Skocz do zawartości
Nerwica.com

Związek z neurotyczką.


kostek

Rekomendowane odpowiedzi

kostek, faceci maja jakas manie lapania i przytulania :roll: kiedy ktos mnie dotyka gdy nie mam na to ochoty dostaje bialej goraczki i mam ochote zrobic to samo, czyli uderzyc :? kiedy jestem w histerii tak sie dzieje. WYprobuj droge posrednia miedzy przytulaniem i zostawieniem jej samej, mozesz po prostu powiedziec ze ja kochasz i zapytac co masz zrobic zeby pomoc jej lepiej sie poczuc. Raz nie wystarczy zanim sie uspokoi, ale kiedy bedziesz okazywac troske i ja wspierac, wtedy ochlonie szybciej. Oczywiscie po drodze mozesz uslyszec mnostwo niemilych i niesprawiedliwych rzeczy, ale gdy pojdzie na terapie powinna nauczyc sie kontrolowac swoja agresje.

A co do lekow to najlepiej byloby skonsultowac to wlasnie z terapeuta, przepisuje je psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostek, Twoja dziewczyna zgodziła się na wizytę u psychologa i to jest dobry znak- to znaczy, że sama nie czuje się dobrze ze sobą. Ja też miałam podobnie, że bardzo ciężko było mi podjąć decyzję, aby cokolwiek ze sobą zrobić i na szczęście moja przyjaciółka mnie zapisała i poszła ze mną na pierwszą wizytę. Może też powinieneś postawić ją przed faktem dokonanym?

 

Co do reagowania w histerii, to zgadzam się z dziewczynami, że w tych momentach przytulanie może być zapalnikiem większego wybuchu. Ja to zawsze traktowałam jako protekcjonalne poklepanie po ramieniu. Z własnego doświadczenia radzę w tych chwilach zostawić ją na 10-15 min, pozwolić ochłonąć, nie nakręcać jej bardziej i dopiero po tym czasie na spokojnie z uśmiechem powiedzieć, że ją kochasz i zapytać czy już przeszło.

 

Wizytę u psychiatry też bym radziła i stabilizatory o których ktoś pisał wyżej. Leki niepotrzebnie przerażają ludzi, którzy nie mieli z nimi kontaktu, ale naprawdę nie ma się czego bać. Chyba, że będzie współpracować z terapeutą, wtedy można zostać tylko przy terapii.

W ogóle to godne podziwu jest Twoje zaangażowanie w sprawę, coraz mniej jest takich ludzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - zmienię trochę moje podejście w trudnych momentach.

 

Nie wiem, czy jest tu co podziwiać - chyba każdy walczy o kogoś, na kim mu zależy. A może to ja powinienem udać się do specjalisty bo trafiłem na femme fatale, od której się uzależniłem i nie potrafię sobie wyobrazić życia bez Niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostek, oj wierz mi, że mało jest takich osób, które nie spakują się i nie trzasną obrażeni drzwiami w takiej sytuacji.

 

A może to ja powinienem udać się do specjalisty bo trafiłem na femme fatale, od której się uzależniłem i nie potrafię sobie wyobrazić życia bez Niej...

Możliwe, że trafiłeś na postać z cyklu trujący bluszcz. Dobrze byłoby to rozstrzygnąć (jeśli nie samemu to z pomocą kogoś bardziej obiektywnego).

Może powinieneś być bardziej egoistyczny? Nie pozwól doprowadzić się do stanu, w którym ona będzie wyznacznikiem Twojego samopoczucia, a do tego to zmierza pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że przyszedł czas na kompletną zmianę zachowań, przyzwyczajeń, stanu emocjonalnego, zachowania... Będzie ciężko, ale podobno nie ma rzeczy niemożliwych. A człowiek to taka bestia, która potrafi się do wszystkiego przyzwyczaić.

 

-- 11 gru 2014, 08:45 --

 

Chyba nadszedł moment, kiedy przestaje mi zależeć. Zacząłem sobie wmawiać, że wszystko idzie w dobrym kierunku choć coraz mniej w to wierzę.

 

Niestety nie udało mi sie namówić partnerki na terapię - ale chyba czas bym sam się na nią wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×