Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

magnolia84, jedynie mogę zmienić na paro, ale po niej będę mulić bardziej niż po wenli.

po wenli mam chroniczne zmęczenie, każdego dnia, zero energii, muszę się zmuszać do wszystkiego

do tego lęku społecznego nie kasuje całkowicie jak kiedyś ;( i męczę się z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy dziwne, bo wenlafaksyna chyba nie powinna tak działać. Ja biorę paroksetynę i nie czuję się zamulona. Fakt, paro trochę "obsadza" i "przygasza" emocje... Brałaś fluoksetynę? Ta była dla mnie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, tak brałam, i to był najgorszy lek jaki w życiu brałam, bo nie dosć że lęki takie kosmiczne, że bałam się nawet ludzi na ulicy, to do tego bezsenność uporczywa, straszne myśli samobójcze, o mało wtedy ze sobą nie skończyłąm

generalnie serotoninowce nie poprawiają mi wystarczająco nastroju, odbierają energię, leki na dopaminę poprawiały mi go, ale na lęki nie pomagały

teraz moim priorytetem jest wyciszenie lęków, co niezbyt dobrze wychodzi, bo od wielu tygodni to samo gówno, a nawet stopniowo gorzej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, też się zastanawiałam nad tym, ale bałabym się ZS, bo w końcu to dwa silne leki na serotoninę, a paro to już najbardziej i nie wiem czy takie miksy są dozwolone, czy ktos takie brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy jakiś czas temu mój psychiatra zaproponował mi właśnie takie combo. Do 20 mg paroksetyny miałam dołączyć 37.5 mg wenlafaksyny. Zapytałam go o ZS ale on powiedział, że to zbyt małe dawki, aby doszło do ZS. Możesz zapytać o to swojego lekarza. Gdzieś tu czytałam, że ludzie tak biorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłam 300mg wenlafaksyny w ten weekend, w zasadzie to na drugi dzien poprostu nie wziełam już swojej kosmicznej dawki. Męczyło mnie przez 3 dni pobudzenie i drażliwość, ale dzisiaj już jest ok.

No ale.... inne osoby faktycznie mogą mieć nieprzyjemne uboki, więc nagłego odstawiania nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wytrzeźwiałem. 8)

ale cyrk.

 

-- 05 lis 2013, 22:39 --

 

Odstawiłam 300mg wenlafaksyny w ten weekend, w zasadzie to na drugi dzien poprostu nie wziełam już swojej kosmicznej dawki. Męczyło mnie przez 3 dni pobudzenie i drażliwość, ale dzisiaj już jest ok.

pubudzenie po odstawieniu 300mg wenli? :shock: ja był leżał zwarzywiony, kopany prądem po mózgu, i marzył o śmierci, brrrr :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się dzisiaj, ale zaproponowałem lekarzowi wenle i wyszedłem zdziwiony bo się zgodził :lol::lol: 75 + mianasaryna 10.

Już pierwsza tab. mnie trochę rozluźniła, bo czułem się jak by ktoś kolo mnie walił w dzwon 24h na dobę.

Może bardziej otępiła zmysły, bo to nawet nie można teraz słowa powiedzieć na ten temat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×