Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

ten po lewej to nie bardzo młodzież...a co do Niemców, to też ich nie lubię..ale niestety. Jak byli erazmusi to Niemcy tak po ludzku byli najbardziej w porządku...teraz moja siostra siedzi w Niemczech na erazmusie i mówi że jeśli ma porównywać Polaków a Niemców to niestety(chodzi o Polaków na erazmusie)...Musi prosić o wyjaśnienia szwabków, bo Polka nawet nie chce jej wyjasnić co zapisała..już nie wspomnę o zawodniczkach co po 2 tygodniach rozmawiają tylkko z obcokrajowcami z Londyńskim akcentem...Niemcy sa podobno luzni i mili...chociaż zdystansowani...też ich nie lubię...a jak oglądałem slalom gigant i startującego zawodnika poganiali po Niemiecku to miałem wrażenie że słońce chmurami zachodzi....ale tak po ludzku nie są tacy zli. Chociaż jest to powierzchowne...

 

Co do zdania to ok. Ale no przecież tam są zwykli ludzie...mi jest ich szkoda. Jak oniw ogóle wyglądają. Jak u mojego wujka na wsi 20 lat temu jak wychodził do opszętu....Umierają jakieś 20 letnie dziewczyny, koleś co chciał zostać aktorem...a sa przedstawiani jako gówna na 2 nogach. Nie chodzi o realizm...tylko zupełną skrajność...Do tego to uwielbienie dla Janukowycza, Putina...normalnie nie wiem co sie tam krw dzieje....czy to jakaś inwazja troli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten po lewej to nie bardzo młodzież

Bezsprzecznie ;)

 

a co do Niemców, to też ich nie lubię..ale niestety. Jak byli erazmusi to Niemcy tak po ludzku byli najbardziej w porządku...teraz moja siostra siedzi w Niemczech na erazmusie i mówi że jeśli ma porównywać Polaków a Niemców to niestety(chodzi o Polaków na erazmusie)...Musi prosić o wyjaśnienia szwabków, bo Polka nawet nie chce jej wyjasnić co zapisała..

Ja w liceum uczestniczyłem w wymianie uczniowskiej, podczas której spędziliśmy około 2 tygodni w szwablandzie (tydzień w dziurze, tydzień w Berlinie). Nie będę się sprzeczał - u nich jest lepiej. Mają lepsze drogi, lepsze płace, lepsze wszystko. I O TO ***** CHODZI. Te cwele przegrały rozpętaną przez siebie wojnę a mają lepiej od tych których napadali. Jak dla mnie już to jest podstawową sprawą jeśli chodzi o nienawiść względem szwabów - ten naród powinien zostać po 45 roku postawiony przed sądem i rozstrzelany, a nie - że mają teraz lepiej od nas. Kijek im w dupkę, o.

 

Do tego to uwielbienie dla Janukowycza, Putina...normalnie nie wiem co sie tam krw dzieje....czy to jakaś inwazja troli?

Tutaj bym się nawet nie zastanawiał głębiej, przecież funkcjonuje już w mowie potocznej określenie "jesteś głupi jak komentarz na onecie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli miałbym postrzegać wszysto przez pryzmat historii, to Polska musiałaby odgrodzić się od reszty krajów wielkim murem. a postrzeganie Ukrainców jako dzicz mnie nie dziwi, Niemcy i pewnie wieksza czesc Europy tak postrzega Polaków :)

powiniśmy mieć głęboko w dupie opinie wnuków nazistów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo...i o to co pisze Pinda mi chodzi...."dzicz" "mentalny motłoch"...inne bzdury które w ogóle ciężko zrozumieć...Czyli oni sa zazdrośni? Janukowycz ukradł więcej niż ludzie na majdanie i oni postanowili zrobić rewolucje?...Rodowici Ukraińcy wcale nie nie znoszą Polaków...no chyba że tych co mają po 70 lat, jadą tam kilkoma autokarami i śpiewają polski hymn na rynku i mówią o Polskim Lwowie...no tych to mogą rzeczywiście nie lubić....Po prostu karykatura wypowiedzi....Ukrainiec patriota to "zgwałcić ciężarną i wszyć jej w brzuch żywego kota"

 

Ta rzeka radykalizmu jest wręcz straszna...co to w ogóle za spojrzenie. No przecież tak to my Rosjan, Niemców nie postrzegamy...to już jakby sam szatan z armia diabłów z ogonami przyszli to byśmy takich andronów o nich nie pisali...Ja nie mówię że nie ma miejsca na realizm, na pokazanie złej, drugiej strony....no ale do krw nędzy. Bądzmy po prostu zdrowi na umyśle...chociaż tyle

 

:brawo: popieram. Lubimy leczyć kompleksy kosztem innych - nawet jeśli to "tylko" mściwe wypisywanie na innych pomyj.

