Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieje, że to faktycznie tylko stres. Zazdroszczę Ci, ze zrobiłaś kolonoskopie i jesteś teraz pewna, ze wszystko jest dobrze.

A jak Ty sie czujesz? 

Caly czas tak samo, probuje sie czyms zanic zeby nie myslec. 

Ale co rano jak tylko otworze oczy mysle czy boli mnie glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Apek napisał:

Wizja gastroskopii i kolonoskopii mnie przeraża...

Kolonoskopię miałem w narkozie, więc nie wiem czy jest straszna. Gastro na żywca w styczniu tego roku. Nie taka zła, jak ją malują, strach mnie wielkie oczy :). Nieprzyjemne uczucie, bo chce się rzygać, a nie ma czym, wszak nic nie boli. Moja trwała dokładnie 6 minut. Najważniejsze, to skupić się na oddechu, staram się miarowo wciągać i wypuszczać powietrze nosem. Będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazana, nie ma w ogóle poprawy?? 

Pewnie skoro od rana myślisz o tym bólu, to od razu się automatycznie pojawia 😕

pewnie uspokoilabys sie dopiero wtedy, jakbyś zrobila badania tak samo jak w przypadku jelit i wszystko samo poszło by w niepamięć. A potem pewnie pojawiloby sie cos innego...jak u każdego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Zakazana, nie ma w ogóle poprawy?? 

Pewnie skoro od rana myślisz o tym bólu, to od razu się automatycznie pojawia 😕

pewnie uspokoilabys sie dopiero wtedy, jakbyś zrobila badania tak samo jak w przypadku jelit i wszystko samo poszło by w niepamięć. A potem pewnie pojawiloby sie cos innego...jak u każdego :(

Dokladnie tak 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

Biedronka, co u Ciebie?

Ja dzis rano mialam biegunke, oczywiście od razu serce zaczelo mi walić tak mocno....

Teraz jem kanapke ale juz sie boje, ze zaraz dostanie biegunki. Mam dzis okropny dzien :(:(

A ja mam już 3 miesiąc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zestresowana1990, nieprzerwanie od 3 miesięcy. Ani jednego dnia poprawy. A od miesiąca wymiotuję.

Jestem nerwicowcem, ale bym tego nie łączył. Bez względu na sytuację mnie to męczy. Mogę wziąć coś na uspokojenie czy siedzieć w domu a i tak mnie męczy. Nie ma tak, że jak mam dobry humor to przechodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Biedronka, co u Ciebie?

Ja dzis rano mialam biegunke, oczywiście od razu serce zaczelo mi walić tak mocno....

Teraz jem kanapke ale juz sie boje, ze zaraz dostanie biegunki. Mam dzis okropny dzien :(:(

U mnie bez zmian niestety, dzien jak co dzien 😕 Nie umiem sie przekonac do tego, ze to wszystko nerwicowe, mimo tego, ze w nocy mam spokoj, jak sie rozluznie po alkoholu to tez, pare miesiecy temu sie rozchorowalam na zapalenie krtani ,przez pare dni lezalam z goraczka i ledwo moglam oddychac przez kaszel to tez nic mi nie dolegalo, ale jak ja mam te wszystkie objawy takie realne to nie moge w to uwierzyc. Mam tak jak Zakazana, identycznie.

Apek a byles juz z tym u lekarza wczesniej, jakies badania miales? Bo to raczej na nerwicowe nie wyglada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beidronka, zestresowana1990: naprawde myslicie, ze bol glowy mozna sobie wmowic jak sie o nim mysli?

Ja po prostu mam takie wrazenie, ze za chwile sie przewroce i mnie nie bedzie albo teraz zwracsm uwage czy też ie kreci mi sie w glowie lub czy dobrze widze.

Maz i reszta rodziny mowi ze nie mam wymyslac bo dopiero co bolal mnie brzuch itp a teraz od razu glowa.

