Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym można podreperować mózg?


Gość Bagatelka

Rekomendowane odpowiedzi

>>>odświeżam temat ;)

---moje dociekania będe obecnie dotyczyć L-Methioniny i SAM w szczególnie w aspekcie działania antydepresyjnego ;

wklejam ważne i ciekawe dokumenty - artykuły :

 

https://www.nastrazyzdrowia.pl/artykuly-o-zdrowiu/depresja-i-stres/SAM-e-antydepresyjne-wlasciwosci

 

 

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_6_2011/Krzystanek139_Psychiatria_Polska_6_2011.pdf

 

--- naprawdę warto przeczytać , szczerze polecam .

Oprócz wyzej wymienionych RZECZY w dokumentach ,warto by było łyakć oleje z grupy Omega 3 .

narka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często organizm sam potrafi o siebie zadbać. Faszerowanie się milionem substancji tylko zaburza nasze funkcjonowanie i utrudnia powrót do homeostazy.

 

Apek, dobrze ,

a jakby ktos zachorował na raka też polecałbyś mu leczenie naturopatą - chomeostazą .

Ja przykładowo leczyłem wirusa HCV ( którym zaraziła mnie służba zdrowia , gdy leżałem w szpitalu ) , a potem pólroczna terapia taka chemia z takimi ubokami ( że antydepy chowaja sie przy interferonoe w zastrzykaqć i jadowitej toksycznej na Maxa Rybawarinie .

Jednak warto było , bo sama chomeostaża to bym dziś może w grobie leżał .

A po drugie to nie "milonem substancji", tylko takimi , które pomagaja , organizm sam wie co dla niego najlepsze ,

Masz prawo uważąć po swojemu .

Ja sie z Tobą nie zgadzam.

Dobranoc :papa:

 

A teraz wleję cos o MĘSKIEJ DEPRESJI I porównaniu skuteczności leczenia depresji Mesterolonem a Amitryptyliną .

Panowie przeczytajcie

 

http://www.sposoby-na-cellulit.pl/depresja-i-samopoczucie/hormony-w-leczeniu-mezczyzn-z-depresja

 

>>>HORMONY W LECZENIU MĘŻCZYZN Z DEPRESJĄ

Czerwiec 9th, 2012 admin

Hormony nie stosują dyskryminacji płciowej. Mężczyźni także przecho­dzą rodzaj menopauzy, lecz następuje to stopniowo. Niewspółmierność tem­pa i stopnia spadku hormonalnego pociąga za sobą różnice pomiędzy płcia­mi. U kobiet poziom estrogenu we krwi spada o 70 do 80 proc. w ciągu kilku miesięcy po rozpoczęciu się menopauzy. U mężczyzn spadek poziomu testo­steronu we krwi wynosi 40 do 50 proc. i jest rozłożony na całe lata. Może to wyjaśniać, dlaczego „męskiej menopauzie” poświęca się stosunkowo niewie­le uwagi, podczas gdy kobieca menopauza stała się w mediach tematem nie­zwykle popularnym. Częściowo z powodu spadku testosteronu, mężczyźni w wieku średnim często doświadczają wielu objawów, takich jak zaburzenia samopoczucia lub obniżenie sprawności umysłowej czy seksualnej.

 

Testosteron a samopoczucie u mężczyzn

 

Ryzyko wystąpienia depresji u mężczyzny wzrasta z wiekiem. W jakim stopniu owo zwiększone zagrożenie jest powodowane spadkiem testoste­ronu? Na podstawie posiadanej obecnie wiedzy nie można udzielić jedno­znacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak niektóre znane nam fakty sugerują możliwość istnienia związku między testosteronem a depresją, zwłaszcza w miarę starzenia się mężczyzny. Badania z udziałem 856 męż­czyzn w wieku od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu czterech lat wykazały u starszych mężczyzn niższy poziom testosteronu i wyższą częstotliwość wy­stępowania depresji. Jak bardzo powszechny jest u starszych mężczyzn obni­żony poziom testosteronu? U dwudziestu procent mężczyzn po sześćdziesią­tym roku życia poziom testosteronu we krwi jest poniżej normy. Powiązanie to nie gwarantuje jednak istnienia zależności przyczynowo-skutkowej po­między niskim testosteronem a nastrojem depresyjnym. Możliwe, że częst­sze występowanie depresji wśród starszych mężczyzn wynika z czynników innych niż niski poziom testosteronu.

