Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Fabienka napisał:

@Karolinazaza jesli chodzi o USG uwazam, ze jesli miałaś miesiac temu to wszystko ok i nie powinnas znow isc. Szkoda czasu i pieniążków jeśli miałabyś iść prywatnie ..ta pustke w glowie to chyba kazdy nerwicowiec ma:( paskudna choroba prawda??;(

Tylko boje się, że to jednak nie są te gazy, sama już nie wiem :( ale brzuch mam wzdęty, więc chyba jednak tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@effie ja się od jakiegos czasu męczę z zawrotami tez :( Kiedys tez juz miewalam takie epizody. Ja mam takie wrazenie bujania, jakbym lekko pijana byla. Nie przewracam się ani nie zataczam, ale tak w srodku glowy czuje, taką wlasnie niestabilność.

Morfologia ok, neurolog ok, rezonans glowy tez ok. A trwa to juz chyba ze 2 miesiace. Niektore dni są troche lepsze a niektore gorsze.

Ja jeszcze sobie mysle, ze albo od zatok (laryngologa mam w lutym), albo moze od napietych mięsni karku i szyi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Karolinazaza napisał:

Tylko boje się, że to jednak nie są te gazy, sama już nie wiem :( ale brzuch mam wzdęty, więc chyba jednak tak :(

A czujesz takie burczenie i ruch w jelitach?

Bo mi wlasnie ginekolog powiedzial ze widzi zwiekszona perystaltyke. Poprzednio, rok temu, mialam podobnie i gastrolog kazał brac Iberogast i Vivomixx. Zamowilam sobie ten Vivomixx bo w aptekach często nie mają bo drog, i zobacze 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nerwa napisał:

A czujesz takie burczenie i ruch w jelitach?

Bo mi wlasnie ginekolog powiedzial ze widzi zwiekszona perystaltyke. Poprzednio, rok temu, mialam podobnie i gastrolog kazał brac Iberogast i Vivomixx. Zamowilam sobie ten Vivomixx bo w aptekach często nie mają bo drog, i zobacze 😕 

Tak mam takie burczenie i przelewanie w brzuchu... Ale chyba gdybym miała zwiekszona perystaltykę to nic by mi tam nie zalegało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani mam pytanie do Was 

dzwoniła do mnie pani z pracowni endoskopii koło 12  nie dałam rady odebrać . Dopiero po 16 odważyłam się oddzwonić ale już nie odebrała . Jutro z rana oddzwonię ale jestem przerażona chce mieć gastro i kolanoskopie naraz w uśpieniu . Boje się narkozy i perforacji . Chciałabym poczekać do tego rezonansu 18 bo może coś by wyszło . Jestem dziś strasznie przybita strasznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ka03 napisał:

Hej kochani mam pytanie do Was 

dzwoniła do mnie pani z pracowni endoskopii koło 12  nie dałam rady odebrać . Dopiero po 16 odważyłam się oddzwonić ale już nie odebrała . Jutro z rana oddzwonię ale jestem przerażona chce mieć gastro i kolanoskopie naraz w uśpieniu . Boje się narkozy i perforacji . Chciałabym poczekać do tego rezonansu 18 bo może coś by wyszło . Jestem dziś strasznie przybita strasznie!!!

@Ka03 widac serce ze jestes zestresowana bo zapomnialas chyba o pytaniu ktore chcialas zadac?;) 

Ja tez strasznie się boje tego samego co Ty:) czekam na list z datą, bede miec gastroskopię w narkozie;) jeszcze bardziej boje sie wyniku lub skutkow ubocznych narkozy albo ze krwotoku dostanę...🙄😁czyli co tam w duszy gra hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fabienka napisał:

@Ka03 widac serce ze jestes zestresowana bo zapomnialas chyba o pytaniu ktore chcialas zadac?;) 

Ja tez strasznie się boje tego samego co Ty:) czekam na list z datą, bede miec gastroskopię w narkozie;) jeszcze bardziej boje sie wyniku lub skutkow ubocznych narkozy albo ze krwotoku dostanę...🙄😁czyli co tam w duszy gra hehe. 

No  masz racje ,cała się trzęsę dzisiaj chciałam zapytać czy rezonans jamy brzusznej wykluczyłby poważne schorzenia jelit i żołądka ? Takie jak guzy czy wyjdą na rezonansie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ka03 @Fabienka  ja was dobrze rozumiem z tą narkozą... Chociaz mi kazdy "normalny" mowi, ze taka narkoza jest naprawde super. Ni jest głeboka tylko lekka, wiec  bezpieczna - takie chwilowe przysniecie. Do tego nawet nie zakładają intubacji jak do normalnej narkozy.  
Ale ja mam ten sam problem co wy. Boje sie takiej totalnej utraty kontroli. Ze nagle zasne, ktos cos bedzie robil, a ja bede nieprzytomna.

