Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wrazenie zle postawionej dianozy


moniamona1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jakis czas temu ( 2 lata temu ) wypowiadałam sie tutaj ..mam stwierdzone zaburzenia depresyjno -lękowe mieszane..niedawno wrocilam ze szpitala,bylam tam 2 raz ,pierwszy raz 2 lata temu .Moj lekarz prowadzacy wtedy i teraz nie bardzo wierzyli w moje objawy i wszystko podczepili pod nerwice z uwagi tez na somatyzacje..mam rozne bole od dluzszego czas..bole glowy,stawow, bardzo bolesne miesiaczki ,skurcze szyi itd.Obecnie biore leki inne niz w szpitalu ,bylam u innej psychiatry zmienilam mi pramolan na anafranil 75 - chcialam ten lek z uwagi na moje bole i stopniowo sobie zwiekszam dawke.Biore tez kepilept 50 mg 3 razy dziennie i depakine 500 razy dziennie.Do czego zmierzam ...mi sie caly czas wydaje ,ze mam omamy rzekome!!! moi bliscy w mojej glowie komentuja moje mysli..odpowiadaja na to co ja pomysle...tzn to wyglada tak jakbym nieswiadomie automatycznie rozmawiala z kim a mojej glowie mimo swojej woli ! to sa chyba glosy, to sie dzieje codziennie i nie chce zniknac.codziennie tez kilka razy dziennie pojawiaja sie w mojej glowie bezsesowne slowa ,zdania wyrywkowe,czesto bezsensowne..nie slysze tego fizycznie na ucho tylko w glowie...jako mysli .Od wyjscia ze szpitala minal miesiac i ja dalej sie mecze.Czesto tez pojawiaja sie w moich oczach w wyobrazni jakies straszne obrazy ktore chca mnie wystraszyc,

Uwazam ,ze to sa omamy rzekome - ta definicja idealnie pasuje do moich objawow...bo np.przy omamach himnagogicznych sa takie glosy,a ja to mam przez caly dzien ,wiec nie cierpie tylko na depresje i nerwice mam tez zaburzenia psychotyczne i biore za slabe leki bo moj lekarz mnie olewal .Co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dodac,ze czesto przypominaja mi sie wspomnienia z mojego zycia...rozne i tez nie mam na to wplywu.Przeraza mnie to wszystko :( Przed szpitalem bylam u neurologa z uwagi na moje bole glowy i powiedzial ,ze mam f20 czyli zespol paranoidalny a psychiatra kliniczny stwierdzil ze to depresja z nerwica..odnosnie zespolu paranoidalnego to by to pasowalo bo tam wystepuja omamy rzekome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zróżnicować w pewnym stopniu omamy rzekome i inne od tego, czy potrafisz mieć na nie jakikolwiek wpływ podczas odwracania uwagi. Ja mam też trochę takich objawów i potrafię częściowo je wyłączyć, więc to w małym tylko stopniu mogą być teraz omamy rzekome (kiedy miałem te prawdziwe, to żadnym odwracaniem uwagi nie byłem w stanie ich wyłączyć). Mam nadzieję, że nieco dopomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól im przejść. Jeśli będziesz z nimi walczyła i się przejmowała, to raczej to nie pomoże. Pozwól im być i przestań je wzmacniać. Rozważ też rozmowę z dobrym psychologiem, zamiast tylko zażywać psychotropy. Pamiętaj, że w nerwicy trzeba sobie pewne rzeczy uświadomić i same lekarstwa mogą zdziałać nie zawsze cuda.

Problem wydaje mi się natury nerwicowej - te myśli to po prostu natręctwa, skoro ich fizycznie nie słyszysz, a zatem masz na nie wpływ. Wobec tego polecam mój poradnik w linku, gdzie dokładnie opisuję sposoby rozwiązania problemu.

Odnośnie objaw somatycznych - tak to niestety wygląda. Często najwięcej dostaje się żołądkowi, który jest naszym "emocjonalnym" odbiornikiem. Organizm pod wpływem natręctw lubi się rozregulowywać, czego doświadczamy właśnie przez wszelkiego rodzaju bóle. Problem należy rozwiązać od głowy strony, czyli leczyć się z nerwicy:). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz :) Czasami mam wplyw na te ''omamy rzekome'' tzn potrafie je zahamowac a czasami sie potrafie ich opanowac ,staram sie nie zwracac na nie uwagi..oprocz Anafranilu i Ketrelu ,zazywam tez witaminy z grupy b complex i niacyne czyli wit b3 poszukajcie na necie ,ona jest bardzo przydatna jesli chodzi o choroby ukladu nerwowego ale musi byc zazywana w duzych dawkach regularnie,wit D tez biore w duzych dawkach i jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×