Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

:great::great::great:

carlosbueno, KUKIZ ma juz ponad 100 tys :great:

 

-- 17 mar 2015, 19:35 --

 

Po prostu maciek, w sumie mu się nalezało dac w mordę-kłamał i nie przeprosił to dostał w ryło-to mi się akurat podobało-jak jeszcze płaczek poleciał do mediów się żalic :mrgreen:

 

Super! Kukiz go go go!

 

Też mnie to ucieszyło jak ten oślizgły Boni dostał w ryj. Należało mu się za konfidenctwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co prawda OT, ale pytałeś, to odpowiem.

 

A czym różni się LGBT od LGBTq?

 

Q to skrót od queer albo questioning, co obecnie oznacza po prostu wątpliwości co do którejś z poprzednich kategorii.

 

 

Ciekawi mnie ostatnio z resztą też fakt czy istnieją homseksualiści katolicy praktykujący i jak godzą swoją orientację z wiarą.

Interesuje mnie to jedynie z punktu widzenia socjologicznego, żeby nie było ja tam byłem jestem i bede hetero :mrgreen:

 

A dlaczego mieliby nie istnieć? A jak sobie to godzą? Ja się za ich wszystkich wypowiadac nie będę, bo każdy człowiek jest inny, więc sa i ci, dla których to wielki grzech, więc starają się nie prowadzić żadnej aktywności (gdybyś nie wiedział, to za grzech uznaje się aktywność homoseksualną, a nie bycie homoseksualistą), albo grzeszą i mają wyrzuty sumienia, jak pobożni grzeszący katolicy. Są tacy dla których religia to nie tylko etyka seksualna, która wśród kleru wydaje się być stawiana na piedestale, a dla kogoś innego jest inaczej. Ja też wolałabym, żeby religia bardziej koncentrowała się na wielu waznych rzeczach, a nie głównie na sprawach płci i na seksie, ale jak widać, to jest najbardziej pociągające. A szkoda, bo religia mogłaby łączyć ludzi, nastawiając się na ich wspóldzialanie w lokalnych społecznościach, często nie mające nic wspólnego z propagowaniem wiary, ale po prostu ze wspólnym dzialaniem dla dobra danej społeczności. U nas tak nie jest. Smutne to, ale w naszym kraju ludzi łatwiej złączy wspólny wróg, niż wspólny cel, i takie właśnie podejście wykorzystywane jest w polskim kościele (i w polityce): do wyszukiwania wspólnego wroga (chociaż na wielu coraz mniej to działą, a wręcz od kościoła odpycha). Niestety. A wracając do tematu, to w kościołach istnieją nawet organizacje zrzeszajace wierzących gejów, lesbijki, itp.

W kwestii ciężaru gatunkowego i tego, co napisałeś o grzechach sodomskich, to ja naprawde dziękuję za taką "pobozność" w stylu: seks przedmałżeński - ok, wyspowiadac się i pozamiatane. Jeśli takie jest podejście, to tak samo można potraktować homoseksualizm w kościele. Co do ciężaru gatunkowe, to polemizowałabym, bo czytałam inne wypowiedzi na ten temat. A w kwestii grzechów sodomskich, to oprócz homoseksualizmu zaliczamy do nich jakikolwiek seks pozamałżeński, masturbację, seks oralny i analny (jeśli nie kończy się wytryskiem w pochwie, itp.) Więc nie róbmy tu sobie swoich własnych kategorii, co jest cięższe gatunkowo :D Ciekawa jestem, ilu katolików spowiada się z tych wszystkich grzechów sodomskich (a z pewnością nie są to grzechy popełniane tylko raz) i czy również nie ma takiego wybiórczego podejścia, jak wielu wierzących homoseksualistów :D A tak poza tym zawsze uważałam, że ten nacisk na seks i wieczne o nim mówienie w kościele katolickim i to nadmierne zaangażowanie i zainteresowanie księży czystością moralną swoich owieczek kiepsko świadczy o samej religii, bo wydawałoby się, że ma w niej chodzi o coś głębszego, a tu prawie wszystko kręci się koło dupy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Kopacz-byc-moze-pod-koniec-marca-informacja-nt-stanu-realizacji-expose,wid,17356156,wiadomosc.html

Wyników tego sondażu Ci nie pokażą.

Pokazywać natomiast będą sondaż CBOS w którym PO 38% PiS 26%. Śmiech na sali :mrgreen:

 

No przecież pokazywali to. Wyluzuj z tymi spiskami. Że Ty nie widziałeś, to nie znaczy, że tego nie było :D

 

-- 18 mar 2015, 00:07 --

 

A co mam ciekawego napisać w frustracji gdy wiem, że niechybnie wygra któryś ze zjebów.

