Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po Wenlafaksynie tylko i wyłącznie pobudzenie psychoruchowe...ciężko wysiedzieć w jednym miejscu :) Energia jest...(pracuję jako typowy fizol) poty tylko w nocy. Pobudzenie, napięcie i inne tego posmaku.A! i wstaję trochę rozdrażniony...Tak czy siak, wiecej nie czytam o skutkach ubocznych! :) Można sobie nieźle wkręcić. Dziś mija tydzień od pierwszej dawki... zobaczymy jak dalej. Jak na razie wspomagam się czasem Relanium 5mg gdy nosi mnie po Wenli... w ciagu tygodnia dwa razy - jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkaszka, te nocne poty przejdą do miesiąca, dwóch. dla wenli charakterystyczne jest zwiększenie ciśnienia i nadmierne pocenie.

Rozdrażnienie może przejść z czasem, ale nie musi. U mnie na fluo z reguły nie przechodzi, ale na wenli pod tym kątem było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icrew, tak. Szczególnie dokuczało mi chroniczne zmęczenie. Gdy zmniejszałam dawkę było nieco lepiej. I skutki uboczne z czasem zmalały, najgorzej jest na początku, przez pierwsze tygodnie i ważne by się nie poddawać i nie odstawiać leku, tylko cierpliwie brać i czekać na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rannym rozdrażnieniem tuż po przebudzeniu sobie poradzę... nocne pocenie nie jest jeszcze tragedią. Martwi mnie pobudzenie,napięcie,niepokój. Przychodzi kiedy chce i trwa od 15 do 40 minut.(przed braniem wenly własnie coś takiego mialem) stąd przepisano mi Wenle. Mam nadzieję ,że to przejdzie i nie będe musiał wspomagać się benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, masz na prawdę mocny zestaw. jak się na nim czujesz. taki calfornia rakiet full extra z Wellbutrinem. Na co bierzesz tyle leków, w sensie na jakie objawy. Mnie wystarczająco pobudza sama fluo niezawodna pod tym względem, stabilizator ma wyrównać nastrój, lekko stonizować i zdystanować. Bo po co aż trzy antydepy. Nie wystarczyłby jeden w solidnej dawce, góra dwa...

 

-- 30 maja 2013, 21:13 --

 

beladin, wow zmieniłeś wyznanie. co się takiego stało, że ochoczo i szybko podnosisz dawkę plus rozważasz dodanie kolejnego leku?

Nie udało się nic wycisnąć z tej sertraliny przez 3 miesiące?

PS Jak dla mnie setra tragiczny lek - nasila lęk przestrzenny, w tym w postaci objawów somatycznych, nie wpływa na nastrój.

SSRI jednak nie dla mnie - z wyjątkiem fluo, ale ona ma dodatkowe pozaserotoninowe działania. I chyba inne aktywizujące leki moklobemd, edronax, wellbutrin, cymbalta, wenlafaksyna. Oczywiście w połączeniu ze stabilizatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, mirta na spanie bo bez niej nie zasnę normalnie a z nią śpię idealnie. Wenla na Lęki, bo chyba nic nie działało na to tak dobrze,ale za to na deprę nie działa. Well na pobudzenie,aktywizacje,zmniejszenie zmęczenia i pozytywne emocje - dzięki niemu pierwszy raz od miesięcy czuję się żywa i mam siłę do robienia czegoś. Ale wahania nastroju mam, tylko nie chcę do tego dowalać stabilizatora. Wenlę powoli odstawiam, bo zeszłam już ze 187,5 ale już z 75 na niższą ciężko było. Lekarz to w ogole kazał mi brać 112.5 wenli i mam nadzieje,że nie zeźli się,że zmniejszyłam.

Byłam kiedyś na monoterapii, ale w pewnym momencie nic nie działało nawet wyższe dawki CRF nie poprawiały ani trochę nastroju. Teraz jest znośnie, euforii nie mam, na codzień lekka melancholia, czasem mocniejsze doły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tracę powoli nadzieję :( Piszecie, że wenla pobudza, człowiekowi bardziej sie chce, a u mnie kompletna klapa. Brałam wcześniej 60mg fluo przez ponad 3 miesiace i nie działała zupełnie. Teraz biorę wenlę ponad 3 tygodnie (75 na razie) i nie czuję żadnej różnicy. Jest tak jak po fluo, czyli nic się nie dzieje. Moim problemem jest wieczne zmęczenie, senność, brak chęci i motywacji. Czy nic nie jest w stanie dodać mi trochę siły? (chodzę oczywiście na terapię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.

