Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lekarz od operacji przegród nosa.


bakus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy trafiłem do właściwego działu, ale ten wydaje mi się najodpowiedniejszy.

 

Otóż poszukuje sprawdzonego lekarza(może być prywatny), który przeprowadza operacje nosa. Chodzi o to, że mam zatoki i lewa komora jest bardzo gruba a prawa wręcz odwrotnie. Mam przez to problem z oddychaniem nawet jak jestem zdrowy.

 

Zna ktoś sprawdzonego lekarza, który zajmuje się tym i nie patroszy roboty? Zależy mi też oczywiście o tym, żeby się nie oszpecić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się upewnić nie tylko co do szpitala ale do specjalisty który będzie zabieg wykonywał.

Mi w Bydgoskim Szpitalu Wojskowym spieprzyli - pokrzywili bardziej jak była. Oddycham przez nos sypiając tylko na lewym boku. Chrapię.

Bywa, że ludzie się mnie pytają, czy mam polipy w nosie - skrzywiona przegroda deformuje nos na zewnątrz.

I pomyśleć, że powodem korekcji były powtarzające się bóle głowy, które miały ustać po zabiegu.

Przyznam się szczerze, że bóle głowy ustąpiły, jednakże przyczyna była zgoła inna - dodatkowy krąg szyjny i pojawiające się bóle po przyjęciu niekorzystnej pozycji ciała.

 

Wiesz jak taki zabieg wyglądał?

Siedzisz na fotelu jak dentystycznym, lekarz rozszerza nozdrza w które po zabiegu zapakuje około 05 metra sznurówki z bandaża. Przykłada dłuto do przegrody i woła "Siostro!"

Siostra biegnie i tłucze młotkiem podobnym do rozbijania mięsa. Tobie tylko głowa podskakuje. Czego nie odetnie to oderwie zapierając się jedną ręką za czoło i skręcając szczypce wyrywa nie odciętą chrzęść.

Wszystko słyszysz i jesteś świadomy. Nerwy trzeba mieć ze stali.

 

Dziś może wygląda to inaczej, ale mi wrażeń starczyło od 16 roku życia do 40.

 

Pozdrawiam.

P.S - przydatna na udrożnienie nosa okazuje się tabaka mentolowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

król_midas, nie strasz Kolegi, aż tak źle to nie wygląda. Owszem, często wykonują ten zabieg w miejscowym znieczuleniu, ale dostaje się wcześniej coś na uspokojenie (ja miałam relanium) i było mi wszystko jedno. Fakt, nie jest to nic przyjemnego, ale nie boli ani nic.

 

Polecam z pełną odpowiedzialnością szpital w Tomaszowie Mazowieckim. Mnie operował ordynator, naprawdę kompetentny doktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę - relacjonuję jak jest.

Ja akurat odczuwałem ból kiedy wyrywał skręcając resztki chrzęści zapierając się drugą ręką o moje czoło - normalnie rzeźna, krew tryska - nic przyjemnego.

Też coś dostałem, ale nic nie działało - podobnie jak po kilku latach leki psychotropowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×