Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dawka 150 weneli już leczy czy lepiej wskoczyć na 225
Leczy już dawka 75mg, 150mg to przyzwoita dawka, powyżej dawki 150mg, lek zmienia trochę profil działania, działa bardziej aktywizujący przynajmniej tak się powinno dziać, wenla w dawkach powyżej 150mg działa dość znacznie na noradrenalinę i pośrednio zwiększa również dopaminę, choć nawet na mniejszych dawkach czasami niektórzy czują mocno noradrenaline, jak pierwszy raz brałem wenle to kopnęła mnie niesamowicie, szkoda, że tak szybko to działanie się kończy, choć u niektórych ta substancja spisuje się wybitnie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to na noradrenalinę działa dopiero powyżej 225 wtedy czuć to wyraźnie, od 150 do 225 jest tak pół na pół ale na początku warto zaczynać od tych niższych żeby był zapas w razie czego.
Ja osobiście nie czułem, żadnej różnicy miedzy 150mg a 300mg, im większa dawka tym więcej skutków ubocznych u mnie, nie wiem jak u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noradrenalina depresji raczej nie zwiększa u mnie bardziej nasila lęki i niepokój przez co może się wydawać, że pogarsza stan. Może w depresjach z pobudzeniem nasilać objawy ale wtedy to raczej lekarz daje coś bardziej zamulającego niż pobudzacz jakim jest wenla. Wenla jest dobra w depresjach ze spowolnieniem i zahamowaniem dlatego dobrze jak noradenalina da tego początkowego kopniaka. Ja to mam metodę jak już mnie kopnie to po jakimś czasie zmniejszam dawki bo mnie takie pobudzenie męczy na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wenla i mirta to najlepsza kombinacja na depresję.

Powyższa kombinacja (mirtazapina + wenlafasksyna) daje większy odsetek remisji niż tranylcypromina (iMAO) na 4. poziomie leczenia depresji (po 12 tyg., skala HAM-D) wg algorytmu STAR*D (który oparty jest o EBM):

4c07ed285bfab.jpg

 

"Poziomy" leczenia wg STAR*D:

