Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

///ale gdyby Polacy mniej grzeszyli kradli, bluźnili, zabijali, cudzołożyli ( przestrzegali prawa Bożego i przykazań ) mielibyśmy królestwo Boże już tu na Ziemi///

 

Niech najpierw zaczną tego przestrzegać sami zakonnicy, którzy te "prawy" głoszą - wtedy można dyskutować ;).

 

@

 

Nie to nie jest do dyskutowania każdy grzeszy tak jak napisałem kto mówi że jest bez grzechu jest kłamcą, po to jest spowiedź po to Jezus umarł żeby nas wybielić i każdy ma do tego prawo, ba jest obowiązek spowiedzi i komunii świętej. Chrystus umarł po to żebyśmy byli zbawieni, ale umarł za nas przede wszystkim z miłości do Ojca, jaką tą misję dostał od Niego. O jakich grzechach księży mówisz ilu jest tych grzeszących czy KK grzeszy bardziej od innych religii kościołów a może jest najbardziej atakowany. A co z masonami co z satanistami może ci są święci? Z nimi się modlić? A każdego z nas osądzi Bóg, każdego z nas rozgrzesza też Bóg nie ksiądz w spowiedzi, on jest tylko pośrednikiem. Najciekawsze jest w naszej religii to że najczęściej popełnianym grzechem jest wykroczenie przeciw pierwszemu przykazaniu, każdy z nas ma jakiegoś bożka i go karmi, sami sobie odpowiedzmy we własnym sumieniu co to jest.

 

-- 03 kwi 2015, 22:02 --

 

///Moja ciotka wierzy w Boga i jednocześnie żyje w zakłamaniu, że za swoje cierpienie pójdzie prosto do nieba, nie chodząc do kościoła, nie spowiadając się, nie przyjmując Pana Jezusa. O kościele powiedziała że chodziła na msze jak była gitara i jej się podobało. Boże chroń nas przed takimi katolikami którzy tak kochają Boga... ///

 

Czytałeś kiedykolwiek Biblię? Bo chyba nie bardzo ;)

 

@

 

Czytam Pismo Święte, słucham Augustyna Pelanowskiego, Michała Olszewskiego, Piotra Glasa, Piotra Pawlukiewicza i innych za samo cierpienie nawet bycie dobrym człowiekiem to zbyt mało na wejście do Nieba musi być tu dialog Bogiem miejsce na rozmowę z Nim relację na miłość kto tego nie rozumie nie dorósł do bycia świadkiem Chrystusa, wiem bo sam taki byłem. Kościół daje szansę spotkania Boga żywego. Nie wiem jak to wygląda w innych religiach ale nasza jest objawiona i jest prawdą ale zbawienie jest darmo i dla wszystkich ale Bóg w jakiejkolwiek religii powinien być adorowany. My jesteśmy w sytuacji uprzywilejowanej ale i od nas katolików najwięcej Bóg wymaga, im więcej Bóg ofiarował nam tym więcej chce zebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś w temacie spirytyzmu który wywodzi się z satanizmu skoro mówisz o medium widać musisz wierzyć w Boga choć Go nie uznajesz? Prawda to?

 

Otworzyłem Pismo Święte i to mi się ukazało:

 

53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

 

Tak wymaga się więcej od ochrzczonych w Jezusie a na przykład od hinduistów choć Bóg stokroć więcej daje za wierność Jemu choćby w uzdrowieniach, a i Bóg uzdrawia też muzłumanów czy prawosławnych ale o tym się tak nie słyszy. Nie można ot tak sobie porzucić Chrystusa dla innych religii, dlatego odstępstwa są wielkim grzechem w oczach Boga, Bóg jest Bogiem zazdrosnym. Co innego urodzić się w innej wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

 

A co ja jestem kur.wa jakiś wampir żeby krew pić? Kanibal żeby żreć ciało człowieka? Ja bym ci dał kaftan i kazał robić coś pożytecznego zamiast bawić się w tego typu rytuały w XXI wieku... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

 