A jak nazywa się ten lek z dopaminą? Miałaś jakieś skutki uboczne po tym?

 

-- 31 maja 2013, 13:01 --

 

coccinella, mialam ten sam problem. Na wenli trwało to miesiącami. Przeszło po dołożeniu leku na dopamine. Zainteresuj się tym i możesz podpowiedzieć lekarzowi,bo mój by chyba nigdy na to nie wpadł gdybym mu nie powiedziała. A teraz jest git - zero zmęczenia,energia aż z chęcią po wielu miesiącach wracam do aktywności fiz.

A jak nazywa się ten lek z dopaminą? Miałaś jakieś skutki uboczne po tym?

Źle się wyraziłam, chyba śpię jeszcze :) Mówisz o weebutrinie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, teraz biorę wellbutrin. Ale jest jeszcze np. Fluanxol, coaxil, sulpiryd. Well jak dla mnie działa najsilniej pobudzająco i aktywizująco. Ale może też zwiększać lęki,choć ja daje radę. Jedynie lekko przyspieszoy puls przy wysiłku i nic więcej sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, teraz biorę wellbutrin. Ale jest jeszcze np. Fluanxol, coaxil, sulpiryd. Well jak dla mnie działa najsilniej pobudzająco i aktywizująco. Ale może też zwiększać lęki,choć ja daje radę. Jedynie lekko przyspieszoy puls przy wysiłku i nic więcej sie nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedź. A brałaś wcześniej te 3 poprzednie? Bo ja potrzebuję czegoś mocno pobudzającego, bo nie daję już rady :( Leków nie mam, więc o to się nie obawiam. Trochę obawiam się przytycia, bo podczytuję teraz wątek o Well i czytam, że różnie to bywa.

No ale cena mnie powaliła i teraz wiem, że nie mogę sobie pozwolić na well :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, próbowałam tamte leki. Niestety po tamtych trzech tyje sie :/ natomiast po well chyba sie raczej chudnie,przynajmniej ja mam mniejszy apetyt. Ale na początek lepiej chyba zacząć od np.coaxilu albo fluanxolu,bo po co od razu w coś co tak mocno pokopie jak są inne. No i cena. Ja zdecydowałam się na well bo tamte leki nie wystarczały i mimo ceny byłam zdesperowana bo chroniczne zmęczenie trzymało mnie ponad pół roku i ciężko było mi cokolwiek robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, po 23 dniach po odstawieniu mogę powiedzieć, że jest dobrze !!! Pierwszy tydzień to była mega jazda. Po tygodniu ustępują prądy, zaburzenia równowagi, wymioty, akomodacja wraca do normy. Jedyna rzecz, która nadal mnie męczy to migrena, lecz mogę powiedzieć, że jest już słabsza niż na początku. Jak ktoś przetrzyma pierwszy tydzień to jest z górki.

To przerażające, czy tak trudno jest odstawić wenlafaksyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej wymioty, zaburzenia równowagi aż tak?! Może to przez za szybkie odstawianie, bo ja mam objawy uciążliwe ale do przeżycia, bo odstawiam baardzo powoli, po 12,5 mg i robię zastoje na poszczególnych dawkach jak zaczynam czuć się nie tak.

 

Od jutra zjadę z 75 mg o 12,5, posiedzę jakiś tydzień na tej dawce i kolejna kuleczka mniej i tak cierpliwie, ale odstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, wow zmieniłeś wyznanie. co się takiego stało, że ochoczo i szybko podnosisz dawkę plus rozważasz dodanie kolejnego leku?

Nie udało się nic wycisnąć z tej sertraliny przez 3 miesiące?

 

Jestem zniecierpliwiony po prostu. Z tego co piszecie wenlafaksyna zaczyna działać dosyć szybko, więc chyba liczę na szybki rezultat. Jak tak sobie podsumuję cały okres kiedy biorę leki to praktycznie non stop jestem w fazie uboków ..a życie ucieka :|Zdarzało się, że odczuwałem pozytywne skutki brania, właśnie na sertralinie, ale potem pojawiły się zaburzenia rytmu serca i musiałem odstawić. Przy kolejnym podejściu sytuacja się powtórzyła. Najwidoczniej nie jest mi dane brać sertralinę. Na innych lekach nie mam tego typu objawów ale są inne, związane z samymi odczuciami a i pozytywów jakoś specjalnie nie widzę.

 

Planuję przetestować wenlę, ewentualnie z mirtazapiną a jak nie wypali to odstawiam w p..zdu wszystko i zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×