Skocz do zawartości
Nerwica.com

studia a nerwica lękowa


withapain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie do osób, które studiują: Jak radzicie sobie z presją sesji/egzaminów wraz z naszą przypadłością? Głównie przez nerwicę przeszło mi w tym roku parę egzaminów do poprawki, ledwo zaczął się nowy semestr i już mam wizję 4 prezentacji, paru referatów i regularnych kartkówek. Jak poradzić sobie w tym okresie, gdy nasza psychika mocno utrudnia skupienie się/naukę i od razu przywołuje czarne myśli w postaci nie zaliczenia egzaminów itp. i tzw. "power-learning" (kawa + zarwana nocka) też nie bardzo wchodzi w grę z racji problemów ze snem już bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba być wytrwałym i się nie poddawać. Chodzić, zaliczać, próbować na kolejnych terminach aż do skutku. Na ważne egzaminy benzo :? a reszta może się zda. Jestem z siebie dumny, że ukończyłem studia biorąc pod uwagę to w jaki sposób się zazwyczaj czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na studiach zawsze podchodziłam tak, że w razie, gdybym czegoś nie wiedziała to się ściągnie, a jak nie to są drugie terminy, a jak nie drugi termin to warun ;) . To mi zawsze pozwalało bezstresowo podchodzić do egzaminów. Po za tym korzystne może być również regularne uczenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×