Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam właśnie program tego lewaka K. Wojewódzkiego-odcinek z Anną Grodzką jako 1 gościem.

Mówi ów lewak do Grodzkiej tak:

"Wiesz co ja nie będę głosował na Bronisława Komorowskiego"

później mówi dalej:

"Rozważam czy nie zagłosować na Dudę bo gdybyśmy dali Dudzie władzę to jest szansa by stał się on największym wrogiem Jarosława Kaczyńskiego".

No oczom i uszom własnym nie wierzę bo choć Kuba jest dobry w ironiach te wypowiedzi ironiczne wcale nie były.

Czyżby nadworny stańczyk i propagandysta TVNU i Platformy szaleju się najadł i chce żeby go z pracy wyrzucili?

Niewiarygodne. Zgadzam się w czymś z Wojewódzkim

Grodzka na to dodała:

"Znam się z Panem Dudą osobiście bo mamy w Krakowie niedaleko biura poselskie. To bardzo miły człowiek tylko że w kampanii teraz mówi jakoś dziwnie".

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Kaczyński powiedział, to zwyczajne chamstwo. Zresztą wychodzi na idiotę, bo chciał swego czasu wchodzić w koalicję z tym klaunem, co jego samego stawia w złym świetle. Istniała pewnie jeszcze jakaś szansą na koalicję i ją zaprzepaścił. Teraz nie ma co liczyć na większość w sejmie, bo pewnie PO dogada się z SLD, a on zostanie na lodzie, co mnie dziwi, bo to człowiek który wcale głupi nie jest. Jest lewakiem do potęgi entej, to fakt, ale kombinować potrafi i dlatego mnie dziwią jego słowa. Może jeszcze liczy na to, że stworzy z kimś innym koalicje.

Swoją drogą swego czasu mówiło się o koalicji PIs- SLD, ale to byłby najgłupszy ruch. W końcu starsze babcie, które wspierają Pis ( młodsi też, ale starszy elektorat tam dominuje) uważają SLD za komuchów, lewaków itd. Moja matka nie wierzy w tą koalicję i gdyby doszła do skutku, to na pewno by przestała za nimi głosować. Wejście w koalicje z Korwinem, to lepszy ruch, bo choć Korwin dobrej opinii nie ma, to na pewno wypada lepiej w oczach wyborców Pis-u niż SLD. To że wypada lepiej, to nie znaczy, że dobrze. Również mają go za oszołoma, ale taką koalicję może by byli w stanie przełknąć z trudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam z Korwinem,dość przywilejów górniczych.A ja i tak głosuję na Komorowskiego.

Też jestem przeciwnikiem przywilejów, nie tylko górniczych ale daleko mi do tezy że należy do nich strzelać, a kandydat na prezydenta tym bardziej powinien powściągnąć język no ale wiadomo Korwinowi to jest obce i później zamiast o gospodarce mówi się o tym co Korwin powiedział o kobietach, niepełnosprawnych i górnikach bo sam daje ku temu pretekst. Przecież jak on by został prezydentem co chwilę by jakieś międzynarodowe skandale wybuchały bo kogoś tam obraził. Zero dyplomacji i taktu za to przemożna chęć wzbudzenia sensacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem jakiś wywiad z Korwinem, w którym bardzo mądrze mówił na temat Ukrainy. Tymczasem na Ukrainie zabija się nieprzychylnych upamajdanowi dziennikarzy i polityków i jakoś nikt z tego szumu nie robi, tak jak to miało miejsce w przypadku zabójstwa Niemcowa.

 

A to, że w Polsce rządzi układ pomagdalenkowy jest dla mnie jasne. Okrągłego stolika co prawda nie mam w pamięci, ale wiadomo kto nim teraz kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, o kobietach i niepełnosprawnych wypowiadał się akurat pozytywnie i to media przekręcały jego wypowiedzi udając głupotę, po to żeby zrobić sensację. Z górnikami przesadził. Niestety styl jego wypowiedzi przekreśla go jako poważnego kandydata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, o kobietach i niepełnosprawnych wypowiadał się akurat pozytywnie i to media przekręcały jego wypowiedzi udając głupotę, po to żeby zrobić sensację. Z górnikami przesadził. Niestety styl jego wypowiedzi przekreśla go jako poważnego kandydata.

