Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Na kościoły, religię w szkołach, pomniki JPII, ofiar katastrofy smoleńskiej i żołnierzy wyklętych? :mrgreen:

A co złego jest w Kościołach, religii w szkolach, pomnikach największego Polaka w historii JPII czy też w pomnikach ofiar katastrofy smoleńskiej albo bohaterskich żołnierzy wyklętych?

W porównaniu do wulgarnej chamskiej i dewianckiej tęczy na placu Zbawiciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będą pomniki papieża,kościoły ale nie za pieniądze nas wszystkich. Ja nie uważam papieża za swój autorytet i nie chce dawać na to pieniędzy.Niech katolicy sami fundują.

Religię w szkole miałem i to były najnudniejsze lekcję.

Co do Smoleńska, dla mnie może być pomnik, ale ze składek rodzin ofiar.

Co do żołnierzy wyklętych, to nie mam zdania.

U nas na cmentarzu jest grób i mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, :brawo: , jak zwykle. :)

 

W mojej okolicy są trzy kościoły (w jednym ksiądz przez lata molestował małe dzieci, ale z rok temu chyba go już wsadzili (to była głośna sprawa w tv swego czasu), mam nadzieję, że nie wyjdzie z więzienia), a tylko jeden szpital, jedna biblioteka itp. Czyli konkluzja jest taka - im głupszy naród, bardziej bogobojny i religijny, tym łatwiej nim sterować, okradać go, napuszczać na wymyślonych wrogów. I to w XXI wieku takie rzeczy. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie będą pomniki papieża,kościoły ale nie za pieniądze nas wszystkich. Ja nie uważam papieża za swój autorytet i nie chce dawać na to pieniędzy.Niech katolicy sami fundują.

Religię w szkole miałem i to były najnudniejsze lekcję.

Co do Smoleńska, dla mnie może być pomnik, ale ze składek rodzin ofiar.

Co do żołnierzy wyklętych, to nie mam zdania.

U nas na cmentarzu jest grób i mi nie przeszkadza.

Pomniki papieża są i będą powstawać czy to sie komuś podoba czy nie z pieniędzy państwowych lub prywatnych.....znam kolesia co se prywatnie na swojej wielkiej posesji postawił taki pomnik.

Natomiast Kościoły są i tak budowane z pieniędzy wiernych. Jedynie Kościół Opatrzności Bożej funduje budżet państwa,,,

Co do smoleńska to powinien być jeden pomnik i to gdzieś w jakimś kompromisowym miejscu w warszawie.

Ty nie chcesz dawać pieniędzy na Kościół.

A ja nie chce by z moich pieniędzy była finansowana metoda in vitro bo jest to niezgodne z moim światopoglądem.

Nie życzę sobie by moje podatki były na to przeznaczane, a nie są one znowu takie małe....

Miejmy nadzieje, że zmieni się rząd i ukróci takie głupoty jak in vitro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za komuny państwo rozpijało społeczeństwo by uczynić je niezdolnym do przeciwstawienia sie obecnemu wtedy status quo.Dziś taką funkcje dezinformacji stanowią media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaległa odpowiedź.

 

Coś kiepsko z Twoją moralnością skoro potrzebujesz aż absolutu żeby mieć pewność, że dane zasady są moralne. Ja nie potrzebuję żadnych bytów żeby wiedzieć co jest dobre a co złe.

Nie potrzebuję, ponieważ nie nazywam swojej moralności obiektywną.

 

 

Wolność jest niezbędna żeby każdy mógł dążyć do szczęścia.

Ale nie jest niezbędna, żeby każdy miał pluszowego misia. Nałożyć na wszystkich "misiowe", zbudować fabryki misiów i ustawą zagwarantować każdemu co najmniej jednego pluszowego misia.

 

I tak jak poprzednio - każdy może sobie kupić pluszowego misia. To nadal jest wolność ;)

Chyba że jest skrajnym bidakiem i modli się, żeby co najwyżej takiego misia wygrzebać z kosza, podczas rutynowego poszukiwania jedzenia.

 

No właśnie tak, że cokolwiek nie wymyślisz to dojdziesz do wolności jako prawa nadrzędnego nad tym co powiesz - szczęście, posiadanie pluszowego misia czy oglądanie ligi mistrzów - do tego wszystkiego potrzebna jest wolność.