 

Nie frustrować się. To tylko wybory prezydenckie :D Niewiele zmienią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Komorowskiego.To moja ostateczna decyzja.

Apeluję do Twojego rozumu, drogi Detektywie: już lepiej oddaj swój głos na Ogórek, jak bodajże rozważałeś! Dajmy szansę tym z mniejszym elektoratem wyjściowym. Szlachciura ze strzelbą i tak pewnie wygra, a Dudi zajmie miejsce drugie, ale niech przynajmniej różnica między tą dwójką a peletonem będzie mniejsza - niech Polacy dostrzegą alternatywy.

 

detektywmonk, najgorsza mozliwa opcja juz lepsza Grodzka :mrgreen:

Maćku, racja, kocham Cię! Monki, dawaj na Grodzką, pierdol Komora :twisted: !

 

Ikonowicz którego cenie udzielił poparcia Grodzkiej no ale raczej się nie zdecyduje.

No nie krępuj się, Karolu. Pamiętaj, że Grodzka to też ceniony przez Ciebie (chyba) sekularyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, racja, kocham Cię! Monki, dawaj na Grodzką, /cenzura/ Komora

Lepszy może już Begowski który zdobędzie góra 2-3% i głos na niego bo przynajmniej ten głos jest jakimś tam manifestem anty reżimowym. Najgorszy głos to głos oddany na układ rządzący który po prostu źle rzadzi od wielu lat uwłaszczając się na majątku narodowym i uchwala anty ustawy typu 67 GMO grabiez OFE itd. Były i są zakusy na prywatyzację lasów by spłacić roszczenia Żydów które są olbrzymie. Wikileaks raczej się nie myli. Oddanie na takich ludzi głosu to poparcie i jednoczesna zgoda na dalsze rozwalanie, niszczenie Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Duda ukrywał, że należał do Unii Wolności? Jak można mówić o incydencie w przypadku kilkuletniego płacenia składek członkowskich (sic!). Niewyedukowani chłopcy nie zdają sobie sprawy najwyraźniej, że Duda to kolejny techniczny Jarka i jego kota, po przegranych wyborach popadnie w niełaskę, jak to bywa w tej partii. Jak to było z Ziobrą, Kurskim, a teraz nawet skoczkiem Biereckim.

Jestem zdruzgotana poziomem wyborców prawicy, jaka nienawiść i fundamentalizm z nich zieje. Widać to idealnie na przykładzie tutejszych "dyskusji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Bronka na Prezydenta kto wyznaczył?

Czyżby niejaki Donald.......bo sam zrezygnował z kandydowania. Tak to bywa w partiach wodzowskich...

A jeśli chodzi o skoczka Biereckiego to nie postawiono mu żadnych zarzutów. KNF nawet nie przeprowadza specjalnego postępowania, bo to wrzutka dziennikarska i propaganda. Bierecki zapowiedział, że za pomówienia będzie pozywał do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, ale mataczysz :) odnośnie stanowiska KNFu nie trzeba daleko szukać

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1401613/

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1292850,KNF-o-SKOKach-wiekszosc-SKOKow-jest-bardzo-zle-zarzadzana-i-wykazuje-straty/?utm_source=box&utm_medium=link&utm_campaign=related

 

Jak byk, że to nie wrzutka i propaganda, a Bierecki zapowiadać może wszystko, jak dla mnie nawet pogodę w tv trwam.

 

-- 18 mar 2015, 20:52 --

 

Poza tym nie odniosłeś się w swojej wypowiedzi do "incydentu" Mr Dudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, rycz sobie ile chcesz. Zarzutów Bierecki nadal nie ma....a jakby miał to by z PiSu wyleciał i to z hukiem. Dowodów na niego tez nie ma przynajmniej narazie....

A czy skoki są tak czy inaczej zarządzane to cóż nie wszystkie firmy mogą być dobrze zarządzane...ludzie sa tylko ludzmi. Jedni umia zarzadzac a drugim wydaje sie ze potrafia zarzadzac

Za rządów PO okradziono obywateli na 500 mln dzieki Amber Gold i dziwnym trafem zarzuty prezes dostał dopiero jak pieniadze z piramidy finansowej zostały wyprowadzone nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo. Kontroli nad Amber Gold było 0 albo i mniej niż zero. Normalna firma w dzisiejszej Polsce jest nekana różnymi kontrolami a jesli jest wieksza musi byc co roku weryfikowana przez audytora. Predzej czy później przekret by wylazł....

Amber Gold nic nie musiał...bez wstrzymania wszystkich psów kontrolnych przez kogoś BARDZO wysoko postawionego takiego przekretu nie dałoby sie zrobic. Nad Skokami powinien być nadzór bo są instytucjami parabankami. Skoki wykorzystały lukę prawną w postaci braku nadzoru.....

