Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

stracony, z tymi snami mam podobnie. Życie w tych moich wyrazistych snach jest przyjemniejsze, ciekawsze, barwniejsze i przynosi mi więcej zadowolenia niż to co dzieje się na co dzień.

To dobrze, że czujesz się na siłach, żeby zejść z leków, oby tak dalej :)

też kiedyś uważałam je za zło konieczne, ale teraz wiem, że bez nich nie dość, że radości bym nie miała nawet z tego co mnie najlepsze spotyka, to wszystkie podstawowe funkcje stałyby się ciężarem.

A tak mogę odczuwać radość jak przeciętny człowiek ze zwykłych rzeczy też, autentycznie cieszyć się z tego, że dalej żyję i chcę coś zrobić ze swoim życiem :smile: dlatego nie myślę póki co o odstawcę, przyzwyczaiłam się do brania i pogodziłam z tym. Jedni chorują na astmę czy serce i muszą brać na to codziennie leki, a mnie dopadło coś takiego i też trzeba temu jakoś zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tremor, też mi się tak zdawało, jeśli wypiłem większą ilość alkoholu. Kiedy było to tylko kilka piw nie było problemu.

 

Trzeci dzień na dawce 150mg wenli i nie jest najlepiej. Jestem rozdrażniony i fatalnie śpię, mimo brania kwetiapiny na noc. Ale nie powiem, lęk, w tym społeczny, zmniejszył się nieco. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanie odnośnie Alventy. Mianowicie dostałem ją od swojego lekarza w czterech dawkach 37,5, 75, 112,5 i 150mg. Dawki mam zwiększać co cztery dni, lecz sęk w tym, że o ile dobrze pamiętam lekarz kazał mi brać je 2 razy dzienie, a to by wskazywało, że po 12 dniach miałbym dobową dawkę 300mg z dopuszczalnych 375... czy to możliwe? Nadmienię jeszcze, że jest to mój pierwszy lek przeciwdepresyjny i dochodzę do wniosku, że może źle zapamiętałem i powinienem go brać tylko raz dziennie. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arxxxxa, wątpię w to. Wenlę bierze się zazwyczaj raz dziennie i na początku stosuje się mniejsze dawki. Dawki większe, typu np.225 mg czy więcej stosuje się w ostateczności, gdy po wypróbowaniu mniejszych dawek nie ma poprawy. Tym bardziej, że jest to twój pierwszy lek, to na pewno lekarz nie zajechałby od razu tak wysoką dawką. Lepiej przedzwoń do niego, albo wejdź do gabinetu, nawet poza kolejką, żeby się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, wenlę też się stosuje w leczeniu natręctw. Ja miałam ich trochę, co prawda nie leczyłam się głównie na to, to był taki poboczny problem, ale wenla mi pomogła w tej kwestii :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę odstawiać wenlę po ponad miesiącu, byłam dziś u psychiatry. Dostałam teraz Elicea.

Bezimienna123, czy brałaś może ten lek (ESCITALOPRAM)? Pytam Ciebie, bo wiem, że mamy podobny problem, tzn Ty już nie masz na szczęście, ale mnie nadal męczy :/ (zmęczenie, senność).

NIe chciał mi dać ani fluaxnolu ani wellbutrinu, które polecałaś :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, brałam ten lek. Straszny był dla mnie :/ tylko pogłębił te problemy. Bo na takie sprawy typu zmęczenie, senność w dzień to SSRI raczej nie pomogą, tylko te leki na dopaminę.

Skoro ci nie przepisał, to pójdź do innego. Ja po tym leku Elicei zmieniłam lekarza i nie chciałam go więcej oglądać. Też mu sugerowałam jaki lek może mi pomóc a on na to, że nie, przepisze mi ten, bo ma niby najmniej skutków ub. i że te moje problemy wynikają z depresji a elicea jest na to :/

jak poszłam do innego, to powiedziałam mu jakie chce leki, bo powiedziałam, że mam za mało dopaminy i dostałam takie leki jak chciałam.