No właśnie ni. Wolność zdecydowanie nie jest konieczna do posiadania pluszowego misia choćby.

 

Jeśli ktoś nasra na flagę a wie, że nie wolno to słusznie pójdzie do pierdla bo jest idiotą.

Jeśli ktoś zerwie 5 kłosów zboża z pola w kołchozie, a wie, że nie wolno, to słusznie zostanie zabity bo jest idiotą. (Hołodomor, lata 30', Ukraina, ZSRR, Stalin)

 

A to nie prezydent ustala czyny, za które się idzie siedzieć.

Prezydent, parlament - co za różnica? Prezydent także może nie podpisać ustawy.

 

Dlatego taki szkodnik nie chcący działać dla dobra wspólnoty niech z niej spada np do Izraela albo do dupy na raki.

Od wolności wychodzisz do państwowej własności ziemi i eksmisji prawowitego właściciela domu z powodu wyszydzenia abstrakcyjnego symbolu, nie posiadającego uczuć, nie czującego bólu, pozbawionego życia. Błyskotliwie można i wolnością uzasadnić choćby "pustelnicze królestwo" dynastii Kimów.

 

No heroina pizgana i.v. daje taki efekt.

Każdego uzależnia od pierwszego zastrzyku? Nie.

Chodziło mi o prohibicję, która zwiększa spożycie alko.

Spożycie alko w okresie prohibicji amerykańskiej spadło.

 

Nietrafiona analogia bo nie oceniamy wartości artystycznych marihuany tylko jej szkodliwość bądź jej brak i fakty są takie, że istnieją badania potwierdzające szkodliwość jak i takie, które tego nie potwierdzają a informują o pozytywnych skutkach palenia.

Nie. Nie oceniam wartości artystycznych marihuany. Powiedziałeś, że niektóre badania naukowe sugerują, że jest "zła", a inne zaś że "pozytywna". To są subiektywne cechy, które nie mają miejsca w świecie nauki.

 

Co by było gdyby w dupie rosły grzyby. Nie godzi się więc nie ma o czym gadać.

Eksperyment myślowy.

 

To są inne kraje gdzie możesz płacić podatki lub nie ale dokonujesz wtedy analizy czy faktycznie bardziej Ci się tam opłaca żyć czy nie.

Są inne państwa, które zawłaszczyły sobie olbrzymie połacie ziemi i pod przymusem ściągają haracz od mieszkańców. Czy jeśli świnia rzeźna miałaby możliwość wyboru miejsca kaźni, to byłaby wolna? Nie. Możliwość osiedlenia się pod innymi rządami to nie wolność wyboru.

 

Do tego właśnie prowadzi subiektywnie pojmowana moralność.

Czyli każda.

 

Empatia to uniwersalny termin i oznacza umiejętność postawienia się w sytuacji takiej jak ktoś inny i/lub odczuwanie emocji tej osoby.

Tak, ale nie tylko w sytuacji bogacza, którego majątek jest pomniejszany, ale również w skórze helupiarza, flagosracza czy secesjonisty.

 

-- 28 lut 2015, 15:55 --

 

pomnikach największego Polaka w historii JPII

 

0dc31eb5039b.jpg

Czasem są do dupy.

 

W porównaniu do wulgarnej chamskiej i dewianckiej tęczy na placu Zbawiciela?

5419790fc240db8bf1ad1fffaf0b7ed7,641,0,0,0.jpg

Co w niej widzisz wulgarnego? Po prostu tęcza. Kolorowy łuk nad placem. O wiele ładniejsza niż te całe martyrologiczne szare kamienne pomniki.

 

double_rainbow_phone_wallpaper1.jpg

OMG. Podwójna tęcza? Toż to jest już "Zmasowany Atak Pedalskiej Żydokomuny"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kancelaria-prezydenta-zarzuca-Dudzie-plagiat-PiS-odpowiada,wid,17298538,wiadomosc.html?ticaid=1146db

Widać jak kancelaria Leśniczego z Belwederu chwyta się czegokolwiek może bo czują, że pali im się pod nogami....

To, że Komor kiedyś miał jakiś tam program który pewnie spalił w kominku tzn, że inny kandydat nie ma prawa mieć podobnych haseł lub nawet częściowo zgodnych?