Czemu ta sprawa wychodzi dopiero teraz, czemu nie np w zeszłym roku? Proste...

Trwa kampania wyborcza i trzeba wyciagnąc jakiegoś królika z kapelusza by nadal ludzi straszyc PiSem i by PiS zochydzać. Czy to ma coś wspólnego z prawdą to już inna sprawa.

A co Duda zrobił to nie wiem wiec trudno mi sie do tego odnieść. Ponoc powiedział coś w sprawie skoków ale nie wiem co. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu błąd. Ja tam światopoglądowo moze i jestem za PiSem ale gospodarczo nie bardzo. Ja sie lokuje raczej przy partii Gowina.

Co by jednak nie mówić PiS jest gigantycznie mniejszym złem niż PO która dzisiaj jest matką mafi, układu, przekretu która prowadzi działania mające na celu zwijanie Polski.

To jest glosowanie miedzy ospą wietrzną a rakiem złośliwym co już 8 lat nas toczy i rzuca coraz to nowe przerzuty w postaci kolejnych afer na miliardy złotych.

 

-- 18 mar 2015, 20:32 --

 

Z ospy sie wychodzi natomiast rak doprowadza do deski....grobowej deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierecki zapowiedział, że za pomówienia będzie pozywał do sądu.

 

Ile to osób groziło takimi zapowiedziami. Jak je złoży do sądu i je wygra, to wtedy mozna porozmawiać :D

 

A swoją drogą, czemu tak agresywnie reagujecie na wszelkie newsy o prawicowych politykach? nic o nich mówić nie wolno? nic im wypominać nie wolno? Kryształowi ludzie? Skoro można prześwietlać innych, to chyba prawej strony sceny politycznej też to dotyczy. To jest naprawde smieszne, kiedy ktoś się burzy, ze wyciąganie czegoś o prawicowym polityku to wymysł, przykład złej woli, itp. Ale o swoim przeciwniku to można wyolbrzymiać nawet zwykłe fakty (zresztą widac to na przykładach wielu forów, gdzie zwykłe banalne incydenty powtarzane są do znudzenia, np. o czytaniu z kartki - kiedyś słyszałam, jak duda wspomniał o tym chyba z 4-5 razy w kilkuminutowym wywiadzie, ale skoro nie miał nic innego do powiedzenia :D ).

 

A w sprawie rzetelności źródeł, to kolejna żenująca sprawa. Znów jest cud, że wszystkie media, których nienawidzicie, są nieobiektywne, a obiektywne sa tylko wasze. Cóż za zbieg okoliczności :mrgreen: Wasze źródła sa tak samo "obiektywne", jak te, które krytykujecie (a te cudne internetowe wydania tak pełne hejtu...). Dlatego jednym z najbardziej żenujących argumentów jest stwierdzenie: no tak, przeczytał to w Gw, albo usłyszał na tvn. To znak, ze już dana osoba żadnych argumentów nie ma. I dlatego dyskusje tu nie mają żadnego sensu, bo zwolennicy niektórych opcji nie potrafią napisac jednego spokojnego komentarza. Od razu nabzdyczenie, zacietrzewienie, napuszenie, obrażanie się, pogarda dla innych (oczywiście pod hasłem: ja przeciez nikogo nie obrażam). A podobno "warto rozmawiać" :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim, szczególnie twój powyższy komentarz jest bardzo "spokojny" i tak "mało" w nim hejtu........

Dla mnie Bierecki może być i aferzysta jeśli nawet by nim był to na kopach z PiSu wyrzucony zostanie bo tam są inne standardy jak w pozostałych partiach gdzie aferałów się chroni.

Każdy może się zdegenerować człowiek czy z prawej czy z lewej opcji. Za PiSu był niejaki minister sportu Tomasz L. Kto rozpracowal jego i jego lewe interesy? Jego własna ekipa bo korupcja była nietolerowana. Tusk natomiast wyrzucal z rządu dopiero wtedy jak media wykrywaly aferę i dany aferał stawał się ciężarem wizerunkowi . Zanim to nastepywalo siedzieli se aferałki na swoich cieplutkich stolkach. Z tzw aferą Biereckiego która nie wiadomo czy w ogóle jest liczy się tajming. Akurat jest kampania wyborcza i każdy hak na pis jest mile widziany. Kiedyś słyszałem ciekawy komentarz w mediach rządowych co do afery podsluchowej. Ponoć od dawna wiadomo było ze ta sprawa jest i wiadomo było że prędzej czy później ktoś ją odpali wiec trzeba było zdemontowano aferę przed wakacjami by jak najsłabiej uderzyć w rząd by ludzie szybko zapomnieli....i zapomnieli do tego media sprawę wygłaszały. Śmieszą mnie politycy Po którzy mówią ze w sprawie Biereckiego powinna być komisja śledcza. A w sprawie pozostałych afer akurat rządowych komisji nie było nie ma i nie będzie.