Już to kiedyś pisałem Korwin nadawał by się na króla( ale prawdziwego a nie te pseudomonarchię jak w UK czy Skandynawii) albo dyktatora a nie na prezydenta w demokratycznym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy jaka grupa wiekowa dziś jest za Korwinem ? Osoby bardzo młode :smile: 20 parę lat. Czy ktoś zna 60 latka za Korwinem ?

A poparcie dla Komorowskiego ? I człowiek starszy tym bardziej go popiera.Ja jestem tu jednym z najstarszych userów w dziele socjologia i popieram Komorowskiego.

Mam lat 38, a już marzę o by mieć 40 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poparcie dla Komorowskiego ? I człowiek starszy tym bardziej go popiera

Elektorat Pis-u też nie jest pierwszej młodości , więc żaden to argument. Trochę to wygląda jak sugestia " człowiek, starszy, mądrzejszy to i wybiera rozsądniej, a młody głupi, to oszołomów wybiera". Widziałem u Korwina również sporą liczbę starszych wyborców. Młodzi to większość, ale i starszych trochę jest. Co nie jest wcale złe, bo młodzi nie mają głów skażonych komuną tak jak starsze pokolenie. To że elektorat jest młody, to żaden obciach.

. Przecież jak on by został prezydentem co chwilę by jakieś międzynarodowe skandale wybuchały bo kogoś tam obraził

Najgorsze jest to że się Korwin nie potrafi ugryżć czasem w język. Rośnie mu poparcie, a on nagle wyskakuje z tym, że kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Zamiast powiedzieć, że " rozgoniłbym tych górników", " zrobiłbym z nimi porządek" to mówi że by do nich strzelał. Problem nie w temacie jaki poruszył, a w nieprawidłowym doborze słów. O ile jego program gospodarczy mi najbardziej odpowiada ( wiele rzeczy bym w nim zmienił, ale na polskiej scenie politycznej nie widzę lepszego) to jest kiepskim politykiem szczerze mówiąc. Inteligentny człowiek, ale jego problem jest z tym, że nie wie co, kiedy powiedzieć, a u polityka to powinien być atut. Tymczasem jak ktoś chce przekonać, kogoś do Korwina, to chyba z przerażaniem, że zaraz palnie coś takiego, że człowiek będzie się musiał za to wstydzić. Powinien mieć świadomość, że każda jego wypowiedz może zostać użyta przeciwko niemu, dlatego powinien być wyjątkowo uczulony na słowa jakie wypowiada. W końcu trwa kampania. Fajnie jakby przywódctwo w partii Korwin przejął ktoś charyzmatyczny, ale z lepszą prezentacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale procentowo jakoś więcej młodych popiera Korwina,Kowalskiego.Oczywiście nie wszyscy.Jak i nie wszyscy po 50 są za PO

Zgadzam się z tym. U Korwina czy Kowalskiego większość to młodzi. Za PO więcej starszych, choć i młodych też się trochę znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsi cenią umiar, spokój i równowagę a nie ekscesy i szokowanie. Co ciekawe słyszałem tez od starszych że Korwin jest za stary na prezydenta i wola kogoś młodszego np Ogórek czy Dudę. Wiem że to takie płytkie oceniać kandydatów po wieku czy wyglądzie ale jednak wielu to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna 60 latka za Korwinem ?

 

 

Tak, znam kilku.

 

Starsi głosują na Komorowskiego - prawda. Nikt młody nie jest na tyle zmanipulowany. Młodzi myślą bardziej samodzielnie i stąd ich poparcie dla kandydatów spoza bandy czworga. Naprawdę nie rozumiem co trzeba mieć w głowie żeby głosować na PO, PiS, PSL czy SLD. Mi by było zwyczajnie wstyd.

 

Kiedyś były w necie testy inteligencji wśród wyborców wszystkich partii i największą inteligencją wykazali się wyborcy Korwina. Nic dziwnego bo ten człowiek ma mądry przekaz ale mówi takim językiem, który skreśla poparcie u mało inteligentnych. Jego wypowiedzi są notorycznie przekręcane. Chociażby ostatnio u Wojewódzkiego Korwin powiedział, że nigdy nie spotkał kobiety inteligentniejszej od siebie co kompletni idioci zinterpretowali "Korwin mówi, że nie spotkał nigdy inteligentnej kobiety". Na podobne (nie aż takie! żeby potem nikt nie mówił, że nazwałem forumowiczów kompletnymi idiotami) przekręcanie sedna wypowiedzi napotykam się nawet tu na forum co świadczy o tym jakie mamy społeczeństwo.