To ma krzyczeć hasła o polityce antyrodzinnej bo Komor pierwszy sobie zastrzegł hasła prorodzinne. Co to jest all rights reserved albo ZAIKS?

Kupa śmiechu.

Leśnik myśli, że prezydentura mu się należy na wieczność jak Putinowi z racji tego, że miał kiedyś wąsy. Stąd olewa kampanię, debatę, innych kandydatów, ale widać Dudy się boi. Powiedział nawet, że wg niego kampania jest za długa....

Takiego partacza orędownika WSI chcecie na prezydenta? :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdzierżę reelekcji, mógłby wygrać Duda, ale żeby się ew. nie obrażał na zachodnie media jak to było z LK. Poza tym Duda się dobrze prezentuje. W przeciwieństwie do PBK (haha) z którego fałsz aż promieniuje. Prezydent powinien być religijnie neutralny, tzn. msze św. pewne dalej będą odprawiane z okazji dni państwowych, ale żeby nie dochodziło do żadnych histerii które dzieliłyby naród. /II tura, Ogórek z Dudą, marzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda jest lepszy z tego względy choćby, że jest młodszy lepiej wykształcony nie umoczony w Okragły Stół lub WSI.

Proponuje prezydenture aktywną a nie prezydenture załatwiania interesów oligarchów, antyobywatelskich ustaw czekoladowych orłów i orderów rozdawanych na lewo i prawo byle komu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madlen92 zobczymy jakie będą wyniki I tury.

Z tego co rozmawiam z ludźmi to mało kto chce głosować na Komorowskiego.

Jeśli znów nie będzie "liczenia" głosów jak z wyborów samorządowych to jest szansa, że Żyrandol może przegrać.

 

-- 01 mar 2015, 11:24 --

 

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/chodz-szogunie-do-kozieja-komorowski-przesiakl-japonska-kultura,1395405.html?playlist_id=12799

Szogun jeden z drugim sie znalazł. Śmiech.

Jak zwykle wstyd i kompromitacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat odnośnie tego wg jakiego kryterium głosować / świadomie nie głosować:

 

Podejście 1: Głosować tak by być w zgodzie z własnym sumieniem, głównym kryterium będzie więc kryterium światopoglądowe, ideologiczne. Zagłosuję więc na tego, którego zadeklarowany światopogląd i wyznawane wartości będą jak najbardziej zbieżne z moimi. Jeszcze będę musiał zastosować sito, ponieważ nie można wykluczyć czczych deklaracji tylko na potrzeby zagospodarowania danego elektoratu na potrzeby kampanii prezydenckiej, dlatego też próba weryfikacji na podstawie dotychczasowego postępowania.

 

Podejście 2: Głosuję pragmatycznie, na podstawie kompetencji kandydata, dotychczasowego doświadczenia, porównania charakterów, cech osobowościowych, kontaktów na scenie międzynarodowej, posiadania za sobą politycznego zaplecza, kwestie ideologiczne, światopoglądowe nie mają tutaj bezwzględnej wyłączności (jak w podejściu numer 1).

 

W sferze deklaracji jasno opowiadam się za podejściem numer 1, ale podskórnie coś kusi by brać pod uwagę podejście numer 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ma miejsce namolna propaganda w mediach promująca kandydature komorowskiego,ale kto by brał na poważnie ustawione sondaże.Elektorat PO ma mase ludzi za sobą ,pracujących głównie firmach państwowych oraz w samorządach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wszyscy działacze PO, ich rodziny i wszyscy mianowani na stanowiska w spółkach państwowych to nie jest większość.

Jeśli naród zechce i jeśli wybory nie zostaną sfałszowane można pogonić a później rozliczyć tą hałastrę ze wszystkich przekrętów.

Trzeba tylko chcieć. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, ale będą sfałszowane, ostatnie wybory pokazały nie tylko tyle, że mogą to zrobić, ale w dodatku jawnie, bezczelnie, śmiejąc się ludziom w twarz. Jedyne na co teraz można mieć nadzieje, że wyborcy nie dadzą tak łatwo zgasić tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen.s, ja mam nadzieje ze przy samorządowych to było tylko lekkie podfałszowanie ze strony PSLu.

