Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak to jest z tym uczuciem gorąca?


gula3

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam 25 lat i jestem tu nowa. Nerwicę mam już od 2,5 roku i to ciężką-2 lata nie wychodziłam za próg mieszkania a czasami tygodniami nie wstawałam z łóżka. Ale nie o tym chciałam. Ostatnio zaczęłam sobie radzić z napadami różnymi objawami jakie mam, jest tylko jedna rzecz która mnie rozkłada na łopatki. Są to: uporczywe pocenie się(oblewające poty) i ciągłe uczucie gorąca-a może raczej palenie ciała,głównie twarzy i tułowia, jakbym miała ze 40 stopni.Swego czasu często tak miałam ale było to krótkotrwałe ok. 2 dni i przerwa a ostatnio już pięć dni mnie męczy.Jak się trochę przejdę po domu to zaraz się kładę tak mi słabo i dostaję zadyszki. O wyjściu z domu to już mowy nie ma.

Proszę wypowiedzcie się! Zdarza się wam coś takiego? Może jakieś rady, spostrzeżenia?

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leków nie biorę żadnych poza kalmsem, magnezem i potasem. A co do hormonów to badałam tarczycę niedawno i wszystko ok. Jakie jeszcze hormony mogą za to odpowiadać bo menopauzy chyba nie mam jeszcze:)

Nie mam pojęcia z czego to się bierze i mam juz tego dość. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miewam ale raczej przypisywałam to nerwom że mnie jak to sie mówi "w dołku ściska". Często mam takie uczucie że zemdleję z głodu, nie mogę dopuścić do tego żebym była głodna bo mogiła wtedy, ale raczej nie łączę tego z uczuciem gorąca.

Teraz np siedzę i się nakręcam już bo muszę o 13 iść po córkę do szkoły i zabrać ze sobą dwóch młodszych synów. nie wiem jak się tam doczłapię chyba na czworaka :why:

 

-- 07 lut 2014, 10:45 --

 

a tak na marginesie to dziękuję ci że odpisałaś zawsze to jakoś raźniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj gula3! Wielu pacjentów z nerwicą skarży się na uczucie gorąca, przede wszystkim właśnie w okolicach twarzy, tak jak to jest u Ciebie. Zazwyczaj opisują to zjawisko jakby ich "paliła twarz i uszy". Jeżeli badania hormonalne wyszły w porządku, to bardzo prawdopodobne, że jest to objaw nerwicowy. Wspomniałaś, że bierzesz Kalms, magnez i potas. Kalms jest roślinnym preparatem, który pomaga łagodzić objawy stresu. Jeżeli mimo stosowania preparatu dolegliwości się utrzymują, należy zasięgnąć porady lekarza. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×