Ale serio, co do skutkow ubocznych to się nie przejmujcie (wiem, latwo mowic) - bo tak narkoza do kolonki czy gastro to jest zupelnie inna bajka. Po normalnej narkozie dochodzi sie do siebie godzinami. A tak to zdaje sie, ze po godzinie juz puszczaja do domu (czy nawet szybciej?) i nie ma raczej takich efektow jak mdlosci czy cos.

Ja mialam raz głęboką narkoze i myslalam, ze umre ze strachu. Ale koniec koncow bylo ok, fakt ze 1-2h po obudzeniu kompletnie nie pamietam ;) nie pamietalam, ze odpisywalam na jakeis smsy, a potem jak w historii zobaczylam, to bylam w niezlym szoku :D I ogolnie czulam się jak po jakims dobrym towarze - radosc, pelnia energii itd. ;)

No ale ta lekka narkoza to jest w ogole nic i podobno normalnei czlowiek zasypia na 15 min (krotka drzemka) i tyle.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@effie ja dziwne bóle głowy mam od dawna. Kiedyś miałam takie jakby mi ktoś szpilkę wbijał w głowę. Teraz to są takie bardziej tępe ale dalej w jakiś konkretnych punktach. Nie boli mnie cała głowa tylko jakby mnie ktoś młotkiem walnął. To jest okropne bo boje się ze to no tętniak i ze właśnie pęka albo ze guz mozgu. Zawroty głowy tez mam takie jakby drżenie. 
 

Dodtkowo od nie dawna zaczęły mi drgać nerwy? Raz mi drga język raz nos raz usta raz policzek. To dopiero jest dziwne i wątpię ze z nerwicy. 
Ja już sobie wytłumaczyłam ze może guz mi gdzieś uciska i wszystko drga. Biorę magnez potas i nawet aut z grupy b i nic to nie daje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karolinazaza to super;) iberogast jest bardzo dobry!!;) Bieganie tez zdrowo! Ja musze sie wziac znów za siebie. Kondycji zero. Kiedyś mialam super formę gralam w tenisa a teraz?! Szkoda gadać 😂

@Ewapanikara haha dobreee😂😁😁

@leniek644 z glowa tez to przechodzilam identycznie jakbym mlotkiem lub cegla w leb dostala.  Nie byko mi wtedy do smiechu przerażające uczucie i lęk z ktorym ciężko sobie jednak poradzić. Bardzo współczuję wszystkim którzy mają takie symptomy nerwicy. Leniek braki magnezu tak się objawiają. Może kup magnez lek? Nie suplement diety. O ile juz nie bierzesz:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karolinazaza to super;) iberogast jest bardzo dobry!!;) Bieganie tez zdrowo! Ja musze sie wziac znów za siebie. Kondycji zero. Kiedyś mialam super formę gralam w tenisa a teraz?! Szkoda gadać 😂

@Ewapanikara haha dobreee😂😁😁

@leniek644 z glowa tez to przechodzilam identycznie jakbym mlotkiem lub cegla w leb dostala.  Nie byko mi wtedy do smiechu przerażające uczucie i lęk z ktorym ciężko sobie jednak poradzić. Bardzo współczuję wszystkim którzy mają takie symptomy nerwicy. Leniek braki magnezu tak się objawiają. Może kup magnez lek? Nie suplement diety. O ile juz nie bierzesz:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nerwa napisał:

@Ka03 @Fabienka  ja was dobrze rozumiem z tą narkozą... Chociaz mi kazdy "normalny" mowi, ze taka narkoza jest naprawde super. Ni jest głeboka tylko lekka, wiec  bezpieczna - takie chwilowe przysniecie. Do tego nawet nie zakładają intubacji jak do normalnej narkozy.  
Ale ja mam ten sam problem co wy. Boje sie takiej totalnej utraty kontroli. Ze nagle zasne, ktos cos bedzie robil, a ja bede nieprzytomna.

Ale serio, co do skutkow ubocznych to się nie przejmujcie (wiem, latwo mowic) - bo tak narkoza do kolonki czy gastro to jest zupelnie inna bajka. Po normalnej narkozie dochodzi sie do siebie godzinami. A tak to zdaje sie, ze po godzinie juz puszczaja do domu (czy nawet szybciej?) i nie ma raczej takich efektow jak mdlosci czy cos.