A co ja jestem kur.wa jakiś wampir żeby krew pić? Kanibal żeby żreć ciało człowieka? Ja bym ci dał kaftan i kazał robić coś pożytecznego zamiast bawić się w tego typu rytuały w XXI wieku... :roll:

Przeciez to metafora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Bóg kocha człowieka niezależnie to jakie jego losy są na Ziemi, miłość Boga jest darmo na nią nie trzeba sobie zasłużyć. Jak mam problem modlę się choć często mi się nie chce, zło odpuszcza. A na szczery rachunek sumienia Bóg zawsze odpowiada tak bo to Boże przebaczenie jeśli ktoś go nie doświadczył istnieje przed Bogiem właśnie w tym momencie, spowiedź jest tylko potwierdzeniem i formalnością. Żałuję tylko że sam musiałem do tego dość nikt mi tego nie wpajał, nie tłumaczył, "nie uważałem" na lekcji religii ewentualnie gdybym mógł porozmawiać z kimś szczerze na ten temat z bliskich byłoby zbawieniem nie było tego, choć i tak jestem wdzięczny za to co mi wpojono. Resztę musiałem po nawróceniu przewartościować. Dziś w swoim rodzinnym gronie jestem najbardziej religijną osobą w rodzinie, i choć popełniam błędy potrafię się do nich przyznawać. Kiedyś nienawidziłem, dziś wybaczam. Inaczej nie mogę bo i Bóg nie wybaczył by mi moich grzechów. Komunia święta to sacrum i jednocześnie tajemnica maleńkiego kawałka chleba, który staje się Ciałem Pańskim. Nie przeżyje i nie poczuje ten tego na swojej skórze który przyjmie mając w sobie Ducha Św. Ciało Jezusa na grzechy ciężkie. Wyrzuty sumienia i poczucie najgorszego z najgorszych są niewyobrażalne poza tym szatan ma dostęp do naszej duszy bardzo szeroki. Kto wierzy w Boga musi się liczyć z siłami zła. Życie to bitwa każdego dnia, także tu i na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki". 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

 

A co ja jestem kur.wa jakiś wampir żeby krew pić? Kanibal żeby żreć ciało człowieka? Ja bym ci dał kaftan i kazał robić coś pożytecznego zamiast bawić się w tego typu rytuały w XXI wieku... :roll:

Przeciez to metafora...

 

No nie bardzo :roll:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transsubstancjacja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny

:evil:

 

Zgadza się Bóg kocha człowieka niezależnie to jakie jego losy są na Ziemi, miłość Boga jest darmo na nią nie trzeba sobie zasłużyć

 

No jasne, a jak walisz w gumie, jesteś homo albo męczysz się przez chorobę tak, że dokonujesz eutanazji albo usuwasz dziecko, które ma urodzić się chore to idziesz prosto do piekła na wieczne męki. Jeśli to jest miłość Boga to czym byłaby nienawiść z jego strony? No ok, wszystkich kocha w ten sposób, rozumiem :D I pewnie celowo każe ludziom się męczyć, każe im żyć i kochać tego kto dał im to cierpienie bo jak nie to pójdą do piekła na wieczne męki. Nie ma to jak katolicka "logika" i katolicka "moralność" 8)

 

Kiedyś nienawidziłem, dziś wybaczam. Inaczej nie mogę bo i Bóg nie wybaczył by mi moich grzechów.

 

Dlatego twoje "wybaczenie" jest gówno warte. Powinno wynikać z serca i własnych przemyśleń a nie ze strachu przed tym, że jakiś ziomek w niebie, który jednocześnie jest w 3 osobach go osądzi na wieczne potępienie.

 

Wyrzuty sumienia i poczucie najgorszego z najgorszych są niewyobrażalne poza tym szatan ma dostęp do naszej duszy bardzo szeroki. Kto wierzy w Boga musi się liczyć z siłami zła. Życie to bitwa każdego dnia, także tu i na Forum.

 

No tak, wierz w to dalej, gratuluję... na pewno ci to pomoże w osiągnięciu zdrowia psychicznego :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nienawidziłem, dziś wybaczam. Inaczej nie mogę bo i Bóg nie wybaczył by mi moich grzechów.

