Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

CórkaNocy, mi paro w pewnym momencie bardzo pomogło na fobie lecz był to moj pierwszy lek pierwsza wizyta nie wiedziłąem czego sie po nim spodziewac i ciagle było mi mało i ziekszyłem dawke paro do 60 mg oczywiscie za zgoda lekarza i włąsnie wtedy chyba skutki uboczne przewyższyły te pozytywne i na własną rękę przerwałem leczenie oczywiście nie muszę mówić co się zemną później działo niestety wtedy nie wiedziałem nic na temat odstawiania leków i o samych lekach nie dużo widziałem ale napewno można powiedzieć że czuć działanie leku człowiek robi sie bardziej towarzyski otwarty z początku paro strasznie mnie nakręcało wstawałem wcześniej niż budzik jeszcze wtedy do szkoły :P teraz raczej mi się nie zdarza wczsniej wstać wyspanym senność z kolei występowała raczej popołudniu tzn musiałem się poprostu położyć na godzinkę może gdybym wtedy pracował i miał jakieś zajęcie popołudniu może wcale bym sie nie musiał kłaść to chyba tyle o paro

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni SAM zwiększyłem sobie dawkę Wenli z 225mg na 300mg.

 

Piją ją ponieważ mam nerwice natręctw i fobie społeczną.

 

I tak się właśnie zastanawiam czy dobrze robie zwiększając dawke ? Chodzi mi oto że w końcu od 3 lat po zakończeniu gimnazjum poszedłem do Liceum a to wszystko zawdzięczam moim zdaniem właśnie WENLI! :) Ale wciąż jestem w tej szkole zamknięty, małomówny, mam lęk aby do kogoś się odezwać, stresuje się itp. Trzeba mi coś aby zwalczyć moją nieśmiałość! Więc pomyślałem sobie że może zrobie sobie "eksperyment" i zwiększe dawkę... Nie wiem czy coś to da? I czy to nie będzie za dużo...? Bo nie oszukujmy się ale już 300mg to sporo...

 

Dodam jeszcze że na mnie Wenla działa bardzo dobrze, nie miałem po niej nigdy żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest za mało to musisz wskoczyć na coś silniejszego czyli Paroksetynę. Ja również mam nn, fobię i jestem nieśmiały więc znam Twój ból. Z tym, że ja z fluoksetyny teraz jestem na etapie wkręcania się w wenlafaksynę. Jeżeli ona nie będzie dawać satysfakcjonującego wyniku to już pozostaje tylko Parogen. A jak nie parogen to poproszę o lobotomię u jakiegoś rzeźnika w piwnicy :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiałości nie wyleczy sie lekami bo nie mają one takiego działania i dziwię się , że tego oczekujecie. Leki mają(często ograniczone) działania antydepresyjne, przeciwlękowe lub polepszające senność. Nie sprawią, że ktoś przestanie być nieśmiały bo nie sprawiają tego, że osobowość się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i tu się z Tobą nie zgodzę.

W 2011 i 2012 roku pyrkałem na fluoksetynie i wyobraź sobie, że z człowieka zwiniętego w kokonik stałem się nabywcą pojazdu który potem naprawiałem, udoskonalałem a którym to potem jeździłem do zupełnie obcych ludzi na spotkania i zloty ogólnopolskie. Miałem nawet na tyle odwagi aby przez 2-3 miesiące spotykać się z dziewczyną z czego i tak nic nie wyszło ale mniejsza o tym - nie przypasowalismy sobie. Z chorobliwej nieśmiałości lek ten nie zlikwidował oczywiscie niesmialosci ale dal mi dawke serotoniny a ta z kolei otwarla mi sciezki w umysle dzieki ktorym udawalo mi sie walczyc z samym sobą i się "przemagać" i tu idziemy do punktu kulminacyjnego: lek nie znosi nieśmiałości, ale smera CIę po synapsach dzięki czemu udaje Ci się postawić nogę na grunt na który nigdybyś nie wlazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to prawdziwy Ty i czy podoba Ci się taka zmiana :)