Można też innemu lekarzowi trochę skłamać, że się to brało wcześniej i pomogło. Niby nieuczciwe, ale mi pomogło - lekarz sam za Chiny ludowe nie skapnąłby się co mi zlecić i chyba by mi nigdy tego nie przepisał, bo większość myśli typowo - depresja to SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, brałam ten lek. Straszny był dla mnie :/ tylko pogłębił te problemy. Bo na takie sprawy typu zmęczenie, senność w dzień to SSRI raczej nie pomogą, tylko te leki na dopaminę.

Skoro ci nie przepisał, to pójdź do innego. Ja po tym leku Elicei zmieniłam lekarza i nie chciałam go więcej oglądać. Też mu sugerowałam jaki lek może mi pomóc a on na to, że nie, przepisze mi ten, bo ma niby najmniej skutków ub. i że te moje problemy wynikają z depresji a elicea jest na to :/

jak poszłam do innego, to powiedziałam mu jakie chce leki, bo powiedziałam, że mam za mało dopaminy i dostałam takie leki jak chciałam.

Można też innemu lekarzowi trochę skłamać, że się to brało wcześniej i pomogło. Niby nieuczciwe, ale mi pomogło - lekarz sam za Chiny ludowe nie skapnąłby się co mi zlecić i chyba by mi nigdy tego nie przepisał, bo większość myśli typowo - depresja to SSRI.

Dziękuję Ci za odpowiedź.

On powiedział, że fluaxanol jest przeciw psychotyczny i że mi nie potrzeba takiego leku. A wellbutrin początkowo może działać dobrze, ale potem powoduje rozchwianie emocjonalne.

Nie wiem co o tym myśleć, ponoć to naprawdę dobry psychiatra. Na swoje nieszczeście kupiłam już tą Elicee i nie wiem w końcu czy jednak spróbować jeszcze tego czy dać sobie spokój. Mam serdecznie dość ciągłego zmęczenia :(

On powiedział, że Elicea może powodować stany manii. Muszę poczytać jeszcze dokładnie wątek o tym leku, bo dopiero zaczęłam go czytać.

Dzięki za pomoc Bezimienna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, spróbuj ten lek, a nóż zadziała pozytywniej. A wellbutrin faktycznie może powodować rozchwianie emocjonalne, bo u mnie tak trochę jest, ale z przewagą dobrych dni i z czasem mój nastrój się coraz bardziej stabilizuje i jest raczej tak normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, Mi sam wellbutrin potwornie nasilał natrętne myśli co z kolei powodowało nerwowość. Jeśli chodzi o napęd był ok ale długo bym na nim nie wytrzymał, bo bym chyba z nerwów kompletnego zajoba dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, u mnie na początku brania well była lekka nerwowość, trochę lęków, poza tym wybuchy złości, łatwo się wkurzałam. Teraz jest chyba idealnie :) zero lęków, mogę robić to na co mam ochotę, jestem spokojna, nic nie wyprowadza mnie z równowagi, nie denerwuję się. Mam dobry nastrój, potrafię cieszyć się z drobnych przyjemności, chętnie wychodzę do ludzi, mam więcej energii. Jedynie z motywacją tak nie bardzo jest, ale i tak duużo lepiej niż było i mam nadzieję, że i tu będzie dobrze. Dlatego wbrew moim obawom i temu że większość miało na tym leku lęki, u mnie jest na szczęście dobrze i cieszę się, że się przemogłam i zaczęłam go brać. Natrętnych myśli też mi nie nasila, nie mam w tej chwili już z tym problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od okolo miesiaca lecze sie na nerwice lekowa. Biore Venlectine, a od 1,5tyg do tego Hydroxyzinum.

Objawy ucisku w mostku, ciezkiego oddechu mi zmalaly i prawie juz ich nie czulem ale od 2-3 dni znowu jakby sie nasililo. Nie jest to tak mocno jak wtedy ale odczuwam taka ciezkosc w mostku i ciezej sie oddycha.

Ten objaw ogolnie mam od roku codziennie.

Czy pozniej moze to minac? Bo miesiac leczenia nerwicy lekowej to dopiero bardzo malo co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icrew, tak, to objaw nerwicowy.

U mnie lęki na wenli nie od razu minęły, ale z czasem i jak podwyższyłam dawkę to z czasem było pod względem braku lęków było bardzo dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×