 

Dlatego twoje "wybaczenie" jest gówno warte. Powinno wynikać z serca i własnych przemyśleń a nie ze strachu przed tym, że jakiś ziomek w niebie, który jednocześnie jest w 3 osobach go osądzi na wieczne potępienie.

 

:brawo::brawo: , mnie coraz częściej zastanawia, ile prawdy jest w tym, że tak głęboka wiara to w istocie schizofrenia, tylko taka umoralniona. No bo jak odróżnić jedne brednie od drugich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, znamienny jest fakt, że amerykańskie towarzystwo psychiatryczne przy kryteriach DSM schizofrenii zawiera adnotację, że objawy nie dotyczą ludzi wierzących w religię. Gdyby objawy nie były takie same nie byłoby tej adnotacji, a tak wykwalifikowany psychiatra nie jest w stanie tego odróżnić. Różnica polega także na tym, że schizofrenik często wymyśla swój system wierzeń i często nie widzi z niego wyjścia a osoba religijna przyjmuje wyjście określone przez religię i przyjmuje dogmaty tej religii zamiast wymyślać swoje. Ale jeśli nie mówimy o religii tylko o małej sekcie wtedy mowa już o zaburzeniu a religia od sekty różni się tylko ilością wyznawców i tradycją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się, że człowiek z Demokracji Bezpośredniej uzyskał próg podpisów. Tak więc chyba mam swojego kandydata.

DB to świetny pomysł. Polska nie powinna dążyć do uzyskania miana drugiej Irlandii czy drugiej Japonii, ale drugiej Szwajcarii. Czyli do systemu decentralizacji, gdzie prawo i politycy bliżsi są zwykłemu człowiekowi, bo nie stanowią z "Warszawki", a dotyczą lokalizmów. Tutaj obywatel rzeczywiście ma głos, może coś zmienić, czuje, że ma wpływ i nie musi psioczyć na "złodziei z Wiejskiej". Ale i tak ludzie będą dalej wybierać swoje centralistyczne partyjki, niestety.

 

Tutaj wywiad z Pawłem Tanajno, kandydatem Demokracji Bezpośredniej:

http://natemat.pl/138681,pawel-tanajno-kandydat-na-prezydenta-komorowski-i-duda-niech-zaczna-od-wyslania-zastepow-po-i-pis-do-donbasu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, wszystko ładnie pięknie tylko nie od dziś wiadome jest, że bujdy podczas kampani nijak się mają do późniejszej rzeczywistości.

Każdy polityk jakieś tam swoje poglądy ma, wciska ludziom ,ze zrobi to czy tamto - jednym się to podoba innym nie w zalezności od poglądów danej jednostki w społeczeństwie.

Ale tak czy siak - co z tego? Teraz poglądy nie mają żadnego znaczenia bo jak przychodzi co do czego to i tak politycy podejmują decyzje dla nich samych korzystne a nie koniecznie zgodne z ich przekonaniami ;).

Dla mnie bujda, że jakiś polityk chce odciąć się od rozgrywek między partyjnych jest po prostu ściemą - bo tak się zwyczajnie nie da ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, wszystko ładnie pięknie tylko nie od dziś wiadome jest, że bujdy podczas kampani nijak się mają do późniejszej rzeczywistości.

Każdy polityk jakieś tam swoje poglądy ma, wciska ludziom ,ze zrobi to czy tamto - jednym się to podoba innym nie w zalezności od poglądów danej jednostki w społeczeństwie.

Ale tak czy siak - co z tego? Teraz poglądy nie mają żadnego znaczenia bo jak przychodzi co do czego to i tak politycy podejmują decyzje dla nich samych korzystne a nie koniecznie zgodne z ich przekonaniami ;).

Dla mnie bujda, że jakiś polityk chce odciąć się od rozgrywek między partyjnych jest po prostu ściemą - bo tak się zwyczajnie nie da ;).