Przy prezydenckich bedzie o wiele trudniej. Jeśli jednak tak bedzie i jesli da sie to wykryc to zostanie nam tylko majdan w Warszawie do zrobienia.

Oby to pozostało w sferze Sci-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, to , że nie nazywasz swojej moralności obiektywną powoduje tworzenie przez ciebie subiektywnej czyli usprawiedliwiania złych rzeczy. Relatywizujesz je, mówisz że to nie jest kwestia obiektywna i otwierasz sobie furtkę do bycia niemoralnym. Natomiast człowiek moralny wie jakie są zasady i stara się ich trzymać a gdy je łamie wie co zrobił źle i stara się poprawić.

 

Wolność jest potrzebna do tego żeby ludzie mieli pluszowego misia - jest to wolność do posiadania pluszowego misia. Zresztą bez sensu piszesz o tych misiach bo absurdalność przykładu każdy widzi.

 

Jeśli ktoś zerwie 5 kłosów zboża z pola w kołchozie, a wie, że nie wolno, to słusznie zostanie zabity bo jest idiotą. (Hołodomor, lata 30', Ukraina, ZSRR, Stalin)

 

Bezsensowny cytat w kontekście tej rozmowy.

 

Od wolności wychodzisz do państwowej własności ziemi i eksmisji prawowitego właściciela domu z powodu wyszydzenia abstrakcyjnego symbolu, nie posiadającego uczuć, nie czującego bólu, pozbawionego życia. Błyskotliwie można i wolnością uzasadnić choćby "pustelnicze królestwo" dynastii Kimów.

 

Nie, naród to nie jest twór nie posiadający uczuć i pozbawiony życia a ty jeśli nie szanujesz wspólnoty, w której żyjesz to nie powinieneś z nią przebywać.

 

Każdego uzależnia od pierwszego zastrzyku? Nie.

 

Są różne przypadki, wyjątki ale generalnie tak.

 

Spożycie alko w okresie prohibicji amerykańskiej spadło.

 

Nie wiem czy się śmiać czy płakać ale znajomość historii nie jest twoją mocną stroną. http://natemat.pl/77851,prohibicja-to-fikcja-ta-z-lat-20-zamiast-ograniczyc-pijanstwo-podzielila-usa-uaktywnila-mafie-i-masowa-korupcje

 

Nie. Nie oceniam wartości artystycznych marihuany. Powiedziałeś, że niektóre badania naukowe sugerują, że jest "zła", a inne zaś że "pozytywna". To są subiektywne cechy, które nie mają miejsca w świecie nauki.

 

Mają dopóki nie ma jednoznacznych wyników. Są różne wyniki w zależności od tego kto bada i jaka jest grupa kontrolna, metodologia badań. Dlatego przeciwnicy powołują się na badania, które są przeciwko a zwolennicy powołują się na badania, w których marihuana wypada pozytywnie lub neutralnie.

 

Są inne państwa, które zawłaszczyły sobie olbrzymie połacie ziemi i pod przymusem ściągają haracz od mieszkańców. Czy jeśli świnia rzeźna miałaby możliwość wyboru miejsca kaźni, to byłaby wolna? Nie. Możliwość osiedlenia się pod innymi rządami to nie wolność wyboru.

 

Czyli jesteś anarchistą?

 

Tak, ale nie tylko w sytuacji bogacza, którego majątek jest pomniejszany, ale również w skórze helupiarza, flagosracza czy secesjonisty.

 

Jasne i może jeszcze mordercy, pedofila i gwałciciela :roll:

 

Co w niej widzisz wulgarnego? Po prostu tęcza. Kolorowy łuk nad placem. O wiele ładniejsza niż te całe martyrologiczne szare kamienne pomniki.

 

Ta konkretna tęcza jest symbolem LGBT - ta organizacja zawłaszczyła sobie ten symbol i uznaję tę tęczę za swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ta konkretna tęcza jest symbolem LGBT - ta organizacja zawłaszczyła sobie ten symbol i uznaję tę tęczę za swoją.

Nawet autorka projektu tęczy stwierdziła, że zaprojektowała i stworzyła tęcze z myślą by promować homoseksualistów.

Więc argument, ze tęcza ejst bo jest defacto jest mało przekonujący :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×