Łatwo widzieć w czyimś oku drzazge jak w swoim ma się tira naladowanych belek. No ale nie 1 i nie ostatni raz Po robi brudna kampanię

A obiektywnych mediów to już w Polsce prawie wcale nie ma. Są tylko takie które udają obiektywne ale tak naprawdę są rządowe.

Media prawicowe choć jest ich garstka są na tyle uczciwe ze fałszywie obiektywizmu nie udają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka korumpuje wszystkich nie zależnie od opcji politycznych, ktoś kto żyję nadzieja że przyszłych rządów PiS będzie jej mniej może się sporo pomylić. PO osiągnęła wysoki stopień korupcji i układów bo rządzi już 8 lat i wszędzie przeniknęła może za rządów Pis by aż tak źle nie było choć z drugiej strony może chcieliby się od razu nachapać za lata oderwania od głównego koryta.

 

a co do mediów prawicowych to są do bólu przewidywalne ja nie muszę ich oglądać, słuchać, czytać z góry wiem co będą mieć do powiedzenia na dany temat w 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego Kaczyński chowa się z Dudą ? Może dlatego, że ludzie nie chcą jego (prezesa) na prezydenta.To chyba ostatnie podrygi prezesa w PIS. Odejdzie,na emeryturę.A na jego miejsce wejdzie, ktoś nowy.Duda właśnie.

A czemu Donald nie wystartował na prezydenta w 2010tym roku tylko schował sie za Bronisławem? Czemu Miller schował sie za Ogórek? Czemu Piechociński schował się za Jarubasem?

Nawiasem mówiąc przytaczasz Monk "argumenty" żywcem wzięte od "obiektywnych" komentatorów i dziennikarzy z TVNu.

Kaczyński już raz przegrał wybory prezydenckie i do tej samej rzeki wchodzić 2 raz nie chce. Słysznie z reszta.

Po drugie moim zdaniem jakiś czas temu PO i jej media liczyły na to że może prezesina wystartuje i dzieki temu Bronuś bedzie mial szanse wygrac w 1 turze. I gdyby prezes wystartował to może by i faktycznie miał...

Prezes z reszta jest just za słaby na takie zawody w których startuje się ad personam a nie ad partiam. On z reszta chce byc premierem bo tak naprawde najwiecej władzy w Polsce ma premier.

Osobiście życze PiSowi od wielu lat tego by Kaczor poszedł na emeryture razem ze swoim kotem i by na miejsce jedgo przyszedł ktoś młody, dynamiczny kto by zjednoczył prawice przeciw platformowym lewakom. Może to będzie własnie Duda. Kiedyś myślano ze naturalnym nastepca Prezesa bedzie Ziobro. Jednak chyba nie on......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do mediów prawicowych to są do bólu przewidywalne ja nie muszę ich oglądać, słuchać, czytać z góry wiem co będą mieć do powiedzenia na dany temat w 99%.

 

Tylko w 99%? Stawiałbym na 100%. W pracy mieliśmy kiedyś jednego prawicowca, ze wszystkimi przyległościami (fundamentalizm myślowy, religijny, czarno-białe widzenie świata itp.). Po pewnym czasie nikt już z nim nie rozmawiał, bo to było bezcelowe. I tak wiedzieliśmy co powie, niezależnie od faktów. Skrajna prawicowość nie potrzebuje faktów, to stan umysłu. ;) Albo tego czegoś, co utrzymuje uszy u wyznawców.

 

Co do wyborów, to tym razem kandydaci są zupełnie nie z mojej bajki. No ale jeśli będzie druga tura i przejdzie do niej Duda, to trzeba będzie iść i znów wybierać mniejsze zło. :evil: Choć mdli mnie od słuchania Bronisława... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam nawet przypadki że za poglądy polityczne zwalniali z pracy.

Nie ma to jak polskie wydanie "demokracji", "pluralizmu", "wolności słowa myśli i przekonań".

Przemiany w Polsce po 89tym roku powinien ktoś na zachodzie opisać i to na jakich przekrętach zrobiono u nas tzw. "demokracje". Później taka ksiazke powinno sie opisać tytułem "Polska-przykład jak NIE robić demokracji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zemiany w Polsce po 89tym roku powinien ktoś na zachodzie opisać i to na jakich przekrętach zrobiono u nas tzw. "demokracje". Później taka ksiazke powinno sie opisać tytułem "Polska-przykład jak NIE robić demokracji"
Akurat polska na świecie uchodzi za modelowy przykład udanej transformacji, wiem może trochę na wyrost ale w porównaniu do Ukrainy, Bułgarii czy Rumunii a nawet NRD w którego wpompowano niewyobrażalne pieniądze wypadami dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×