 

Nie. Co innego posiadanie określonych poglądów, a co innego realizm i zderzenie z parlamentarną rzeczywistością, która wymaga kompromisów, i w której nie wszystko da się zrealizować. Założenie oszukaństwa wszystkich polityków jest zdecydowanie fałszywe, zresztą, dlaczego zazwyczaj nie podciąga się go pod wszelkie inne grupy społeczne i jednostki? Dlaczego wszyscy politycy są obłudnymi zwodnikami, ale nie wszyscy niepolitycy, np. ja czy Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Co innego posiadanie określonych poglądów, a co innego realizm i zderzenie z parlamentarną rzeczywistością, która wymaga kompromisów, i w której nie wszystko da się zrealizować.

Mało co z obietnic kandydatów da się w obecnych czasach zrealizować ;).

Założenie oszukaństwa wszystkich polityków jest zdecydowanie fałszywe, zresztą, dlaczego zazwyczaj nie podciąga się go pod wszelkie inne grupy społeczne i jednostki? Dlaczego wszyscy politycy są obłudnymi zwodnikami, ale nie wszyscy niepolitycy, np. ja czy Ty?

Ale ja nie decyduję na co pójdą pieniądze innych osób, nie decyduję o losie innych ludzi, nie "rządzę" innymi ludźmi. Ja mogę sobie pozwolić na bycie "obłudnym zawodnikiem" bo najwyżej najwięcej stracę na tym ja a przez polityczne rozgrywki najwięcej tracą inni ludzie a nie oni sami ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

in vitro niech sobie istnieje, ale niech każdy finansuje sobie je sam. To że płaci za nie państwo to bujda - płacą za nie podatnicy, także ci przeciwni in vitro. Dlaczego podatki z zarobków które uzyskałem, mają iść na finansowanie in vitro? Ktoś chce dziecko a nie może go zrobić, niech sobie weźmie z domu dziecka, a nie "zrobi" z pieniędzy podatników :P

Wynik wyborów jest przesądzony. Poza tym, nie mający swojego rozumu polaczki są karmieni propagandowymi sondażami, gdzie Komuchowski ma ogromną przewagę nad pozostałymi kandydatami (podczas gdy na facebooku jest masa akcji "anty-komor", a wśród wszystkich ludzi z którymi rozmawiam, nikt nie głosuje na niego - ani rodzina, ani znajomi. Podobnie jest w ulicznych sondażach przeprowadzanych przez amatorów. W żadnym z nich komor nie jest na pierwszym miejscu. No ale reżimowe media mówią co innego. Najbardziej niewiarygodne są sondaże CBOS. Dlaczego? Niech każdy sobie sprawdzi, kto jest w cebosie za nie odpowiedzialny... Zresztą, dlaczego podawana jest zwykle pierwsza 5-6, skoro kandydatów jest więcej? Z takich przyczyn mało kto słyszy np. o kimś takim jak Marian Kowalski.

Jak chodzi o te wszystkie sondaże, cieszy mnie jedynie to, że SLD wypada poza pierwszą czwórkę.

Nie rozśmieszajcie mnie, że PiS to partia prawicowa ;) Wystarczy popatrzeć na wikipedię - prawica przeciwstawia się socjalizmowi. A PiS to partia socjalistyczna. Jak większość polityków uważają, że obywatele to idioci, więc trzeba na nich nakładać zakazy i nakazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro polacy coraz częściej uciekają z kraju to system który panuje się nie sprawdza.

Więc trzeba go zniszczyć i zrobić nowy....

Tego chce Mikke.

Dałabym mu szansę ....

jasne... nowy system może być :

a) gorszy

b) lepszy

 

Ryzyk fizyk.

Kto nie ryzykuje szampana nie pije....

 

Ma facet doświadczenie , jako takie poglądy i ogromną wiedzę .

Nie będzie następną kukiełką ... gdyby nie był zagrożeniem dla świń przy korycie to media nie robiły by z niego świra , wycinając jego wypowiedzi z kontekstu. :DD

 

A " normalność " była i jest pojęciem względnym :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×