 

Swoją drogą dziwne, że nie ma kandydata, który miałby poglądy gospodarcze zbliżone do JKM ale nie byłby tak radykalny światopoglądowo i jednak zakładałby pomoc dla najbiedniejszych. Nie mówię o zasiłkach dla bezrobotnych ale np o pomocy dla chorych, szukaniu pracy dla bezrobotnych i dostosowywaniu ich do potrzeb rynku. Kogoś kto byłby za eutanazją, dopuszczałby aborcję z powodów zagrożenia życia, chorób ale nie byłby za legalizacją twardych dragów bo za to Korwin ma u mnie dużego minusa. Gdyby poznał ludzi uzależnionych zmieniłby zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem co trzeba mieć w głowie żeby głosować na PO, PiS, PSL czy SLD. Mi by było zwyczajnie wstyd.

 

Na PO często głosują ludzie z koniunkturalnych powodów bo są członkami urzędniczej kasty lub nalezą do jej rodziny, do tego cześć ludzi zadowolonych z życia, pensji tez na nich głosują bo boi się Pis, szaleństw Korwina a lewica jest dla nich zbyt lewicowa. Pis wiadomo z jednej strony starsze kościelne pokolenie, a z drugiej wierzący że tylko PiS zrobi porządek i posprząta po okrągłostołowej agenturze. PSL to podobnie jak PO tylko w skali wiejskiej plus jeszcze chyba z sentymentu że pomagają oni ludziom wsi. SLD to stare komuchy , lewacy ideowi, osoby tęskniące za PRL choć chyba oni już głównie na PiS głosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poznał ludzi uzależnionych zmieniłby zdanie.

To legalizacja jest im potrzebna, żeby sobie narkotyki załatwić ? przecież i bez tego to zrobią. Człowiek jest wolny i ma prawo wpierdalać arszenik łyżką. Co mają Korwina obchodzić uzależnieni ? może to brzmi brutalnie, ale selekcja naturalna robi swoje. Jasne, że ludzi warto zrozumieć, bo mają swoje słabości, ale państwowy zakaz nic tu nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Polacy nie mogą mieć Putina na rok, raz w roku można by się chociaż pośmiać na jego telekonferencji. Ciekawe czy będzie u Ruskich 14-ta bo już na tej Putin się skompromitował na amen i sam sobie zaprzeczał kilka razy w jednej kilku zdaniowej odpowiedzi, kto to w ogóle ogląda u nich poza Kałmukami ze wschodu i chłopami małorolnymi z flagą ZSRR w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znerwicowany Tomcio, legalne narkotyki to większe spożycie - więcej uzależnionych, którzy zdechną z przećpania bo szpitale będą prywatne a ćpuny nie będą mieć kasy. Wg mnie to fatalny pomysł. Ja myślę nawet o tym żeby zmniejszyć dostępność alkoholu (ograniczyć sprzedaż tylko do sklepów z alkoholem, które będą na obrzeżach miasta).

 

jetodik, raczej nie chodziło o wszystkie napotkane kobiety co o wszystkie, z którymi rozmawiał i mógł ocenić inteligencję. Ludzie wyciągajcie czasem kontekst bo naprawdę żal się robi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znerwicowany Tomcio, legalne narkotyki to większe spożycie - więcej uzależnionych, którzy zdechną z przećpania bo szpitale będą prywatne a ćpuny nie będą mieć kasy. Wg mnie to fatalny pomysł. Ja myślę nawet o tym żeby zmniejszyć dostępność alkoholu (ograniczyć sprzedaż tylko do sklepów z alkoholem, które będą na obrzeżach miasta).