 

-- 21 lut 2014, 19:14 --

 

ooo...i o to co pisze Pinda mi chodzi...."dzicz" "mentalny motłoch"...inne bzdury które w ogóle ciężko zrozumieć...Czyli oni sa zazdrośni? Janukowycz ukradł więcej niż ludzie na majdanie i oni postanowili zrobić rewolucje?...Rodowici Ukraińcy wcale nie nie znoszą Polaków...no chyba że tych co mają po 70 lat, jadą tam kilkoma autokarami i śpiewają polski hymn na rynku i mówią o Polskim Lwowie...no tych to mogą rzeczywiście nie lubić....Po prostu karykatura wypowiedzi....Ukrainiec patriota to "zgwałcić ciężarną i wszyć jej w brzuch żywego kota"

 

Ta rzeka radykalizmu jest wręcz straszna...co to w ogóle za spojrzenie. No przecież tak to my Rosjan, Niemców nie postrzegamy...to już jakby sam szatan z armia diabłów z ogonami przyszli to byśmy takich andronów o nich nie pisali...Ja nie mówię że nie ma miejsca na realizm, na pokazanie złej, drugiej strony....no ale do krw nędzy. Bądzmy po prostu zdrowi na umyśle...chociaż tyle

 

:brawo: popieram. Lubimy leczyć kompleksy kosztem innych - nawet jeśli to "tylko" mściwe wypisywanie na innych pomyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne...tez mnie to troche wkrwia...no ale co zrobisz? Niedługo to już antysemitami podczas II WŚ to będa Polacy...a Niemcy to tylko polityczne ofiary faszystów

Co zrobię? Ano, będę trwał w swoim podejściu, dla swoich dzieci w ramach przestrogi nagrałem kiedyś godzinny "wywiad" z moją babcią i ciotką które pamiętają bardzo dobrze czasy wojny, żeby i moje dzieci wiedziały że do Niemca to tylko z karabinem... A w piwnicy trzymam podręczniki historii, ot, tak, na wszelki wypadek. Bo kto wie co za ileś lat będzie w szkołach uczone. Może być tak jak piszesz - że "Niemcy to tylko polityczne ofiary faszystów", bo przecież to są takie szychy w UE, nie wypada żeby mieli taki kiepski "imydż", troche sie poprzestawia, ciut zmanipuluje, troszkę przedrukuje... A z mojej rodziny kilka osób pamięta jeszcze wojnę, kilka też byo wywiezione na roboty przymusowe... Tak więc ja nie pozwolę żeby o tym zapomniano. O tym i o wielu innych represjach z ich strony.

 

Ale temat jest o Ukrainie a nie o szwabach więc kończę offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem przez pare miesięcy z Ukraińcami, co prawda jakiś bliskich relacji z nimi nie nawiązywałem, ale nic do nich nie mam, oni zazdroszczą Polsce tego że jest bardziej cywilizowana od ich kraju a przede wszystkim tego że możemy legalnie pracować na zachodzie. Oni w Anglii z reguły mają podrobione polskie paszporty i tylko dlatego mogą tam być. A język Ukraiński to takie połączenie polskiego z ruskim, dzięki niemu nieźle sobie radzą w mówieniu po Polsku a po Rosyjsku to już w ogóle perfekt , bo jak mówili w szkołach większość książek po rusku jest i ogólnie rosyjski jest tam językiem nauki i kultury a po Ukraińsku to tylko na zachodzie Ukrainy mówią. Gadałem z nimi o polityce oni byli przeciwnikami Janukowcyza( wszyscy z zachodu Ukriny byli, zwykle okolice Lwowa, lub pogranicze rumuńskie) ale o Tymoszenko i innych też się źle wyrażali, mówili mi że byli za pomarańczową rewolucją ale się na niej zawiedli, bo politycy to kłamcy i złodzieje. Jednego zapytałem się kiedyś o Banderę i UPA i powiedział ze to boahetrzy a na moje delikatne oskarżenia o to że mordowali Polaków to powiedział że Polacy sami zaczęli i byli winni.

 

W sumie mieli zdanie o polityce takie jak większość Polaków ale sytuacja gospodarcza u nich jeszcze gorsza niż u nas zwłaszcza zróżnicowanie dochodów i to główny powód tej rewolty. Zresztą np ruch solidarnościowy ma podobne korzenie prosocjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim celem, jest wolna demokratyczna Ukraina :smile: na wzór norweski,lub holenderski.Ale to chyba płonne marzenie :roll:

Wolna demokratyczna Ukraina będzie tak samo biedna jak teraz, a ludzie dalej będą niezadowoleni. Przecież Janukowycz był po pomarańczowej rewolucji znienawidzony i co później często te same osoby na niego głosowały bo pomyślały że gorzej niż za Tymoszenki, Juszczenki być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurza ze czesc polakow wspolczuje tym biedakom cierpiacym na majdanie i oferuje im pomoc. podkarmcie ich, aby dobrze! jak sie wzmocnia to jeszcze łykna nasz przemyśl !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banderówa wyszła z puszki. Oj nie będzie tam spokoju skoro z więzienia wychodzi aferzystka, a największą siłą na ulicy dysponują przedstawiciele tzw. prawego sektora czyli zbieranina brunatnej hołoty. Tylko czekać, aż ogień olimpijski opuści Soczi, a czołgi swoje bazy, by zaopiekować się obywatelami Federacji Rosyjskiej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×