Skocz do zawartości
Nerwica.com

ot


elo

Rekomendowane odpowiedzi

ja chcialem tez sprobować żen szenia ale biore paro + omega 3 i nie wiem czy nie przesadze bo kazdy z tych trzech rozrzedza krew i teraz nie wiem czy nie musialbym np odstawic omega i zamiast nich dopiero zen szen

 

To ze sobą nie koliduję :mrgreen: Brałem i żeń szenia w wyższych dawkach niż zalecano omege inne witaminy neuroleptyki stabilizatory nastroju i SSRI razem i nic się nie gryzło.Z takich mixów to jedynie dziurawiec z SSRI może być niebezpieczny i np. dxm z SSRI.Nie ma co przesadzać i się bać tak wszystkiego :P Żeń szeń biorę już w różnych formach od ponad roku co najmniej z każdym lekiem jaki brałem to go sb łykałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie boje bo jak jest lęk to jest dosłownie przed wszystkim, wszystko potrafi wyolbrzymic, dzieki za info, sprobuje moze mi pomoze zmniejszyc zmeczenie, tylko ze w tym Bodymaxie jest dosc mała dawka, tylko 100 mg, np w zen szeniu z Olimpu jest cos ponad 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy roślinki nie leczą. Wiecie, że niedawno odkryto (a pewniej dopiero teraz wyszło szydło z worka) że pewna roslinka produkuje tramadol. Tramal to farmaceutyczny silny lek przeciwbólowy, działający na receptory opioidowe, zwiększający uwalnianie serotoniny i bloker wychwytu zwrotnego noradrenaliny. NIe wspomne o marihuanie, kokainie. Rosliny mają moc. W nasionach jednej rosliny masz prekursor serotoniny 5-htp w innej prekursor dopaminy l-dope itd itp. inne rosliny działają podobnie jak benzo odziałując na GABA. ALbo grzyby halucynogenne. Trzeba tylko znaćsięna zielarstwie. Gdyby koncerny farmaceutyczne mogły patenowac rosliny to byśmy teraz jedli roślinki a nie łykali psychotropy.

 

-- 31 paź 2014, 09:04 --

 

Babcia mi kiedyś mówiła że jak gęsi się najadły maku to spały jak zabite:), są grzyby halucynogenne, ibogaina lecząca uzależnienie od heroiny czy hociażby dziurawiec :P Rośliny mają też właściwości przeciwzapalne (chociażby rumianek) i wiele innych właściwości. Trzeba wiedzieć jakie rośliny stosować.

 

Wracając do żeń-szenia to dodaje energi ale na jakiej zasadzie , co takiego te ginsenozydy zmieniają w organiźmie?

 

-- 31 paź 2014, 09:21 --

 

ziemniaki, przenica syntezują związki benzodiazepinopodobne (oddziałujące na receptory gaba) lub wręcz diazepam (relanium) czy lormetazepam http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2849941 https://www.google.pl/search?q=diazepam+potatoes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×