Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybór psychoterapii.


Demmeter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem Demmeter. Heloł mamy XXI wiek. T ma być w pracy a nie w domu. Chce ciąć koszty ale to jednak nie jest dla mnie profesjonalne. To nie sklep internetowy że można sobie w garażu czy garderobie urządzić miejscowke. .. wiem że niektórzy tak przyjmują ale ja jednak bym też nie skorzystała z czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co przemawia za tym żeby iść? Nic nie powinnaś. Możesz iść, możesz nie iść. Myśl przede wszystkim o swoich nastawieniach i odczuciach.

 

Generalnie kończą mi się opcje z terapeutami i nie wiem do kogo mogę jeszcze pójść, bo ogranicza mnie kwestia finansowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Demmeter. Heloł mamy XXI wiek. T ma być w pracy a nie w domu. Chce ciąć koszty ale to jednak nie jest dla mnie profesjonalne. To nie sklep internetowy że można sobie w garażu czy garderobie urządzić miejscowke. .. wiem że niektórzy tak przyjmują ale ja jednak bym też nie skorzystała z czegoś takiego.

 

Z czegoś takiego również bym nie skorzystała.

Ale np mój T, który przyjmuje w mieszkaniu wynajął to mieszkanie wyłącznie pod gabinet psychoterapeutyczny. On tam nie mieszka ;)

Mieszkanie jest dwupokojowe. W jednym pokoju przyjmuje on, w drugim inna terapeutka. W przedpokoju jest poczekalnia ze stolikiem, gazetkami i krzesłami, no i oczywiście toaleta dla pacjentów. Wszystko urządzone profesjonalnie wyłącznie pod gabinet. A informacji, że to gabinet brak. Jak dla mnie nie ma w tym zupełnie nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam terapię w nurcie integratywnym i jestem bardzo zadowolona. Oczywiście zależy to na pewno od osoby terapeuty, ale ja wolę ten nurt w związku z wpisaną jakby z góry elastyczność, wachlarz sposobów i dopasowanie różnych działań do pojawiających w trakcie terapii wyzwań. Nurt psychodynamiczny w moim wypadku nie sprawdziłby się, analityczny uważam za przestarzały.
Dziękuję za podzielenie się doświadczeniem. Właśnie ten fakt - że modalność ta jest rekombinowanym konstruktem również przemawia u mnie na plus. Mam nadzieję na taką elastyczność. Źle pracuje mi się z przedstawicielami i uczniami jedynie jednej szkoły (sprawdzone). Uważam, że to o wiele za mało. Czy za mało jest liznąć po kilka, to się pewnie okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×