Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktoś mógłby pomóc (komputer/przeglądarka internet.)?


White Rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc kogoś, kto mógłby mi w przystępny sposób wytłumaczyć, jak wybrnąć z sytuacji, gdy przeglądarka informuje mnie o "błędach, dotyczących prywatności" w przypadku stron rozpoczynających się w adresie od https i i uniemożliwia jakikolwiek wybór i wejście na preferowaną stronę. Mowa o przeglądarce Google chrome. Problem nadmiernej wrażliwości lub ostrożności przeglądarki pojawił się nagle, po samoistnym zainstalowaniu aktualizacji (poznałam, że zaktualizowała się po zmianie koloru kilku ikonek). Google chrome aktualizuje się samorzutnie.

Nie jestem w stanie nawet korzystać z wyszukiwarki, bo ta również zaczyna się od formuły https.

 

Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Ten problem jest uciążliwy, obecnie nie mogę nawet pobrać firefoxa, bo wielu stron pośrednich nie ma możliwości wgrać :-|

 

Wiadomość dla użytkownika w razie niepowodzenia z otwarciem strony brzmi: Połączenie nie jest prywatne. hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z [i tu adres wybranej strony] (np. hasła, wiadomości i informacje o karcie kredytowej. NET::ERR_CERT_INVALID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Nie mam antywirusa.

 

Nacisnęłam klawisz windows, razem z r, coś się wyświetliło. Ponieważ byłam przed kolacją, zamknęłam to okienko, bo chciałam jeszcze o coś spytać. Poszłam zrobić kolację, wróciłam, chwilę podumałam nad czymś i odkryłam, że coś złego stało się z klawiaturą.

 

Kurcze, nie wiem, co się stało, co się wcisnęło i kiedy, bo jeszcze nie wpisywałam tej formuły którą podałeś, ale zamienił się język na komputerze, tzn. nie wiem, jak to ująć. Nagle w miejsce c zaczęły wskakiwać jakieś znaczki i c (trzy lub dwa znaczki i c), w miejscu e inne znaczki - jeden znaczek czy dwa razem z e (zamiast standardowo samego e). Nie wiem, co się dzieje. Sam zaś klawisz windows nie reagował. Komputer nie był zawieszony. Pomyślałam, że zrestartuję laptopa i problem zniknie, bo kiedyś miał podobnie ktoś z rodziny (serio, nie dało się tego niczym naprawić, żadne ctrl + shift). Nie było to też to typowe podmienianie się z zamiast y i odwrotnie. Po prostu jakieś dziwne, krzaczki w kilka na raz przy naciśnięiu normalnego klawisza m lub c, albo e i wielu innych.

Debilka zrestartowałam komputer i nie pomyślałam, że jeśli problem nie minie, to nie wpiszę hasła wejściowego przy ponownym uruchomieniu komputera i w ogole nie zaloguje się, i nie wejde do systemu. Cholera. Przy wpisywaniu hasła znowu weszły te krzaki, tyle, że hasło jest wykropkowane, więc nie mam podglądu, które to krzaczki, a które to litery..

 

Błagam o pomoc, bo dostane szału. Musze pisać prace na uczelnię.

 

Czy da się chociaż odkryć litery podczas wpisywania hasła do systemu windows przy uruchamianiu komputera, żebym wiedziała, które to litery, a które to hieroglify?

 

Błagam o czyjąś pomoc. Teraz jestem u koleżani. Bede starala się odpisywać stąd, ale musze kontynuować prace u siebie na laptopie..

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze napisać o dwóch rzeczach:

 

Nim zrestartowałam komputer kliknęłam na ikonkę klawiatury na pasku zadań - wyświetlała mi dwie pozycje: Język polski programisty i język polski 214, więc wyglądało na to, że jest w porządku.

 

Cały czas mam na pulpicie obraz logowania, bo nie mogę wpisać hasła. Może to ważne, raz , gdy wpisuję c, wyświetla mi 3 wykropkowane znaki, innym razem dwa. podobnie z literą e. Jakby to było zmienne.

Co to może oznaczać?

 

Gdybym chociaż widziała podgląd - co kryje się pod kropkami, gdy usiłuję wpisać hasło systemowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie nie jest prywatne. hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z [i tu adres wybranej strony] (np. hasła, wiadomości i informacje o karcie kredytowej. NET::ERR_CERT_INVALID

Przeważnie pomaga na to synchronizacja czasu

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome-pl/u7mPt57AFv0

 

ale z tego co piszesz dalej, masz totalnie zasyfiony system, jak nie dasz rady tego sama pousuwać, to napisz na

https://forum.dobreprogramy.pl/c/dla-specjalistow/bezpieczenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba klawiatura ekranowa w windowie przy ekranie logowanie tez.

 

Na 10 da sie wlaczyc tryb tabletowy,

jak masz to sprobuj na ekranie logowania.

 

Sprobuj zalogowac sie Cortana

Windows + Q: Opens Cortana's Home View, enables search by speech or keyboard input.

Windows + C: Opens Cortana's speech prompt

 

 

Sprobuj podpiac kalwiature na usb,

na pewno nic w systemie nie masz zmienionego,

( nie ma takiej funkcji rzeczy po nacisnieciu klawisza losowalo ile znakow wypisac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×