Ja mialam raz głęboką narkoze i myslalam, ze umre ze strachu. Ale koniec koncow bylo ok, fakt ze 1-2h po obudzeniu kompletnie nie pamietam ;) nie pamietalam, ze odpisywalam na jakeis smsy, a potem jak w historii zobaczylam, to bylam w niezlym szoku :D I ogolnie czulam się jak po jakims dobrym towarze - radosc, pelnia energii itd. ;)

No ale ta lekka narkoza to jest w ogole nic i podobno normalnei czlowiek zasypia na 15 min (krotka drzemka) i tyle.  

 Troszkę mnie pocieszyłas dziękuje ;) Jakbym miała kiedykolwiek robiona narkozę to bym chociaż wiedziała jak mój organizm na to reaguje . 
 

2 godziny temu, Fabienka napisał:

@Ka03 napewno rezonans pokaże.  To bardzo dokładne badanie. 

@nerwa dzięki!!!!! Takie opowieści bardzo dodaja otuchy!!!;) Gdy bede tam szła to chyba zemdleje predzej niz dadza mi ta narkoze haha:)

 

 

2 godziny temu, Karolinazaza napisał:

Pani radiolog na USG mówiła mi, że sprawny lekarz wypatrzy zmiany już ja USG, więc rezonans to już na bank pokaże 🙂

 

Dziekuje Wam , moi rodzice twierdzą ze mogłabym trochę poczekać z tymi skopiami na to co pokaze rezonans bo to jednak totalnie bezinwazyjne badanie a bardzo dokładne . Wiadomo ze lekarze najpierw kierują na gastro i kolanoskopie bo to dużo tańsze niż tomografia i rezonans a ich z tego rozliczają . Kurczę po co mi gastro jak ja nigdy nie miałam problemów z żołądkiem tylko pod mnie boli z prawej albo z lewej albo plecy . Takie kołki wszędzie mam . Crp 0,5 ob chyba z 2 żadnych stanów zapalnych .... Wieczne biegunki przeszły po antydepresantach .

 

Mam ogromne wątpliwości  co do tych badań ....

Godzinę temu, leniek644 napisał:

@effie ja dziwne bóle głowy mam od dawna. Kiedyś miałam takie jakby mi ktoś szpilkę wbijał w głowę. Teraz to są takie bardziej tępe ale dalej w jakiś konkretnych punktach. Nie boli mnie cała głowa tylko jakby mnie ktoś młotkiem walnął. To jest okropne bo boje się ze to no tętniak i ze właśnie pęka albo ze guz mozgu. Zawroty głowy tez mam takie jakby drżenie. 
 

Dodtkowo od nie dawna zaczęły mi drgać nerwy? Raz mi drga język raz nos raz usta raz policzek. To dopiero jest dziwne i wątpię ze z nerwicy. 
Ja już sobie wytłumaczyłam ze może guz mi gdzieś uciska i wszystko drga. Biorę magnez potas i nawet aut z grupy b i nic to nie daje. 

A brak witaminy d i b i reszty ? Teraz nie ma słońca i mój psychiatra kazał mi uzupełniać witaminy bo braki wpływają bardzo na układ  nerwowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ka03 racja 🙂 trzeba witaminy uzupelniac ale dobre kupować. Rodzice maja rację. Skoro nie masz typowych zoladkowych przypałow jak no ja, ze nic czasem jesc nie moge powinnas sobie ten rezonans wykonac:) Bezpieczny nie ma promieniowana, nawet kontrast jesli bylby potrzebny tez jest bezpieczny nie to co w tomografii 🙂 

mnie boli jak ziewam cala prawa strona jakby zuchwy i szyi gdzies gleboko. Mam schizy ze pewnie cos mi tam uroslo i uciska :((( i jeszcze mnie te kolana tak bola dzis nie wiem od czego to ?? masakra. Chyba to juz starosc hehe . A czytałam ze stres potrafi zrujnowac zdrowie. Ja mam stres wieczny. Milego wieczorku wszystkim nerwuskom :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fabienka biorę Aspargin to niby lek ale tam są nie duże dawki, może spróbuje jakiś inny. 
@Ka03 witaminy z grupy b biorę ale wit miny D nie, spróbuje pobrać i zobaczymy. 
W sumie w ogóle na słońcu nie przebywam to może być kiepsko z ta witamina. 
 

