Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

CórkaNocy, paro działa silniej na noradrenalinę ?? nie wiem być może lecz to SSRI a nie SNRI a skoro tak silnie działa na noradrenalinę to też powinna należeć do SNRI może ktoś to potwierdzić czy paro rzeczywiście działa silniej na noradrenalinę niż wenla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, a gdybyś, teoretycznie, zmniejszyła wenlę do 112,5 i tak została? Skoro na 225mg miałaś większe lęki, które nie przechodziły, to może 112,5mg lekko je zmniejszy. Taka dawka powinna zadziałać mniej noradrenalinowo. Ja osobiście prawie każdą zmianę leku muszę odchorować i traktuję ją jako ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, też nie lubię moze nie samego odstawianie co wchodzenie na nowy lek

spróbuję zmniejszyć dawkę, z jednej strony mniej noradrenaliny, ale też i mniej serotoniny...ale zobaczę, zanim odstawię całkiem, zresztą i tak musiałabym zmniejszać dawkę powoli

 

A Ty pewnie brałeś paro? Jeśli tak to jak działała u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym Wy tu piszecie ja się czuję po pół rocznym leczeniu wprost WYJE.....CIE! :D

 

Jak PARO może być lepsza od WENLI? Skoro PARO działa tylko na Serotoninę.. Przemyśl sobie to tak... ok... Po paro będziesz miał wyjebke na wszystko, będziesz pewny siebie itp... Ale co jeśli ktoś chce coś zrobić ze swoim życiem.. po prostu brakuje mu motywacji.. takiego KOPA! PARO Ci już w tym nie pomoże, a WENLA TAK! Ponieważ WENLA jest lekiem SNRI to tak jakby ulepszony SSRI. Działa na Serotonine tak samo jak SSRI + na Noradrenalinę.

 

Tak więc sorki... ale mi się wydaje że WENLA jest dużo lepsza od PARO. Ja po WENLI nie miałem żadnych skutków ubocznych. Biorę dawki 225mg.

 

Druga kwestia... Piszecie tutaj że ten lek bardzo długo sie rozkręca.. no tak... BO TO NIE NARKOTYKI! No ludzie... chcecie natychmiastowego działania.. to może kupcie sobie Kokaine..? ;) Dajcie temu czasu.. MINIMUM miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, ja brałam wenlę od grudnia do końca lipca. Potem znowu gdzieś od połowy sierpnia.

I do dzis ją biorę.

A źle reaguję na wszystkie leki zwiększające noradrenalinę, zwiększają lęki

a paro ponoć miażdży fobię

a wenla mi kopa nie daje :/ każdego dnia na niej mam okrutne wykończenie, budzę się ze zmęczeniem i mam tak cały dzień, zero kopa, energii i tak mam cały czas na wenli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiecie , że każdy reaguje inaczej na leki i nie da się tu wskazać co jest lepsze , wszystko zależy od tego jak będziesz tolerował dany lek . Dla mnie paro była 100 razy lepsza od wenli , a u Santiago20 jest zupełnie od odwrotnie. Szczegół w tym , aby trafić na najbardziej odpowiedni lek dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie otóż TO :) Tego zapomniałem dopisać.

 

Wiesz.. ja nie mówie że PARO jest złe... nigdy jej nie "łykałem" może i rzeczywiście na mnie by nawet działa jeszcze lepiej niż WENLA... Kto wie...? :shock: Ale chyba raczej nie zmieniać jak WENLA działa tak dobrze na mnie?

 

Jutro Wam mogę napisać jak dokładnie wygląda mój problem, i jak WENLA odmieniła moję życie. Bo na dzisiaj już za dużo pisania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj od dzis nowa. Wlasnie zauwazylam ten watek i mnie zainteresowal. Chcialam napisac o moim doswiadczeniu z effexorem, poniewaz przez rok bralam 75mg. I rowny miesiac temu odstawilam kompletnie. Chodz przez drugi miesiac bardzo stopniowo schodzilam z dawki. Najpierw przez tydzien bralam 35mg pozniej przez nastepny tydzien bralam 22.5mg i w trzecim tygodniu bralam 11mg (czy jakos tak) az w koncu przez miesiac juz jestem bez tego leku. Bardzo sie zdziwilam ze mieliscie duzo skutkow ubocznych. Bo ja nie dosc ze jestem szczuplej budowy ciala to wogole nic nie czulam ze zazywam leki antydepresyjne. I to byl pierwszy raz w zyciu co zaczelam. Wszyscy w rodzinie byli do tego uprzedzeni zebym sie nie faszerowala takimi lekami ale ja narawde juz potrzebowalam pomocy bo sama nie dalabym rady zglupialabym chyba. To bylo straszne! te okrutne natretne mysli. Spoczatku jak mi sie zaczely te mysli to bylo jakies 2 lata temu. Wogole jakos sie tym nie przejmowalam( a propo mialam duzy problem z alkocholem) I teraz wpadlam w depresje przez to bo gdyby nie ta obsesja to bym cieszyla sie zyciem. Az z tego strachu nie tknelam od 1.5 roku czasu alkocholu do ust. Bo z tego strachu juz odechialo mi sie. Wszylam z nalogu z tego sie bardzo ciesze ale ta obsesja w glowie mi zostala i nie mam pojecia jak mam sie jej pozbyc. Dzis czuje sie nie zadobrze raz jest ok a raz jest bardzo zle. Tych zlych jest o wiele wiele wiecej. I nie wiem czy znowu umowic sie na wizyte u psychiatryka. Zastanawiam sie tez bardzo na ETC czyli elektrowstrzasami. Wiem brzmi to groznie ale szczerze mowiac daje wieksze rezultaty jak leki. Nie mieszkam w Polsce... moj psychiatra to robi i zna dobrych specjalistow od tego. Moze w Polsce o tym malo slyszeliscie albo wogole. Ale tutaj ponoc wiele osob to robi. W ciagu tygodnia ma kilkunastu pacjentow. Ponoc pomaga w 70% Tylko bez ubezpieczenia to troszke kosztuje. Jest kilka sesji co jedna sesja trwa doslownie kilka sekund. Jestem ciekawa czy moze wy cos o tym wiecej slyszeliscie i jakie macie o tym zdanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie slyszalem o elektrowstrzasach , więc się nie wypowiem w tym temacie,ale gratuluję wyjścia z uzależnienia ;-) Wiem cos o tym, bo nie piję prawie 7 lat :-)