PodobaŁA mi się ta zmiana... niestety potem odrzucilem leki i choroba wrocila ze zdwojoną siłą. Obecnie od 3-4 miesięcy poszukuję leku abym znowu mógł pozbyć się ciągłego stresu i lęku innych dysfunkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ stopniowo przestawał na mnie działać, pod koniec brania w zasadzie brałem go.... bo brałem więc postanowiłem z niego zejść bo działania już nie było żądnego. Pare miesięcy po odstawieniu było ok a potem BUM zmasowany atak nerwicy lękowej, depresji, i nerwicy natręctw. End Offtopic'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowa. Z nerwicą lękową zmagam się ponad 2 lata. Biorę miansec 20mg na noc, wcześniej brałam Asertin 50mg i ten lek by mnie wykończył. Potem dostałam Spamilan, brałam jakieś 2 tyg. odstawiłam, bo miałam straszny ból i zawroty głowy. Teraz dostałam Efevelon(SNRI) 37,5mg i się strasznie boję leku:( Czy on jest podobny do Asertinu(SSRI)? Miansec mam odstawić i brać Efevelon. Biorę jeszcze lek na arytmię serca Beto 50zk. Czy mogą być jakieś interakcje? Proszę poradźcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie tutaj że Paroksetyna była by lepsza od Wenli..? Oj nie wydaje mi się... Dlaczego? Już mówię... Ostatnio rozmawiałem o różnych lekach z moim lekarzem psychiatrą który ma dobre opinie w internecie, i on mi powiedział że owszem może mi przepisać lek SSRI ale.... to tak jakbym się cofnął... ponieważ SSRI mają "wpływ" tylko na Serotoninę i na NIC więcej. A leki z grupy SNRI wpływają na Serotoninę i DODATKOWO na Noradrenalinę, w takim razie SNRI to tak jakby ulepszony lek z grupy SSRI. Mam tutaj rację czy kompletnie się mylę? I jeszcze czytałem że Wenla od dawek 300mg wpływa również na DOPAMINĘ.

 

A tak btw, biore już 4 dzień dawki 300mg i... nie wiem czy coś to daje... chyba zejde z powrotem na 225mg. A tak mnie dziś zastanawiało... bo tak... w ulotce piszę że można brać max 375mg wenli... a jak by wziąć taka dawkę? :D Co się dzieje przy 375mg ? Czy jest to zbyt niebezpieczne aby brać takie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowa. Z nerwicą lękową zmagam się ponad 2 lata. Biorę miansec 20mg na noc, wcześniej brałam Asertin 50mg i ten lek by mnie wykończył. Potem dostałam Spamilan, brałam jakieś 2 tyg. odstawiłam, bo miałam straszny ból i zawroty głowy. Teraz dostałam Efevelon(SNRI) 37,5mg i się strasznie boję leku:( Czy on jest podobny do Asertinu(SSRI)? Miansec mam odstawić i brać Efevelon. Biorę jeszcze lek na arytmię serca Beto 50zk. Czy mogą być jakieś interakcje? Proszę poradźcie!

 

 

CZY MOŻE MI KTOŚ ODPISAĆ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20 tylko nie każdy potrzebuje tej noradrenaliny. Osoby nerwowe mają jej raczej w nadmiarze. Nie u każdego też noradrenalina działa na nastrój. Wpływ na dopaminę wenlafaksyny jest w wyższych dawkach ale tu podobnie, nie każdy jej potrzebuje. Minusem wenli w porównaniu do SSRI jest mniejsza siła działania na serotoninę. Wenla nie może się np. równać z paroksetyną.

 

-- 08 paź 2013, 10:21 --

 

penny66 od jakiego czasu bierzesz miansec. Dlaczego bierzesz ten lek i czy Ci coś on daje. Dlaczego lekarz nie rozważył wyższych dawek przed zmianą leku? Sertralina działa inaczej niż wenlafaksyna chociaż część skutków ubocznych może być podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Biorę Wenlafaksynę w postaci leku o nazwie Venlectine. Na opakowaniu pisze, że są to kapsułki twarde o przedłużonym uwalnianiu. W ulotce pisze, że należy lek brać zawsze o tej samej porze, rano LUB wieczorem. Z tego opisu wynikałoby, że w takim razie ja który obecnie mam dawkę 150 mg powinienem jednorazowo na dobe ją brać rano lub wieczorem ? Pytam ponieważ obecnie (tak mi zaleciła psychiatra) biorę lek w dwóch porcjach: rano 75mg i wieczorem 75 mg.

