Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prowokowanie ubiorem!


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Candy14, no co Ty, poczytaj sobie w dziejach apostolskich, co się stało z Ananiaszem, gdy śmiał nie oddać apostołom całej mamony. Od początku istnienia chrześcijaństwo było nastawione, na dojenie kasy z ciemnej masy. :lol:

https://www.biblegateway.com/passage/?search=Dzieje+Apostolskie+5&version=SZ-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeciwko kobietom, które nie zakrywają się "jak worek mąki", należałoby wszcząć działania wojskowe - stwierdził podczas konferencji prasowej lider nacjonalistycznej pakistańskiej partii politycznej. Przekonywał, że kobiety noszące dżinsy są odpowiedzialne za trzęsienia ziemi, inflację i przerwy w dostawie energii.

 

Maulana Fazlur Rehman jest liderem pakistańskiego konserwatywnego ugrupowania Jamiat Ulema-e-Islam (Zgromadzenie Kleryków Islamskich). Sądzi on, że brak skromności wśród kobiet jest przyczyną wielu katastrof, w tym trzęsień ziemi, inflacji oraz przerw w dostawie energii."

 

Doskonałe podsumowanie tematu. :uklon: W dodatku z religią w tle, a przecież państwo wyznaniowe to marzenie wielu osób. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, a gdzie tam mowa o ksiedzu?
Ja bym zapytała jeszcze głębiej, gdzie jest mowa tym, że grzechy należy koniecznie wyznać księdzu, aby uzyskać ich odpuszczenie.

"Weźmijcie Ducha Świętego. Którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, którym zatrzymacie, są im zatrzymane" ( tymi słowami Jezus zwrócił się do Apostołów zsyłając na nich Ducha Św.). Natomiast rzeczywiście nie jest napisane, w jaki sposób mają zostać wybierani następcy Apostołów ( ja nie kojarzę :? )

 

mirunia, Ja też jestem księdzem , Bóg mnie powołał i namaścił mą duszę kapłaństwem, to co? kiedy przyjdziesz do mnie do spowiedzi? :P

To jest lekko niestosowne. Bez przesady. Można w coś nie wierzyć, ale kpiny można sobie darować.

 

Ja też mam wątpliwości co do spowiedzi, ale w tym sensie, że np. jeden ksiądz może nie dać rozgrzeszenia, bo tak uzna za właściwe, a inny tej samej osobie... da :? Inna sprawa, że pójście do spowiedzi, bo tak trzeba, mnie nie przekonuje, uważam, że to powinno wypływać z głębi serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przeciwko kobietom, które nie zakrywają się "jak worek mąki", należałoby wszcząć działania wojskowe - stwierdził podczas konferencji prasowej lider nacjonalistycznej pakistańskiej partii politycznej. Przekonywał, że kobiety noszące dżinsy są odpowiedzialne za trzęsienia ziemi, inflację i przerwy w dostawie energii.

Uśmiałam się z tej inflacji :lol: Ale to jest inna kultura, inne zwyczaje, tam tak było od zawsze. Przechył w żadną stronę nie jest dobry!

Ani topless panienki na plaży, ani kompletne zasłanianie ciała, że tylko oczy widać :? Nie mam nic przeciwko strojom kąpielowym ( chociaż sama nie czułabym się komfortowo ), ale trzeba wziąć pod uwagę, że na plaży znajdują się różne osoby, także dzieci, które nie powinny być narażane na takie widoki od najmłodszych lat. Wystarczy, że internet za parę lat zrobi im wodę z mózgu. Może przyjść także ksiądz ( często rekolekcje odbywają się w okresie wakacyjnym nad Bałtykiem ) i dlaczego ma oglądać coś, czego w teorii mu nie wolno :?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko strojom kąpielowym ( chociaż sama nie czułabym się komfortowo ), ale trzeba wziąć pod uwagę, że na plaży znajdują się różne osoby, także dzieci, które nie powinny być narażane na takie widoki od najmłodszych lat. Wystarczy, że internet za parę lat zrobi im wodę z mózgu?

 

O matko , dziewczyno , jakim to gorszącym widokom :hide: , dla dzieci naturalna jest nagość i gdyby nie hipokryci dorośli nie dostrzeglyby w niej nic złego czy nie naturalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, to akurat fakt. Moja mama dłuuugi czas najzwyczajniej w świecie się przebierała przy nas i nie było to nic nadzwyczajnego. :shock: Mój podopieczny widział mnie sikającą wiele razy, mamusię nago też i wierzcie lub nie ale totalnie nie interesuje go nagość! To dorośli ŹLE robią wprowadzając taboo, wstyd. Co innego kurewski wygląd, a co innego nagość sama w sobie. Serio nie umiecie tego rozgraniczyć?! :shock: Jestem za uświadamianiem dziecku jego seksualności i granic intymności. Dorastającej córce nie kazałabym się myć przy otwartych drzwiach łazienki ale nie róbmy z własnych ciał jakiś "gorszych", czy "lepszych" stref! Z tego się właśnie rodzą kompleksy i kłopoty z późniejszym życiem seksualnym.

Mnie mamusia wycałowywała od stóp do głów, dmuchała w majtusie przed ubraniem, żeby mi w "pupinkę" było ciepło, gilgotała "pierdząc ustami" w brzuszek . I co?! To jest molestowanie?! Sorry, nie dla mnie. To jest miłość każdego miejsca istotki, którą się stworzyło. Wspominam to miło i ciepło. Nie ze względu na to, że podczas ubierania miałam pierwsze orgazmy, przez to, że czułam w tym miłość! MATCZYNĄ <żeby nie było :roll: >.