900b8188bccad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich którzy zmagają się i mają jeszcze siły na walkę z tą obrzydliwą chorobą jaką jest depresja . Ja choruję od roku - dwukrotny pobyt w szpitalu plus 90 dni na oddziale dziennym . Widzę że macie trochę wiedzy na temat leków i ich dawkowania i chciałem uzyskać poradę . Od trzech miesięcy brałem Faxolet ( dwa pierwsze 75mg , ostatni 150mg ) i Trittico 150mg na noc . Po Trittico sen miałem przerywany , rano wstawałem gorzej zdojony niż kładłem się spać , kapeć w ustach , worki pod oczami - myślę odstawiam , ale co w zastępstwie ? Znalazłem w swoich zapasach Mirtor 15mg ( kiedyś brałem z Arketisem ) - usypia momentalnie , rano człowiekowi chce się żyć , wyspany , myśli jasne i normalne . Ale jak wezmę Faxolet 150mg to tak się czuję jak by mnie tłamsił psychicznie - chce mi się spać , wszystkiego mi się odechciewa , wraca karuzela myśli . Czy można szybko odjąć dawkę Faxoletu lub całkowicie odstawić ? Czy na wenlafaksynie też macie tak mocne myśli samobójcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich którzy zmagają się i mają jeszcze siły na walkę z tą obrzydliwą chorobą jaką jest depresja . Ja choruję od roku - dwukrotny pobyt w szpitalu plus 90 dni na oddziale dziennym . Widzę że macie trochę wiedzy na temat leków i ich dawkowania i chciałem uzyskać poradę . Od trzech miesięcy brałem Faxolet ( dwa pierwsze 75mg , ostatni 150mg ) i Trittico 150mg na noc . Po Trittico sen miałem przerywany , rano wstawałem gorzej zdojony niż kładłem się spać , kapeć w ustach , worki pod oczami - myślę odstawiam , ale co w zastępstwie ? Znalazłem w swoich zapasach Mirtor 15mg ( kiedyś brałem z Arketisem ) - usypia momentalnie , rano człowiekowi chce się żyć , wyspany , myśli jasne i normalne . Ale jak wezmę Faxolet 150mg to tak się czuję jak by mnie tłamsił psychicznie - chce mi się spać , wszystkiego mi się odechciewa , wraca karuzela myśli . Czy można szybko odjąć dawkę Faxoletu lub całkowicie odstawić ? Czy na wenlafaksynie też macie tak mocne myśli samobójcze ?
Wszystkie decyzje odnośnie leków, uzgadniaj z lekarzem, to co mogę ci powiedzieć to to, że po 3 miesiącach na wenli nie powinieneś mieć myśli samobójczych,a z pewnością powinne być one mocna zredukowane, ja miałem ze 3 tygodnie na wenli takie myśli, po miesiącu było już lepiej, jeśli chodzi o połączenie leków, to wenla+mirta to chyba najlepsze combo na depresje we współczesnej psychiatrii, pamiętaj, że te leki nie działają po kilku dniach, na początku prawie zawsze jest pogorszenie stanu, stąd wiele prób samobójczych na lekach ssri/snri w tym wenli, te leki początkowo pobudzają i jak człowiek ma siłę, ale nadal ma burdel w głowie, łatwo może dojść do tragedii, osobiście nie wyobrażam sobie wchodzić na wenle, bez benzodiazepin, raz wchodziłem i naprawdę ledwo to przeżyłem, te leki są kurewsko niebezpieczne w pierwszych tygodniach, ale wracając do połączenie wenli z mirtą to trzeba po prostu poczekać z miesiąc na tych lekach i wtedy oceniać cokolwiek, jeżeli po 4-6 tygodniach nadal będziesz się tak czuł jak pisałeś, wtedy można rozważyć zamianę wenli na jakiś ssri, albo zostać na samej mircie, pamiętaj jedno, w leczenie depresji trzeba bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości, to jest wojna i to w dużej mierze od ciebie zależy kto wyjdzie z niej zwycięsko, pamiętaj nigdy się nie poddawaj!, w końcu za jakiś czas depresje minie, a ty o tym zapomnisz, pozdro.

 

-- 07 lip 2016, 15:38 --

 

A wracając do depresji zróbcie sobie badanie na grzyba ogólnoustrojowego candida, ja prawdopodobnie mam!, warto to sprawdzić, szczególnie u osób, które zachorowały nagle i nie wiedzą czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za słowa otuchy Vengence . Wiem że trzeba mieć końską cierpliwość , ale jak człowiekowi wali się dotychczasowe życie w gruzy , wszystkie plany i marzenia idą w diabły , idzie się rypać dobra praca , czterdziestoletni człowiek czuje się jak zagubione dziecko we mgle , przez stres i nerwy wychodzą inne choroby to myślę że nie jednego twardziela rozwaliło by na kawałki . A nawiązując do badań też badałem się na candidę , boreliozę i Bóg wie co jeszcze . W akcie desperacji poszedłem nawet na terapię odwykową bo psychoterapeuta stwierdził że moja choroba może być wynikiem mojego uzależnienia od alkoholu ( powiedziałem mu że przed chorobą piłem 10 piw tygodniowo ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta tak samo jak miansa zamula za dnia?

Wracam na wenle tylko tym razem wskocze tylko na 150mg, bo przy 350 tak obficie sie pocilem ze pewnego razu sie odwodnilem, nie wspominam juz o ciaglym ziewaniu.Moze przy mniejszej dawce bedzie lepiej pod tym katem.

Sprobuje rowniez combo z mirta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, orientujesz sie moze czy candida wychodzi na rutynowych badaniach sanepidowskich na ktore kieruje pracodawca?

Przy tym procz zaburzen psychicznych wystepuja raczej inne roznego typu choroby skorne, zoladkowe.

Przy zakazeniach wirusowych tez czasem wystepuja objawy psychiczne.

 

cozicozicozi, dzieki za odpowiedz.Mimo wszystko i tak zaryzykuje bo "co mnie nie zabije to mnie wzmocni" ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×