 

-- 23 paź 2013, 00:55 --

 

Nic nie slyszalem o elektrowstrzasach , więc się nie wypowiem w tym temacie,ale gratuluję wyjścia z uzależnienia ;-) Wiem cos o tym, bo nie piję prawie 7 lat :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi79 Dziekuje. Rownierz Tobie gratuluje z wyjscia z tego okropnego uzaleznienia. Musisz miec silna wole. Ja wiem ze tez ja mam i damy rady. Bez alkocholu da sie normlanie zyc tylko ta deprecha..... :(

 

A tutaj mam ciekawy link o ETC tylko w jezyku angielskim

http://www.webmd.com/depression/guide/electroconvulsive-therapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tez bardzo na ETC czyli elektrowstrzasami.

Nie martwi Cie mozliwosc trwalego oslabienia pamieci/zmniejszenia IQ? To czesty skutek uboczny. Inna sprawa, ze ludzie w przypadkach "beznadziejnych" czasem mowili po wszystkim, ze warto bylo poswiecic nieco inteligencji za normalny nastroj, bo gdyby nie to, to i tak by nie zyli. :mrgreen:

 

Ja juz sie nawet przyzwyczailem do do 37,5mg, chociaz powrocily kiepskie mysli, i spadl poziom energii. Ale ogolnie znosnie. Jutro w koncu wyczekiwana wizyta w psychoola, biore recepte na 150'tke wenli i mianseryne do tego, musi sie udac. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tez bardzo na ETC czyli elektrowstrzasami.

Nie martwi Cie mozliwosc trwalego oslabienia pamieci/zmniejszenia IQ? To czesty skutek uboczny. Inna sprawa, ze ludzie w przypadkach "beznadziejnych" czasem mowili po wszystkim, ze warto bylo poswiecic nieco inteligencji za normalny nastroj, bo gdyby nie to, to i tak by nie zyli. :mrgreen:

 

Ja juz sie nawet przyzwyczailem do do 37,5mg, chociaz powrocily kiepskie mysli, i spadl poziom energii. Ale ogolnie zsnosnie. Jutro w koncu wyczekiwana wizyta w psychoola, biore recepte na 150'tke wenli i mianseryne do tego, musi sie udac. :twisted:

 

 

Co do zmniejszenia IQ to nigdy nie slyszalam o takim skutku ubocznym. Jedynie co to mozna troszke stracic pamiec typu. "gdzie to ja wlozylam kluczyki? albo zapomniec czyis numer telefonu" To jest tyllko short term memory. Ta pamiec powroci. Do psychiatryka ktorego chodzilam on jest specjalista i robi to codzien ludziom z depresja etc. Bylam w takim stanie ze nie zalezalo mi juz na niczym. Szczerze? Marzylam by stracic pamiec by ten koszmar sie skonczyl. Mowil mi ze moge to zrobic sobie ze to bardziej pomaga jak leki. Nawet dzieci z ciezka depresja to robia i kobietom w ciazy. Ja przed jego wizyta sama to wyszukalam na necie o tym ETC. I dziwnym zbiegiem okolicznosci gdy umowilam sie z nim na pierwsza wizyte ( a bylam bardzo ale to bardzo w zlym stanie) spytalam sie czy sa jakies sposoby bez lekow i sam mi to zaproponowal. Ucieszylam sie ze trafilam akurat na niego. W razie czego wiem gdzie sie zglosic. On mnie zna tak dobrze i wiem ze by mi nigdy nie zaszkodzil. I wiem ze zna dobrych lekarzy ktorzy to robia na codzien. Na necie duzo filmikow mozna zobaczyc jak sie ludzie po tym wypowiadaja...

 

-- 23 paź 2013, 23:06 --

 

Czy wenlafaksyna sprawdza się w leczeniu nerwicy natrectw ?? komuś z forum pomaga ?? Czy lepiej próbować paro

 

Ja bralam przez rok 75mg co dzien. I nawet pomoglo mi. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych tylko teraz jak odstawilam nie czuje sie najlepiej i modle sie tylko o cud ze to tylko przejsciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×