Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szatan mnie opętał i dlatego źle się czuję?


Niktita

Rekomendowane odpowiedzi

zima, czemu zaraz prywatny. Teraz na oddziałach nerwic jest całkiem cool. Parę znanych mi osób odbyło tam terapię i jest nawet zadowolonych, micha dobra, terapuci wydajni, tylko mocno lekami faszerują. Ale to chyba wszędzie.

Ja osobiście nie poszłabym za nic do szpitala.

 

Ps. Czy to już szatan i mnie opętał? Czy to tylko ja widzę posty, które znikają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autora wątku. Pisał, że prawa nie czytam i że po próbach samobójczych nie ma wyboru szpitala.

 

Zaczynam mieć zwidy?

To na pewno przez Lucky Strike, ponoć kiedyś dodawali żołnierzom skręta z marychy do paczki... No i musiało na mnie trafić. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten szatan nie istnieje, bo może bym z nim jakiś pakt podpisał i przynajmniej pohulał przez te kilka lat.

Heh, to mi przypomina że już lata temu obgadaliśmy ze znajomkiem pewne związane z Szatanem zagadnienie. Mianowicie: Kościół twierdzi że za dobre uczynki katolik jest nagradzany przez Boga, dostaje leżaczek w Niebie i generalnie jest miło. Ci zaś katolicy którzy zgrzeszyli trafiają do kotła ze smołą u Rogatego. I tu się zaczyna rozkmina - skoro Szatan, wedle mitologi chrześcijańskiej, chce mącić, siać zło itd, to w pełni rozumiem że ma przyszykowane "specjalne atrakcje" dla katolików, wyznawców jego odwiecznego przeciwnika, którzy nie żyli wystarczająco dobrze żeby zasłużyć na Niebo. Ale - co z tymi, którzy poświęcili swe życie złu..? Co z mordercami, gwałcicielami, złodziejami, tyranami i dziesiątkami naprawdę złych ludzi? Kiedy odbywała się egzekucja Teda Bundy'ego, przed więzieniem stały tłumy z transparentami "Smaż się w piekle Ted!!!". Trochę to bezsensowne moim zdaniem - jeśli istniałby Szatan i Piekło, to powinien z niecierpliwością czekać kiedy skończą już przepuszczać prąd przez Teda, kiedy jego dusza trafi do piekła - i zafundować mu wielkiego browara za całe zło które dokonał w naszym świecie. Tacy ludzie powinni na logikę dostawać w Piekle luksusowe apartamenty a może i jakąś fajną fuchę przy którymś z tych osławionych kotłów, do diabła!.. Już widzę jak Ted przypieka na rożnie jakiegoś nieszczęsnego chrześcijanina który za mało się starał o dobre uczynki za życia, a Szatan ze wzruszeniem ociera łezkę, kładąc mu rękę na ramieniu i mówiąc "Ted - jesteś jak syn którego nigdy nie miałem" ;)

 

Ciekawa koncepcja? ;)

 

Dobry motyw do opowiadania. A koncepcja wymiata :)

 

A ja się właśnie kapnąłem że to już przecież było w South Parku :( Cholera, pomysły, czemu nie przysżłyście wcześniej???

 

1062.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, że musi odbyć rozmowę kwalifikacyjną i uznać, czy jestem opętany, czy tylko mam problemy psychiczne (w tym drugim wypadku sugeruje udanie się do psychiatry). Sama rozmowa trwa około 20 minut i kosztuje 80 zł, zaś sam egzorcyzm (jeśli zaistnieje potrzeba) to 180zł+. Plus, ponieważ to zależy od ilości demonów mnie zamieszkujących, "sprzętu", czyli krzyży,medalików szkaplerznych, święconych figurek Matki Boskiej, obrazów świętych, obrazków Jezusa,itd., jakie będą potrzebne do egzorcyzmu i liczby księży zaangażowanych w cały ten obrzęd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, :mrgreen:

Nie masz kasy na lekarza prywatnie, a stać cię na opróżnienie twojej kieszeni przez szamana?

