Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pod Trzeźwym Aniołem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Piwoholik, tak jak ja. Te same objawy, tylko z tym, że ja piłem bardzo często z przerwami mniejszymi większymi od lat 15 bodajże, do 25. Potem ok 10 lat niby przerwy nie licząc picia na urodzinach i świętach czyli w tych 10 lat przerwy piłem z 10 razy ciągu roku kilka piwek w tym samym dniu. Co do objawów, miałem takie same, do dzisiaj jestem otępiony a piwo samo otępia, więc nie ma się co dziwić że jak wypijesz piwka to jesteś otumaniony. Miałem dilerkę, ale na szczęście padaczka mnie nie złapała, jak tak chlałem te ok 10 lat, czasami dzień w dzień miesiącami, potrafiłem pić nie tylko piwo, ale i sporo wina, trochę wódki, szampana. Przeważnie zdecydowanie piwka. Wiem ciężko, jest tak całkowicie rzucić piwko, kiedy się je kocha. Bardzo ograniczam. Pije nie pije jestem otępiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc prawdopodobnie skutek odstawienia alkoholu. Takie zespoly lekowe, przez tyle lat organizm yl przyzwyczajany do codziennego picia, ze teraz nie potrafi sobie z tym poradzic. Przejdz sie do dobrego psychiatry najlepiej bo to moze byc niebezlieczne dla zdrowia a ponoc nawet I zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile, ważne czy zdarza się to systematycznie, w mniej więcej takich samych odstępach.

I czy, gdy przyjdzie, jak w tym przypadku weekend, bez alkoholu to czy tej osobie nie znacznie czegoś brakować, nie stanie się nerwowa, pobudzona, nie będzie wiedział/a co ze sobą zrobić. COŚ będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achinio bierz dalej leki z alko jeszcze sobie idź kup dopalacza, może będzie, bo wątpię, że psiarnia wszystkie zarekwirowała. Po co Ty tu o tych mieszankach piszesz, chcesz żeby ludzie Ci współczuli ? pewnie się i tacy znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał tutaj lekarz (https://www.medpytania.pl/3915-problem-alkoholem-farmakologiczny-najbardziej-skuteczny) skuteczne są leki zawierające akamprozat lub naltrekson - mają dość niewielkie skutki uboczne. Nie polecałabym natomiast dość popularnego swego czasu Disulfiramu, który ludzie wszywają sobie pod skórę. Potrafi wywołać bardzo niebezpieczne skutki uboczne, a u niektórych słyszałam, że nawet powodował śmierć w reakcji z niewielką ilością alkoholu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie troche nietypowe pytanie. Ostatnio zdazylo mi sie wezwac po pijanemu pogotowie , tzn nie ja tylko osoba z rodziny. Gadalem ze zle sie czulem a tak naprawde byem pijany ze o bozym swiecie nie wiedzialem. Pogotowie wzielo mnie na kroplowke ja sie zgodzilem , tam gadalem im niewiem czemu ze biore narkotyki itd jakies glupoty totalne. Bylo tak temu ze polaczylem relanium z duza dawka alkoholu. Bylem tam na izbie przyjec drugi raz , na tej kroplowce. I mam na kartce napisane zalecenie : konieczne leczenie w poradni uzaleznien. Przy wczesniejszej sytuacji nie bylo konieczne napisane. Czy moze byc tak ze bede przymusowo skierowany na odwyk przez szpital czy sad jezeli nikt z rodziny nigdzie tego nie zglosi ? z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety alkoholizm to gówno większe od depresji. Po 4 latach trzeźwienia i w miarę spokojnego życia, popłynąłem. Nie mam jeszcze ciągów, ale czuję że jest co raz gorzej. Nie wiem czy to przez tą gównianą tianeptynę? Zacząłem brać sertralinę ale nie mogę brać, bo czuję się jak na kacu, wstaję o godz. 9 nieprzytomny. I pojawiają mi się migawki aby sobie piwo strzelić.

 

Pić się nie da, żyć też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na ostatniej imprezie ostro przesadzilem z % byly tez inne specyfiki (rc/weed) ale alko wypilem najwiecej w zyciu. Od pewnej godziny urwal mi sie film cala sytuacja trwala jakies 6h znajomi mowili mi ze mowilem do nich imionami innyh znajmoych, mylily mi sie dni oraz sytuacje, zwiedzilimy pol miasta a ja kompletnie nic z tego nie pamietam, mowilem ze nic nie widze ale udawalo mi sie isc bez przeszkod, kumple mowili ze wygladalem jakbym spal z otwartymi oczami a cala sytuacja dziala sie na strasznie wyczerpanym organizmie. Obecnie czuje sie git i az ciezko mi uwiezyc w to co mowia znajomi co to moglo byc?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to jest uzaleznienie od alkoholu i do tego psychotropy.. uzalezniasz sie nie dosc od alko to od leków.. i zle sie czujesz po lekach i mozesz zapic.. wrociłem z nad morza byłem 14dni i 11 dni piłem po 10 piw.. i masakra czuje sie dalej jak pijany a nie pije 2dni.. odrealnienie otepienie itp.. ale nie trzesa mi sie rece,goraczek nic itp.. i stres przyszedl..ide jutro na AA pogadac.Bo cos mi sie zdaje ze zapijam zaburzenia psychiczne alkoholem i na kacu 2x wieksze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz normalnie do rodzinnego lekarza i on ci da skierowanie na detox i nawet cie przyjmna tego samego dnia zalezy gdzie.Bo moga cie nawet przyjac na odzial psychiatryczny dzienny i tam ci zrobia detox.Ja mialem ciag 4 lata.. i nigdzie nie byłem... teraz ciag 14dni.. i wczoraj 10 piw wypilem a dzisiaj nie piłem nic i jutro ide na AA pogadac sobie.Bo ja zapijam chyba zaburzenia psychiczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos mial podobne stany jak ja? Spozywałem alkohol przez dosyc duzo czasu, kac zawsze stres,bezsesnnosc,depresja itp.I az raz odstawilem alkohol i sie budze i bylem dalej pijany taki stan i mija tydzien i dalej taki sam stan czy odrealniony/otepiony/brak koncetracji/pamieci krotkotrwalej. Ogolnie w takim stanie jestem jakbym był pijany. Tez jak pilem 4 lata i przestałem pić tak mialem i nie piłem 6 miesiecy i dalej to było.Czy sa jakies zaburzenia psychiczne po alkoholu co zostaja mialem robione tk glowy i egg i wszystko w porzadku.Padaczka wykluczona.Morfologia krwi idealna.Cisnienie tez.I tez inne badania jak tarczyca,tetnice szyjne,usg brzucha,ekg,rtg zatok itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×