Zapytam jeszcze o ta nogę, czy może umówić się jeszcze na usg doppler? Czy D dimery wystarcza? Idę do ortopedy w przyszłym tygodniu może on coś podpowie... jak narazie opuchlizna w ogóle nie schodzi :( 


@Ewapanikara dobre :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fabienka napisał:

@Ka03 racja 🙂 trzeba witaminy uzupelniac ale dobre kupować. Rodzice maja rację. Skoro nie masz typowych zoladkowych przypałow jak no ja, ze nic czasem jesc nie moge powinnas sobie ten rezonans wykonac:) Bezpieczny nie ma promieniowana, nawet kontrast jesli bylby potrzebny tez jest bezpieczny nie to co w tomografii 🙂 

mnie boli jak ziewam cala prawa strona jakby zuchwy i szyi gdzies gleboko. Mam schizy ze pewnie cos mi tam uroslo i uciska :((( i jeszcze mnie te kolana tak bola dzis nie wiem od czego to ?? masakra. Chyba to juz starosc hehe . A czytałam ze stres potrafi zrujnowac zdrowie. Ja mam stres wieczny. Milego wieczorku wszystkim nerwuskom :))

No i chyba tak zrobię ale wiadomo boje się ze poleci mi termin i okaże się ze to było coś groźnego a ja nie zdążyłam na czas . 
 

Ja takie ostre bóle żuchwy i szyi miałam czasem po .... gumie do żucia serio . 
 

Godzinę temu, leniek644 napisał:

@Fabienka biorę Aspargin to niby lek ale tam są nie duże dawki, może spróbuje jakiś inny. 
@Ka03 witaminy z grupy b biorę ale wit miny D nie, spróbuje pobrać i zobaczymy. 
W sumie w ogóle na słońcu nie przebywam to może być kiepsko z ta witamina. 
 

Zapytam jeszcze o ta nogę, czy może umówić się jeszcze na usg doppler? Czy D dimery wystarcza? Idę do ortopedy w przyszłym tygodniu może on coś podpowie... jak narazie opuchlizna w ogóle nie schodzi :( 


@Ewapanikara dobre :D 

 

Tutaj cytat , mi lekarz mówił coś o tezyczce ze mam objawy 

 

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/tezyczka-jawna-i-utajona-objawy-diagnostyka-leczenie-885268

„Tężyczka utajona (zwana spazmofilią) ma łagodniejszy przebieg. Pacjenci najczęściej skarżą się na okresowe skurcze mięśni, parestezje, niespecyficzne dolegliwości bólowe, złe samopoczucie i nadpobudliwość emocjonalną. Dolegliwości są jednak na tyle dokuczliwe lub często powtarzające się, że skłaniają chorych do szukania pomocy.

„W diagnostyce tężyczki wykonuje się badania biochemiczne krwi oceniające stężenie wapnia całkowitego (czasem także zjonizowanego), magnezu oraz parathormonu. Pomocne jest również oznaczenie witaminy D w surowicy, a zasadniczo jej metabolitu 25(OH)D. Niedobór witaminy D może upośledzać wchłanianie wapnia i decydować o stanie zaopatrzenia komórek w magnez. „
 

kazał mi brać d vitum plus k 2 

prewenit ( to jakieś witaminy b i omega ) i stosować piramidę zdrowego żywienia 

 

U mnie uczucie  mrowienia parestezje i drgania znikły ale nie jestem pewna czy to zasługa antydepresantów czy tych witamin niestety.

 

Dzisiaj czuje kłucie pod prawym żebrem delikatne ale dokuczliwe ... takie ciepło jakby . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis obudzilam sie z mega bolem karku z jednej strony 😞 ledwo zginam glowe w bok

i teraz nie wiem czy od tego, ze zle spalam, czy moze troche przez to ze wczoraj uzylam takiego masażera shiatsu pierwszy raz - może za dużo czy coś. 

 

Oprocz tego oczywiscie standardowe skołowanie i poczucie braku rownowagi. 
Juz sie zastanawiam, że może to od kregoslupa szyjnego i powinnam to zbadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze gorzej niż u Was... rano w pracy zacząło mi coś drgać tak z 5 cm poniżej mostka. Tak jak drga np powieka ale tam w środku jak żołądek czy gdzieś centralnie na środku. 
Od razu w głowie mam tętniaka aorty, jeszcze przeczytałam ze gdy tętniak jest już duży to mogą wystąpić opuchnięcia kostek i bialkomocz to już w ogóle. 
Zwariuje, nie mogę normalnie pracować bo się boje ze to już koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×