Niektóre wypowiedzi mnie po prostu miażdżą... :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, a kto pisał jakiś czas temu, że wywaliłby nagą dziewczynę ne zbity pysk :lol: ?

 

Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką tego, żeby dzieci oglądały nago dorosłych, bez względu czy to rodzina czy obcy ludzie. Trzeba zachować pewien umiar, bo potem

dochodzi do dewiacji. Bodźce należy przekazywać dziecku stopniowo, dostosowane do wieku. A szkraby bawiące się na plaży powinny być skoncentrowane na grabkach,

łopatce i wiaderku oraz budowaniu zamków z piasku. Bo tak to się zaczyna, a kończy na kolorowankach z treściami genderowskimi :pirate: To właśnie dorośli swoją totalną nieodpowiedzialnością sprawili, że świat wygląda jak wygląda!

 

W zasadzie to najbardziej podobały mi się czasy strojnych, długich sukien i mocno ściśniętych gorsetów, gdzie nagi tors faceta to uświadczyć można było chyba tylko na roli. Zdaję sobie sprawę, co się działo w alkowach... ale przynajmniej publicznego zgorszenia nie było!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, a kto pisał jakiś czas temu, że wywaliłby nagą dziewczynę ne zbity pysk :lol: ?

 

Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką tego, żeby dzieci oglądały nago dorosłych, bez względu czy to rodzina czy obcy ludzie. Trzeba zachować pewien umiar, bo potem

dochodzi do dewiacji. Bodźce należy przekazywać dziecku stopniowo, dostosowane do wieku. A szkraby bawiące się na plaży powinny być skoncentrowane na grabkach,

łopatce i wiaderku oraz budowaniu zamków z piasku. Bo tak to się zaczyna, a kończy na kolorowankach z treściami genderowskimi :pirate: To właśnie dorośli swoją totalną nieodpowiedzialnością sprawili, że świat wygląda jak wygląda!

 

W zasadzie to najbardziej podobały mi się czasy strojnych, długich sukien i mocno ściśniętych gorsetów, gdzie nagi tors faceta to uświadczyć można było chyba tylko na roli. Zdaję sobie sprawę, co się działo w alkowach... ale przynajmniej publicznego zgorszenia nie było!

 

Jakich dewiacji?! O czym Ty Mówisz?! :shock: Dzieci SĄ skoncentrowane na grabkach, a obserwując swoje ciało zaczynają pytać, a po co to, a jak, a czemu, itd. To dziecko ma zamykać oczy przy sikaniu, żeby swej dziecinności nie zbrukać swym "tworem" między nogami? Każde dziecko dorasta w innym tempie, zadaje inne pytania... Arasha, znam masę dorosłych już ludzi wychowywanych świadomie, ba, kąpiących się nago z mamusią, czy tatusiem w wannie i nie są dewiantami, prostytutkami, czy zboczeńcami. Mają rodziny, partnerów... Twoje poglądy są dla mnie totalnie niezrozumiałe. Jesteś z innej bajki... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, ja rozumiem, spokojnie. Po prostu twierdzenie, że moje poglądy powodują wypaczenia, zboczenia i dewiacje, to lekkie przegięcie jak dla mnie. Tyle.

Ja Ci nie narzucam swoich poglądów, wyrażam swoje. Jednocześnie jednak nie twierdzę, że przekonania podobne do Twoich mogą tworzyć wynaturzeńców i popaprańców. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, ja rozumiem, spokojnie. Po prostu twierdzenie, że moje poglądy powodują wypaczenia, zboczenia i dewiacje, to lekkie przegięcie jak dla mnie. Tyle.

Dlatego nie pisałam tego posta w odniesieniu wyłącznie do Twojej wypowiedzi, tylko bardziej ogólnie. Mam świadomość, że wiele osób tak właśnie myśli i postępuje. Pamiętam nawet, że Heidi Klum, gdy jeszcze była z Sealem opowiadała, jak to u nich w domu nie ma żadnych tematów tabu, ich dzieci widzą ich nago... mało tego, mieli nawet na ścianach powieszone swoje nagie zdjęcia :shock: I taka wielka miłość... co roku odnawiali przysięgę... i co rozpadło się... teraz już nie śledzę życia celebrytów, więc nie wiem, z kim sobie życie ułożyli :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, ja też nie wiem i to co o nich napisałaś uważam za przesadę. U mnie w domu nie było tak, że wszyscy ganiali w berka na golasa. Chodzi o to, że nie było wielkiego oburzenia jak mama się przebierała, lub gdy kąpałam się z bratem w wannie. Nie było zasłaniania, chowania, strofowania.

Nie lubię skrajności ani w jedną, ani w drugą stronę. ;) Umiar - słowo klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką tego, żeby dzieci oglądały nago dorosłych, bez względu czy to rodzina czy obcy ludzie.
To zacznij od zakazania matkom, karmienia dzieci piersią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, ja nie neguję Twoich poglądów ani przekonań. Po prostu mam inne :?

Masz przekonania nie podparte dowodami. Są to przekonania blędne. Zostały zinternalizowane przez psychomanipulację na Twojej osobie.

 

Obejrzyj sobie - te panie też sa nieodpowiedzialne?

 

[videoyoutube=2ZpXPwmbQvc][/videoyoutube]

Dobrze jest mieć przekonania oparte na wiedzy.

W przeciwnym wypadku jest ciemnogród i chaos, który nakazuje rażonego piorunem zakopywać w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×