Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naprawa mózgu po neuroleptykach


poszkodowany

Rekomendowane odpowiedzi

Minął już 4 miesiąc odkąd przestałem brać leki przeciwpsychotyczne (neuroleptyki) po zdiagnozowaniu schizofrenii paranoidalnej, której nie mam. Widzę małą poprawę w stosunku do ostatniego miesiąca. W szpitalu podawali mi mieszanki typu Haloperidol 2-2-1mg tbl p.o i Zolaxa 0-0-20mg tbl p.o., później Apra-swift (arypiprazol) 15mg i Zolafren (olanzapina) 20mg. Czy takie dawki (mieszanki) są bezpieczne? Czytałem, że nie powinno podawać się więcej niż jednego neuroleptyku. Ma to jakiś wpływ na kurczenie się mózgu, zmiany w objętościach i jego masie? Czy po takich dawkach proces mógł przyśpieszyć zakładając, że byłem na lekach 3 miesiące? Z jaką grupą leków neuroleptyki mogą wchodzić w niebezpieczne interakcje (np. z benzodiazepinami czy z czym)? Coś też czytałem, że neuroprzekaźniki (chyba dopaminy) wracają do swojego poprzedniego stanu, ale trochę poniżej normy po pewnym czasie. Nie wiem, gdzie to było (google translate) ale pisało, że na każdy miesiąc leczenia potrzebne są 2-3 miesiące do powrotu, przy czym jest to możliwe do pewnego momentu. Jak uważacie, ile czasu może mi zająć powrót do zdrowia? Teraz mam problemy z pamięcią, wszystkie wspomnienia się zamazują, trudno mi jest sobie coś przypomnieć i zapamiętać. W dodatku zostałem wyprany z emocji, nic mnie nie cieszy. Od 10 dni biorę SSRI - Paroxinor (paroksetyna) nie wiem jak uważacie pomoże? I jak w ogóle u was z pamięcią? Znacie jakieś ciekawe artykuły o działaniu neuroleptyków, wpływu na mózg albo osób które odstawiły np.http://survivingantidepressants.org/topic/6664-%E2%98%BC-schizor-can-the-brain-recover-from-antipsychotics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszkodowany, mózg jest plastyczny. Stale karm synapsy! W moim przypadku efekt zdało słuchanie tj. - audiobooki, słuchowiska, wykłady, konferencje, audycje. Muzyka(głównie klasyczna, jazz, electroswing, ska, także z czasem blues) zwykle wieczorem, gdy byłem już na kompie, chyba, że robiłem coś hałaśliwego to wtedy i w słuchawkach, ale także sporo w dzień słuchałem programu 2 Polskiego Radia. Ty oczywiście dobierz sobie to co lubisz i co Cię interesuje - każdy wedle własnych potrzeb. Moja pamięć i ciekawość do świata wróciła. Średni stan samopoczucia oceniam na 4 do 4+ / 6. Jednak bywa, że mam wahania nastroju - zwykle, gdy biomet jest niekorzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×