Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam leku na silny stały ból neuropatyczny.

Próbowałem wenlafaksyne ale mimo dawki 1/4 kapsułki 150 mg, bolała mnie głowa, budyń na twarzy i nieprzyjemne pobudzenie jednocześnie z otępieniem.

Nie dla mnie ten lek, jak piszą ludzie- niektórym nie podchodzi.

Generalnie w ogóle za mocne działanie.

 

Kiedyś próbowałem Wellbutrinu i nawet był dobry (tylko też za mocny , szkoda ze pół tabletki nie spróbowałem brać), trochę za bardzo pobudzał, nie mogłem spać.

Temat tego leku jest jednak w tej chwili zamknięty z powodu ceny i braku dostępności.

Znalazłem ciekawy lek Ixel (milnacipran) który w USA stosują na neuropatie i fibromialgie, niestety jest on u nas chyba niedostępny.

Duloksetyny raczej nie spróbuje ze względu na zły wpływ na libido i po pierwsze cenę.

 

Czy ktoś może zaproponować jakiś inny lek ?

Zamulacze typu Mianseryna, Pregabalina, Gabapeptyna odpadają, próbowałem i się nie nadają z powodu totalnego zamulenia.

SSRI raczej odpadają bo nie leczą bólu.

 

Obawiam się że zostały mi do przetestowania tylko trójpierścieniowe lekarstwa..

Doraźnie używam tramalu, ale rzadko bo schodzenie z niego to mordęga a sam lek uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hesus21, to powinienes sie leczyc u neurologa. SSRI SSNRI pomaga na bol somatyczny nie neurologiczny.

 

Nie jesteś w temacie.

SSNRI jest jednym z leków stosowanych w leczeniu neuropatii.

Testowałem, pomaga, tylko skutki uboczne męczą.

Neurolog nie ma nic lepszego do zaoferowania, zresztą nikt nie ma, taka choroba..

Tramal znowu to zwykłe ćpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hesus21, moze do złego neurologa chodzisz, a od czego masz ten bol? Kumpel ma porazenie nerwu i ma jakies tam leki od neurologa i pomagaja, ssri nie. Owszem niby kazdy przypadek inny, ale uboki masz wszedzie praktycznie. Poza tym ja cierpie na bol somatyczny kupe lat, dlatego dziwne co mowisz bo sie leczylam i u neurologa i pierwsze slysze zeby na poraznie nerwow pomagały SSRI. Mi w kazdym razie neurologiczne nie pomagały bo to somatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie.Wcześniej brałem 13 dni anafranil i dygotało mną jakby nerwica nakręciła się kilka razy mocniej. Odstawiłem pod namową lekarzaktóry kazał zamiast anafranilu brać tianesal .Czułem tydzień rozdygotanie napięciowe i wkurzenie wewnątrz. Miałem dość i odstawiłem tianesal i dwa tygodnie tygodnie później dostałem lęków przed wyjściem na dwór i przed ludźmi . Jak spotykałem nawet kolegę z pracy czułem wewnątrz siebie przerażenie. Pojechałem do lekarza i dostałem ostatecznie Efevelon 35mg i pramolan 100mg ,po dwoch tygodniach zwiększył mi lekarz na 75mg efevelonu i 200 mg pramolanu, po kolejnym tygodniu na 150 efevelonu i na 300 mg pramolanu i po kolejnym tygodniu na 225 efevelonu i do tego dalej 300mg pramolanu. Nerwica szaleje. Dostałem chwilami jakby uczucia nie bycia sobą a chwilami,otępienia od tych ścisków . Nie wiem co robić i piszę aby zapytać jak widzicie te leczenie i objawy. Lęki mniejsze ale pojawiają się . Najgorsze jest te napięcie na ciele aż chwilami głowa mi lata. Najgorsze jak ktoś idzie w moją stronę a tego nie miałem kiedyś. Stoję przed przejściem i czekam na zielone i czuję jak sztywnieje mi kark,oddech jakby płytki i spięcie w karku i lekkie dygotanie głowy.Identycznie w kościele i w sklepie . Tak samo jak z kimś rozmawiam dłużej .Do nocy czuję mniejsze napięcie na sobie i te ściski w głowie ,a już minęły dwa miesiące . Robię coś w domu i czuję te jakby otępienie i dziwne uczuciei jakbym nie był sobą. Czy ciągnąć te leki dalej ???Na asertinie wytrzymałem cztery tygodnie przy dawce 50mg, trzy tygodnie na paroxetynie 10mg i dostałem takich ścisków w głowie że jakby mózg ktoś rąbał i odstawiłem je wtedy i ciągnąłem na hydroxyzinie i podkusiło mnie aby wejść w anafranil,później tianesal i dostałem takich lęków że w pale się nie mieści. Tylko pomyślałem o wyjściu z domu a darły mnie wymioty nawet jak wodę wypiłem. Takiego syfu sobie narobiłem . Na efevelonie Ubikacja ponownie i parę kropelek poleci. Nie mam pomysłu jak żyć .Może toś podpowie jak to widzi. Teraz od 10 dni mam escitalopram pierw w dawce 10mg i od 5dni jestem na dawce 20mg i rano i wieczór nam po 500 dekapinę chrono.Rano otępienie i dygotanie i nie wiem już sam co robić. A co jest z leków dobrze tolerowanych na lęki aby nie napędzać objawów somatycznych,tzn które zmniejszają napięcie. Chyba wenla i sci dają identyczne objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Dog, zejście z jakiej dawki? I jak długi trwało oraz jak długi braleś wenlę? Jesli mozna spytac ☺

 

Zacząłem w listopadzie zeszłego roku od 32,5mg stopniowe zwiększanie do dawki 225mg, potem trzy miechy na 225 .

Od końca maja, początku czerwca zmniejszanie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze na nerwice natręctw paroksetyna czy wenla ? Wiem że są podobne jeśli chodzi o skuteczność w działaniu na fobie społeczną ale ciekawi mnie co lepsze na OCD. :bezradny:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14624187

These results show that venlafaxine was equally effective to paroxetine in treating patients with OCD. Venlafaxine may be a useful therapy for obsessive-compulsive patients, but is not superior to SSRIs.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14624187

The results of the current study show that 42% of the nonresponders benefited from a crossover to the other SRI, and that paroxetine was more efficacious than venlafaxine in the treatment of nonresponders to a previous SRI trial. Switching SRIs in case of refractoriness may be considered a useful strategy for patients with OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×