 

Powiedział, że musi odbyć rozmowę kwalifikacyjną i uznać, czy jestem opętany, czy tylko mam problemy psychiczne (w tym drugim wypadku sugeruje udanie się do psychiatry).

Tego się chyba nie uczy na studiach medycznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama rozmowa trwa około 20 minut i kosztuje 80 zł, zaś sam egzorcyzm (jeśli zaistnieje potrzeba) to 180zł+. Plus, ponieważ to zależy od ilości demonów mnie zamieszkujących

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, :mrgreen:

Nie masz kasy na lekarza prywatnie, a stać cię na opróżnienie twojej kieszeni przez szamana?

 

Powiedział, że musi odbyć rozmowę kwalifikacyjną i uznać, czy jestem opętany, czy tylko mam problemy psychiczne (w tym drugim wypadku sugeruje udanie się do psychiatry).

Tego się chyba nie uczy na studiach medycznych ;)

 

 

Droższa jest lekarka, bo bierze u mnie 90 zł za wizytę 5-minutową i jedynie pyta się: "Jak się pan dziś czuje?". Skoro lekarka przez dwa lata nie jest w stanie mi pomóc, to może ksiądz (NIE SZAMAN i NIE życzę sobie, by tak o nich mówiono) da radę. Przynajmniej nie przepisze leków, które kosztują 120 zł i się czuję po nich gorzej. Zatem ksiądz może mi jedynie pomóc, bo zaszkodzić nie ma jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdaniem psychoterapeuty ks. Jacka Prusaka, z egzorcyzmami może wiązać się także niebezpieczeństwo. „Jako terapeuta mam do czynienia z osobami, które były egzorcyzmowane, gdyż uznano je za opętane. Efekt? Leczono je ambulatoryjnie bądź stacjonarnie; czasem odmawiały leczenia, bo odwodził ich od tego egzorcysta, a ich traumy powracały i niszczyły im życie” – pisze w „Tygodniku Powszechnym”.

 

Sama nie wiem co o tym myśleć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita,

Zatem ksiądz może mi jedynie pomóc, bo zaszkodzić nie ma jak.

Przynajmniej nie będziesz się martwił co zrobić z pieniędzmi ;)

 

Myślę, że dla księdza to na pewno jesteś opętany. W końcu jest okazja kogoś naciągnąć na kilka stówek.

Mi też możesz wysłać jakieś pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, a jak ksiadz ma zamiar Ci udowodnic, ze jestes opetany? jak ty to widzisz? jesli nie zaczniesz wrzeszczec i rzucac sie na podloge na widok wody swieconej? skad mozesz wiedziec, ze przesladuje cie pech? albo opetaly cie jakies duchy? ksiadz wykona swoj obrzadek i wszystko to zadziala na zasadzie sugestii. chociaz nazywa sie to obrzadkiem, jakis powiedzmy rytualem, jest to jedynie zabawa z psychika. poczujesz sie oczyszczony, bo wierzysz, ze to Ci pomoze.

cala ta farsa ma jednak swoje plusy, moze przy okazji uwierzysz tez w pomoc psychiatryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się śmiać czy kpić ale w wielu kulturach problemy psychiczne, depresje są powiązane z działaniem złych duchów. Np. szamani odprawiają specjalne rytuały odpędzające, u nas są egzorcyzmy. Osoby wierzące w astral też mówią, że różne złe byty lubią się karmić negatywnymi emocjami.

 

Psychologią i psychiatra ma więc wspólnego z szamanizmem czy religią niż z prawdziwą nauką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli masz tuzin demonów z Józefem Stalinem, Hitlerem i samym Lucyferem na czele? Powinien był Ci ksiądz dać jakiś cennik ile za każdego znanego demona sobie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×