Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

A dziś rozpadł się Twój Ruch.

Ja jak Carlos, nie potępiam całej PO.

To nie chodzi o potępianie czy nie ale większość ludzi ma tendencje do przeceniania polityków to czy w tej chwili rządziłoby PO czy PiS czy SLD nie wpłynęłoby znacząco na życie większości ludzi. Może tylko samodzielnie rządy Korwina dyktatora wywróciłyby Polskę do góry nogami i jedni by na tym skorzystali a drudzy wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy nowy temat.Dwie Prawy na Forum.Moją i Maćka.Kto za :mrgreen:

Hehe. Miło jest podebatować i tak dalej. Ja jednak nie popieram TVNowskich "Dwóch prawd" z jednego prostego powodu. Mimo, iż tzw "prawda" może być subiektywna z czym się zgodzę. Nie zgodzę się jednak na relatywizm tak ochoczo przez mejnstrim głoszony, że nie ma prawdy obiektywnej, jednej prawdziwej.

Jest prawda obiektywna, istnieje choć nikt jej tak naprawdę nie chce znać usprawiedliwiając wszystko subiektywizmem i relatywizmem moralnym.

Prawda jest dzisiaj tym samym co chrześcijaństwo. Niemodnym starociem, który lewica usiłuje zniszczyć i zdeptać pogrzebać, zmieść z powierzchni ziemii.

Może i jest coś w słowach: "Ja jestem drogą, PRAWDĄ i życiem".

Polska nie jest krajem idealnym,nie jest i koniec. I nie wierzę w to,że za PIS będzie tu raj.

To, że platforma jest zła to nie znaczy, ze za PiSu jeśli w ogóle będzie kiedyś jeszcze rządził będzie raj. Odbudować kraj z tej ruiny to długie lata potrwa....jeśli w ogóle ktoś się za to weźmie.

PiS się różni od platformy, że nie jest partią skorumpowaną, że próbuje mieć jakieś pomysły, programy dla Polski.

Platforma od wygranych wyborów nawet się już nie stara. Legendarne słowa Tuska po wygranych wyborach 2-11ście "Teraz to benzyna może być i po 7 złotych i Uj mnie to obchodzi....."

W dzisiejszej rzeczywistości platforma to legowisko zła i korupcji bardziej niż SLD w najbardziej rozbuchanych czasach Kuny Żagla i Wiatra i baronów SLDowskich. Przy tym co jest dziś SLD to pikusie byli :mrgreen:

Wybory dzisiaj to są wybory pomiędzy nieidealnym ale jednak jakimś tam dobrem, a mafią rządzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś rozpadł się Twój Ruch.

Ja jak Carlos, nie potępiam całej PO.

To nie chodzi o potępianie czy nie ale większość ludzi ma tendencje do przeceniania polityków to czy w tej chwili rządziłoby PO czy PiS czy SLD nie wpłynęłoby znacząco na życie większości ludzi. Może tylko samodzielnie rządy Korwina dyktatora wywróciłyby Polskę do góry nogami i jedni by na tym skorzystali a drudzy wręcz przeciwnie.

Polska nigdy nie była krajem bogatym.Zawsze byłyśmy biedniejsi niż Zachód. I nic tego nie zmieni.

 

-- 06 mar 2015, 09:52 --

 

Co to katolickiej prawdy, to ja wybieram prawdę laicką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, możemy się wzbogacić. Czemu nic tego nie zmieni? Tylko trzeba wprowadzić trochę korwinizmu i patriotyzmu bo cierpimy przez za wysokie podatki i ograniczenia a nasi politycy działają pod czyjeś dyktando a nie dla dobra Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konserwatyzm wyraza przekonania ze istnieją wartosci nie zmieniające się w czasie.W postawie konserwatywnej głównym kręgosłupem jest tradycja.

 

-- 06 mar 2015, 19:49 --

 

Człowiek może wybierac nie dlatego ze jakas władzaprzyznała mu taką możliwość,tylko dlatego,ze możliwość ta stanowi immanętną cechę jego natury.Liberalizm pochodzi od słowaoznaczającego wolność,jest metodą polityczną której treścią jest próba odpowiedzi na pytanie w jaki sposób ułożyć stosunki miedzy człowiekiem a państwem żeby z jednaj strony państwo nie pożarło ludzkiej wolności a z drugiej-żeby ludzka swawola nie rozsadziła państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za katolickim kontynentalnym imperium teokratycznym, najbliższa tej koncepcji jest myśl polityczna papiestwa w XIII wieku albo i za dosłownym wcieleniem w życie koncepcji platońskiego państwa totalnego. To wszystko jednak pozostanie w nieskażonej sferze Idei :why:

 

A tymczasem w brudnej rzeczywistości empirycznej... Prezydent Komorowski i jego sztab przeprowadza silny kontratak, przewiduję, że słupki na 2 tygodnie przekroczą 50%: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konwencja-wyborcza-bronislawa-komorowskiego/k7qv9m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Komorowski i jego sztab przeprowadza silny kontratak, przewiduję, że słupki na 2 tygodnie przekroczą 50%: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konwencja-wyborcza-bronislawa-komorowskiego/k7qv9m

Co by Komor nie zrobił wygranej w 1 turze i tak nie bedzie. Bankowo będzie druga tura.

Rozmawiam z ludźmi i serialnie rzadko kto chce na niego głosować albo mówią że nie wiedzą, ale przeważnie mówią że albo Duda albo Ogórek, czesto słysze słowo Kukiz czasem Korwin. Może ze 2 osoby powiedziały Komorowski.

Co nie znaczy, że Leśnik WSI nie ma żadnych szans. Szanse ma największe bo stoi za nim cały aparat państwa, chronioce go media, a teraz jeszcze do tego możliwość fałszowania wyborów.

