Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nieprzyjemna atmosfera w domu a nauka


Rekomendowane odpowiedzi

W domu źle się czuje, mimo że mam dużo pracy, nauki i mam możliwości żeby ją wykonać, nie robię nic. Mam nadopiekuńczą matkę która mi na nic nie pozwala i brata który ma duże problemy ze sobą. Często są kłótnie, wszyscy na siebie plotkują, narzekają nieustanie. Jest bardzo smutno, nikt kompletnie nic nie robi. Nikt z mojej rodziny nie poszedł na studia, ja chce, umiem i lubię się uczyć, ciężko pracować.

Wiem że było ze mną bardzo źle ale poszłam do psychiatry, zaczęłam się leczyć, wydaje mi się że jestem wstanie ułożyć sobie normalne życie, a nie tylko wegetować. Pierwszy raz od bardzo dawna chce żyć. A moja rodzina na mnie strasznie źle działa, myślę że nie wyjdę z tego bo oni nieustanie mnie załamują. Może jestem bardzo wrażliwą osobą bo strasznie to wszystko znoszę i czuje nieustanie napięcie emocjonalne jakie wisi w powietrzu. Czuje się dobrze wszędzie tylko nie w moim domu. Wiem że nie jestem wstanie pomóc mojej rodzinę, staram się z nimi rozmawiać, ale na tym się kończy, ponieważ oni nie chcą pomóc sobie.

Chciałabym się gdzieś wyrwać z domu żeby pracować i się uczyć, a pracuje na komputerze. Wiecie może gdzie mogłabym się udać po szkole, w weekendy, na wakacje żeby móc się uczyć i pracować w spokoju? Mieszkam w małym mieście, nie mam możliwości jeszcze przez 2 lata się wyprowadzić ani iść na studia bo chodzę do szkoły. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie mogłabym się udać po szkole, w weekendy, na wakacje żeby móc się uczyć i pracować w spokoju?

W bibliotece, kafejce internetowej, jakimś ośrodku kultury, itp. Możesz też pozapisywać się na jakieś sporty po zajęciach i spędzać czas na treningach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia - wystąp o miejsce w akademiku. We wniosku możesz napisać o sytuacji w domu, "podeprzeć Cię" może Twoja Pani psychiatra. W domu - postaraj się zdystansować, "nie nakręcaj się" (jeszcze przed powrotem), pokaż mamie, że potrafisz być samodzielna. Fakt, iż pracujesz w tak młodym wieku bardzo działa na Twoją korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×