Skocz do zawartości
Nerwica.com

drżenie rąk - wątpliwości


paixao

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

od bardzo dawna mam problem z drżeniem rąk. jako że coraz więcej osób zwracało mi na to uwagę, byłem dziś wreszcie u neurologa.

 

wizyta trwała jakieś 10 minut, pani doktor zapytała o urazy/choroby głowy, tarczycy, o to czy takie dolegliwości występowały w mojej rodzinie, o to w jakich sytuacjach drżą mi ręce. na koniec kazała mi wyciągnąć ręce przed siebie i zamknąć oczy. po tym wszystkim (nie za mało?) przepisysała mi leki - propranol i amitriptylinum .

 

postanowiłem sprawdzić co o nich piszą w internecie , i o ile o tym pierwszym faktycznie jest napisane, że jest stosowany w leczeniu tego typu rzeczy (głównie w leczeniu "drżenia samoistnego" z tego co znalazłem, nie za mało rzeczy do takiej diagnozy przez lekarza?) , o tyle ten drugi już mnie trochę przestraszył czytając co to jest. i teraz pytanie - myślicie że stosowanie tego drugiego leku jest konieczne? dlaczego mi go przepisała?

 

ogólnie dla pewności chyba pójdę do drugiego neurologa i zobaczymy co on powie, ale chciałbym poznać też Wasze zdanie.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paixao, Witaj na forum :D

 

Nie brałabym tych leków. Idź skonsultuj do innego.

Poza tym jak tylko można opierać się na wywiadzie bez konkretnych badań?

Gdzie skierowanie na badanie krwi, poziom hormonów tarczycy etc. ?

 

Jeśli wyniki badań niczego nie wskażą, sugeruję wizytę u psychiatry. Wtedy leki, które przepisze możesz brać.

Jeśli mi by ręce drżały od tzw. "nerwicy" wolałabym pójść na psychoterapię. No, ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×