Inni kandydaci włącznie z Dudą będą mieli naprawdę cieżko jednak przez ich rozrdobnienie szczególnie na lewicy 2 tura jest murowana.

Co bedzie dalej zobaczymy. Komor ostatnio w sondażu 43% i cały czas mu spada.

Dudzie cały czas rośnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym mocnym uderzeniu powędruje BK do 50%, tak myślę.

Co do wywiadów wśród znajomych. Różnie z tym bywa. Nie jest to wiarygodne. Jak pracowałem w miejscu gdzie byli prawie sami młodzi ludzie, większość przed 30stką to sympatię rozkładały się głównie na Korwina, PiS i Palikota oraz narodowców, w takiej kolejności. Z moich obserwacji wynika, że na Komorowskiego najchętniej głosują osoby zadowolone ze zmian w ostatnich kilkunastu latach, które finansowo, materialnie polepszyły w tym czasie swoją sytuację. Najczęściej w przedziale wiekowym 40-60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie łatwo przełamać reżimowego betonu, ale z drugiej strony progres jest. Jeszcze kilka miesiecy temu wszystkie tuby propagandowe rządu wieszczyły, że komorowski wygra w I turze z poparciem 70%.

Bezczelny Aaron Szechter stwierdził nawet, że Komorowski by niewygrać w 1 turze musiałby rozjechać po pijaku samochodem zakonnice w ciazy na pasach.

Dzisiaj 2 tura jest realna jak nigdy, propaganda i kłamstwa medialne nijak jak zwykle mają się do rzeczywistości.

Poparcie Leśnika wynosi gdzieś w przedziale od 40 do 50%. Napewno 50% nie przekracza.

Złe rządzenie krajem przez rząd PO też mu się odbije czkawką choć stara on się trzymać na dystans od rządu jak tylko może. Część ludzi wie jednak kto podpisał ustawę 67, kto pomógł podpisem Tuskowi okraść OFE.

Jedyną szansą na zwycięstwo Dudy jest nokaut Komorowskiego w bezpośredniej debacie. Komór to wie więc myślę że debaty nawet w 2 turze będzie unikał do ostatniego momentu, aż zostanie wkońcu przez media do niej zmuszony. To będzie decydujący momenty.

Co by nie mówić marzenie pseudo Prezydenta, że wygrana 2 kadencja będzie tylko formalnością juz spalilo na panewce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, ja myślałem że ty raczej za Ogórek :D

ja tam bym wolał Ogórek zamiast tego paskudnego leśnika i jego szoguna

 

-- 08 mar 2015, 10:05 --

 

http://niezalezna.pl/64884-dziekujekomorowskiemu-kandydat-platformy-osmieszony-na-konwencji-wideo

Na konwencji był tez szogun :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i widzę, że mam tu sporo wrogów. Którym przeszkadza to,że nie jestem przeciw PO :D

 

-- 08 mar 2015, 16:56 --

 

A czy komuś to przeszkadza ? Że w wielu rzeczach popieram PO ?

Mnie to ciągle dziwi że osoby które zaciekle zwalczają PO a jest ich mnóstwo zarówno w mediach, różnych forach, czy w realu ciągle mówią o tym że są prześladowane, nie słyszalne itd. A wystarczy tylko otworzyć jakąś wiadomość, artykuł na WP czy onecie i tam w komentarzach non stop zaciekłe ataki na PO nawet w wiadomościach o sporcie czy rozrywce. Sam nie należę do sympatyków tej partii ale czasami mam dość czytania po raz miliardowy o PO-paprańcach z PO w wiadomościach o Bangladeszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie jest ideałem,ale nie można tak ich atakować.
można atakować, ale to się robi nudne i rozciąganie winy PO na całe zło tego świata i czasem własną nieudolność jest po prostu głupie. Jeśli ktoś myśli że jakby PO nie rządził przez ostatnie lata to zarabialiśmy by tyle co w Niemczech czy Anglii te ma nie po kolei w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne są słowa "błogosławieni Ci co łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem zostaną nasyceni".

IV RP prędzej czy później i tak wróci w takim czy innym może nawet bardziej radykalnym lub lajtowym wydaniu.

Identycznie w bambuko robiono Węgrów, komuniści i liberałowie rozkradli im kraj, gospodarke doprowadzili do ruiny.

Socjologicznie w Węgrach stała się rzecz niezwykła, powrócili do korzeni i do tradycji narodowej. Stąd sukces Orbana. Większość węgierskich złodziejów liberalno-lewicowych siedzi, albo ma przed sobą procesy z perspektywą odsiadki na długie lata.

Wydaje mi się, że kiedyś i coś takiego zadzieje się w narodzie Polskim, coś po prostu pęknie i gniew ludzi skieruje się w stronę dziś rządzących przeważnie przekrętów z Okrągłego Stołu co dogadali się z komunistami.

No bo przecież ile lat można dać się robić w bambuko? :bezradny:

Mogą sprzedać ziemię, lasy fabryki, nawet drogi i podwórka.

Nie da się jednak sprzedać (zlikwidować) polskiego ducha i tożsamości narodowej :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na kogo głosować w tym kraju. Sam szrot startuje. Przejdę się tylko do komisji w celu odbycia tzw. wizyty terapeutycznej, będzie to idealna okazja do zbadania poziomu mojej fobiczności, a co do oddania głosu to prawdopodobnie wrzucę do urny pustą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcze nie wiem, na kogo będę głosować i czy w ogóle. Tak za dużego wyboru to nie ma, jedno wielkie dziadostwo ci kandydaci. Można co najwyżej wybrać mniejsze zło, choć to też taki wybór trochę między dżumą a cholerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×