To wszystko jest prawda. Tyle że nie możesz ludziom zabronić podejmować decyzji nawet tych szkodliwych. Jeśli miały nie dopuśić do legalizacji twardych narkotyków, to powinien chociaż prawnie zmniejszyć kary za ich spożywanie, bo więzienie dla ludzi, którzy nikomu nie szkodzą, to głupota. Z alkoholem też nie ograniczałbym jego ilości, a zaostrzył kary za popełnione po nim przestępstwa. Np siadanie za kółkiem po pijaku albo awantury na ulicy. Co do alkoholu na obrzeżach miasta, to kiedyś jakiś rosyjski profesor o tym mówił, że sklepy z alkoholem powinny być za wysypiskiem śmieci, żeby normalni ludzie tego upodlenia nie widzieli :D Różnie to można rozpatrywać, jednak na pewno miękkie narkotyki powinny być legalne, co do tych cięższych, to już trochę bardziej skomplikowana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie jak najbardziej ;) Szczególnie nie widzę powodu, dla którego marihuana ma być nielegalna.

 

Tyle że nie możesz ludziom zabronić podejmować decyzji nawet tych szkodliwych

 

I nie chcę im zabraniać ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy otwierać taką możliwość ludziom, którzy mogliby jej po prostu nie mieć i nie ucierpieliby na tym a zyskali. Jak chcą to mogą sobie znaleźć nielegalnego dilera i u niego się zaopatrzać.

 

Jeśli miały nie dopuśić do legalizacji twardych narkotyków, to powinien chociaż prawnie zmniejszyć kary za ich spożywanie, bo więzienie dla ludzi, którzy nikomu nie szkodzą, to głupota.

 

Zgadzam się. Dilerzy dragów powinni siedzieć tylko za sprzedaż nieletnim a za samą dilerkę wystarczyłyby np kary finansowe zamiast pierdla. Za posiadanie ilości na własny użytek nie powinno się nikogo karać. Nie dość, że ktoś ma problem z ćpaniem to jeszcze jest za to karany - to jest skrajna głupota tego prawa. A to, że karane jest posiadanie trawki albo dilowanie nią to już bandytyzm ze strony państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman,

Ludzie wyciągajcie czasem kontekst bo naprawdę żal się robi :P

 

no chyba własnie go nie wyciagnales, skoro zalozyles, ze mi chodzilo o te z ktorymi nie rozmawial, no ale z dopowiadania sobie i lekkomyślnych irracjonalnych wniosków to już dawno zasłynąłeś, wiec jakos mnie to nie dziwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby w Polsce istniał w końcu niepatologiczny system opieki zdrowotnej z jasno określonym koszykiem świadczeń, system dodatkowych ubezpieczeń prywatnych albo chociaż jasno określonych dopłat do świadczeń gwarantowanych i osoby, u których choroba wystąpiłaby na skutek brania narkotyków, picia alkoholu albo jarania fajek leczone byłyby tylko do sumy gwarantowanej z obowiązkowych składek to jasne czemu nie, można w zasadzie na wszytko pozwolić, tylko jeszcze zawsze zostaje czynnik społeczny, kryminalny, jakoś nie uśmiechałoby mi się chodzić po ulicy gotowym w każdej chwili na nóż w plecy za kilkanaście złociszy w portfelu na działkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tomcio. Rzuciłam okiem na opisane przez Ciebie sprawy. I mówiąc szczerze fronda i jej okolice nie są dla mnie wiarygodnym źródłem.

Co do wieku wyborców Korwina to ja rozumiem młodych. Sama jarałam się w gimnazjum poglądami Korwina I UPR. Potem wyroslam z tego.

A propos bronka- gdyby któreś z Was znalo jego dzieci, pewnie chętnie oddaloby na niego swój glos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman,

dowody zawierają się w wątkach, które założyłeś, każdy kto umie czytać ze zrozumieniem (nie mam tu na myśli Ciebie ofc) zauważy, ze wyciągasz lekkomyślne, nieuprawnione wnioski i żałość tylko ogarnia jak sobie buźkę podcierasz na każdym kroku ideami racjonalizmu.

 

Jeśli faktycznie chodziło ci o te, z którymi rozmawiał to twoja wypowiedź z uśmieszkiem na końcu jest pozbawiona sensu.

 

no Hitmanie naczelny racjonalisto, nie uważasz, że trzeba dużej inteligencji by ocenić czyjąś inteligencje po samej rozmowie, że czasem bywa ona bardzo nieuchwytna?

tylko nie pisz, że chodziło mu na pewno o takie które obserwował latami i tylko takie które mógł przebadać testem na inteligencje bo wtedy też się okaże że sobie dopowiadasz, tym razem do wypowiedzi Korwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×