Jak w końcu należy tę wenlafaksynę przyjmować bo teraz jestem głupi z tego wszystkiego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20 tylko nie każdy potrzebuje tej noradrenaliny. Osoby nerwowe mają jej raczej w nadmiarze. Nie u każdego też noradrenalina działa na nastrój. Wpływ na dopaminę wenlafaksyny jest w wyższych dawkach ale tu podobnie, nie każdy jej potrzebuje. Minusem wenli w porównaniu do SSRI jest mniejsza siła działania na serotoninę. Wenla nie może się np. równać z paroksetyną.

 

-- 08 paź 2013, 10:21 --

 

penny66 od jakiego czasu bierzesz miansec. Dlaczego bierzesz ten lek i czy Ci coś on daje. Dlaczego lekarz nie rozważył wyższych dawek przed zmianą leku? Sertralina działa inaczej niż wenlafaksyna chociaż część skutków ubocznych może być podobna.

 

Witam

 

Dziękuję za odpowiedź!

 

Choruję ponad 2 lata na zaburzenia depresyjno-lękowe, teraz to i napady lęku, paniki.

Minsec biorę od 2 lat. I teraz mam go nagle odstawić?Czy mogłabym brać 10mg mianseryny na noc, a za dnia ten Efevelon 37,5mg? w razie napadu lęku co brać Hydroxyzynę, czy Zomiren?

Evefelon jest moim 4 lekiem. Pierwszy to był miansec, zwiększałam dawkę, ale byłam zamulona i senna, głowę mi ściskało i zostałam przy dawce 20mg. Drugi tek to Asertin 50mg to była masakra! Okropne lęki, nocne lęki, natręctwa myślowe, koszmary, zawroty głowy, wybuchy gorąca,ściska w klatce piersiowej, jadłowstręt, a potem już nie miałam siły chodzić, miałam uczucie,że zwariuję, lek odstawiłam po 2tyg. mękach. Trzeci lek to Spamilan, ale strasznie bolała mnie głowa i zawroty okropne, myślałam że padnę, lek brałam 10 dni i oczywiście odstawiłam.

Teraz mam wenlafaksyne i się boję, bo już tyle przeszłam leków i nic nie pomogły, a czuję się coraz gorzej, boję się z domu wychodzić.......

Dodam, że choruję też na Hashimoto, biorę leki Euthyrox 100, mam arytmię - przyjmuję Beto 50zk(metoprolol). Na ulotce jest napisane, że mogą wystąpić interakcje wenlafaksyny z metoprololem, i tutaj znowu obawa.

 

Proszę doradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój lekarz wiedział o Twojej arytmii gdy przepisywał wenlę? Próbowałaś przetrwać te efekty uboczne przy zwiększaniu mianseryny? Tak na końcu to i tak powinnaś się słuchać lekarza.

 

Tak lekarz wie o arytmii i lekach jaki przyjmuję.

Próbowałam przetrwać na miansecu, ale za mocno zamulał i ściskało mnie w głowie.

 

Czy mogę brać wene + miansec na noc chociaż dawke 10mg? Lekarz kazał odstawić miansec, ale 10mg chyba nie zaszkodzi przy Efevelonie?

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli wystąpią skutki uboczne jak długo z nimi trwać? Jeśli do około 10dni nasilać się będa objawy to wene wtedy odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz brać miansec? Pytałem jakie czujesz po nim działanie i po co go bierzesz. Nie napisałaś żadnych pozytywnych działań po tym leku. Objawy uboczne przy wenli powinny minać po 10 dniach, ale najlepiej żebyś wytrwała na nim 4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miansec dobry na sen był. Po 20 mg mogłam zasnąć, a teraz jak biorę 10mg zasypiam dopiero o 1 w nocy, albo i później. Więc jak go odstawię to chyba nie zasnę....

Czy wenle mogę wziąć o 14stej? Wtedy nie będę już sama w domu, a tak się boję tego leku........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, jest chujnia, ale już nie mam lęków napadowych, czuje się po prostu dziwnie, mam nadal bóle napięciowe, problemy z koncentracją ale mogę żyć, choć dalej... dalej czuje że jest coś nie tak, nie mogę normalnie iść do sklepu, do muzycznego, do banku, plączą mi się słowa i w głowie mam siano

miko84,

Mogę od razu wejść z 75 na 150? Ogólnie taki był plan(mojego lekarza) by już w pierwszym miesiącu wejść na tą dawkę, ale z powodu uboków zrezygnowałem, teraz nie mam już (chyba) uboków... tylko ciary mnie czasem przechodzą(po plecach, po twarzy) i ten kisiel w głowie...

Przy 75 narazie jest lipa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×