 

Występowanie depresji jest rzadsze u mężczyzn niż u kobiet. Wiemy, iż mężczyźni mają o 52 proc. wyższy niż kobiety poziom serotoniny w mózgu, a badania wskazują, że testosteron wywiera na nastrój mężczyzn ochronny wpływ, usprawniając neurotransmisję. Wiadomo, że receptory serotoniny w mózgu funkcjonują lepiej dzięki obecności testosteronu. Z badań na zwie­rzętach wynika, że kastracja (powodująca drastyczne obniżenie testostero­nu) zwiększa w mózgu poziom enzymu MAO, który następnie dezaktywuje neuroprzekaźniki – serotoninę i noradrenalinę – potrzebne dla utrzymania zrównoważonego samopoczucia. Po podaniu zwierzętom zastrzyków z testo­steronu poziom MAO wraca u nich do normy.

 

Wiele lat temu odkryłem, że wpływ testosteronu na nastrój nie ogranicza się do starzejących się mężczyzn. Po tym, jak udało nam się wykazać antyde­presyjne działanie estrogenu u kobiet, rozpoczęliśmy z kolegami badania, mające na celu ustalenie, czy testosteron ma podobny antydepresyjny wpływ na mężczyzn. Przeprowadziliśmy podwójnie ślepe badania kliniczne, porównujące przeciwdepresyjne działanie syntetycznego testosteronu, Mesterolonu, oraz powszechnie używanego leku przeciwdepresyjnego, Amitryptyliny. Przez pierwsze dwa tygodnie mężczyźni otrzymywali placebo w celu ustalenia poziomu depresji, będącego punktem odniesienia. Przez kolejne dwanaście tygodni pacjenci przyjmowali albo wspomniany hormon, albo śro­dek przeciwdepresyjny.

 

Na początku wszyscy pacjenci wykazywali taki sam poziom depresji, ale z nadejściem ósmego tygodnia oba sposoby leczenia znacznie złagodziły de­presję u badanych mężczyzn. Efekt ten utrzymał się do końca badań. Synte­tyczny testosteron i środek przeciwdepresyjny okazały się równie skuteczne w leczeniu depresji. Wystąpiła jednak zdecydowana różnica w liczbie zano­towanych skutków ubocznych. Tylko jeden spośród pacjentów leczonych Mesterolonem skarżył się na pobudzenie, podczas gdy w grupie leczonej Amitryptyliną u dziewięciu pacjentów wystąpiły liczne efekty uboczne, a najczęściej były to: obniżone lub podwyższone ciśnienie, przyspieszone tętno, senność, zamazane widzenie, zawroty głowy, impotencja oraz łagodny stan maniakalny.

 

Wyniki tych badań opublikowaliśmy w roku 1985, ale do dziś w Stanach Zjednoczonych praktycznie nie stosuje się leków o charakterze testosteronu w leczeniu depresji. W Europie, w Ameryce Południowej i w Japonii Meste­rolon jest powszechnie używany w leczeniu depresji u starzejących się męż­czyzn. W USA niechęć lekarzy można częściowo wytłumaczyć zamieszaniem i obawami związanymi z używaniem podobnych testosteronowi sterydów anabolicznych przez sportowców i kulturystów.

 

Obawiano się także, że stosowanie Mesterolonu u młodych mężczyzn mo­że wpływać negatywnie na ich płodność. Badania nie potwierdziły jednak obniżenia liczby plemników w wyniku przyjmowania Mesterolonu. Stwier­dzono natomiast niewielki spadek poziomu testosteronu i estradiolu we krwi. Amitryptylina nie spowodowała żadnych znaczących zmian poziomu hormonów we krwi, a żaden z dwóch użytych leków nie wywołał zmian pozio­mu cholesterolu we krwi. Zaburzenia erekcji, jeden ze skutków ubocznych zaobserwowanych przy stosowaniu Amitryptyliny, występują również pod­czas przyjmowania wielu popularnych środków przeciwdepresyjnych, takich jak Prozac czy Zoloft. U żadnego z mężczyzn leczonych Mesterolonem nie wystąpiły problemy z zaburzeniem erekcji.

 

Rezultaty badań dowodzą więc, że środek o charakterze testosteronu mo­że być alternatywnym lekiem przeciwdepresyjnym u mężczyzn z depresją, którzy albo nie reagują na tradycyjne antydepresanty, albo cierpią z powodu upośledzających skutków ubocznych takich leków.>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bakopę można łączyć z SSRI, bo ona wpływa na serotoninę, tak samo jak miłorząb.

 

Brak wiarygodnych badań na temat interakcji oraz relacji użytkowników aczkolwiek biorąc pod uwagę że

 

....Bacopa Monnieri has been found to increase serotonin levels in the hippocampus of treated animals[23][1] as well as increasing the Serotonin Transporter (SERT)....
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21129470

 

zalecałbym ostrożność i konsultację z lekarzem prowadzącym

 

Po jakim czasie tak w ogóle działa cdp cholina?

 

większość badań na ludziach prowadzonych w kierunku poprawy funkcji kognitywnych, które zakończyły się pozytywnymi rezultatami trwała od 2 do 4 tygodni aczkolwiek korzystne działanie da się odczuć już po kilku dniach suplementacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×