Niby chwilami sobie tlumacze, ogarnij soe jic Ci nie jestb masz dzieci, badz twarda. A po chwili znow czarne myslin

Myslicie, ze jakby mi cos bylo to byloby to widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazana bol glowy? Wszystko mozna sobie wmowic, ja mam ten sam problem tylko z bolami brzucha co Ty z bolami glowy :/. Moj maz mi zawsze powtarza, ze jak mozna wmowic sobie ciaze do tego stopnia, ze rosnie brzuch, nie masz miesiaczki i czujesz ruchy dziecka to mozna sobie wmowic wszystko. Taki bol glowy to drobiazg przy tym. No bo patrz jak to dziala, mialas problemy z jelitami i mialas rozne objawy, przebadalas sie i jak okazalo sie, ze jestes zdrowa to wszystko minelo. Masz nerwice, a ona nie odpuszcza tak latwo, zaatakowala teraz z innej strony i tak jak Zestresowana pisze, jakbys przebadala glowe to pojawilaby sie kolejna dolegliwosc, tak to dziala u nas niestety. A uwierz mi, ja sie z tym bujam juz lata cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zakazana88 napisał:

Beidronka, zestresowana1990: naprawde myslicie, ze bol glowy mozna sobie wmowic jak sie o nim mysli?

Ja po prostu mam takie wrazenie, ze za chwile sie przewroce i mnie nie bedzie albo teraz zwracsm uwage czy też ie kreci mi sie w glowie lub czy dobrze widze.

Maz i reszta rodziny mowi ze nie mam wymyslac bo dopiero co bolal mnie brzuch itp a teraz od razu glowa.

Niby chwilami sobie tlumacze, ogarnij soe jic Ci nie jestb masz dzieci, badz twarda. A po chwili znow czarne myslin

Myslicie, ze jakby mi cos bylo to byloby to widac?

Myślę, że jak najbardziej można sobie wmówić. Ja w grudniu wmowilam sobie raka piersi. Juz o tym pisałam, ze dosłownie cały czas bolala mnie pierś i ręka. W nocy nic mi nie bylo. Ledwo otworzyłam rano oczy juz zaczynala mnie boleć bo automatycznie o tym myslalam. Nie pamiętam jak to było, ze mi przeszło ale zrobilam usg i niczego W piersi nie mialam. Wtedy tez mialam silne nerwobole, no a od lutego rewolucje jelitowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronka, ja mam to samo. W nocy śpię i nic mi nie dolega. Jak tylko wstane zaczyna sie wszystko na nowo. Kazdy dzień wyglada tak samo :(

Wczoraj o dziwo zalatwilam sie zupelnie normalnie i zamiast sie z tego cieszyc to ja od razu myslalam, co będzie następnego dnia. No i dzis od rana biegunka. Płakać mi sie chce, dosłownie nie mam juz na to sily :( najchętniej zasnelabym i spała. Tylko wtedy mam spokój :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zakazana88 napisał:

W sobote mamy imprezke rodzinna moze jakos sie wyluzuje.

kurcze ciezko mi to pojac ze to nerwy bo w ogole nie myslalam o zadnej chorobie glowy a nagle ni stad ni z owad pszyszedl bol glowy. tylko kiedy on minie?

Ja mysle, ze to było zupełnie przypadkowe.

Pewnego dnia po prostu rozbolala Cię głowa a Ty podświadomie zwróciłas na to uwage i tak to sie zaczelo.

Potem juz o tym myslalas, zaczelas się na tym skupiać no i tak zostalo...

A teraz to juz zzaszło tak dalego, ze nie możesz przestać o tym myśleć, no i nerwica zrobila swoje. Zaczelas wmawiać sobie guza i historia sie powtarza, tak, jak z jelitami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie...do kazdego kto zmaga sie z problemem takim jak ja czyli rewolucje jelitowe.

Wiem, ze już pewnie macie dosyć tego tematu ale ja jestem zalamana, przerażona i po prostu potrzebuje chociaż dobrego słowa bo nie wiem juz co robić 😢

Dzis od rana strasznie się denerwowalam a co za tym szlo, dostalam biegunke. Ze trzy razy juz dzis bylam w toalecie a teraz znow czułam poddenerwowanie takie wiecie....jak to sie czulo np przed egzaminem czy rozmową o prace. Trzesa mi sie rece no i mialam potrzebe skorzystania z toalety. Niestety ku mojemu zaskoczeniu, wydalilam tylko pianę. Dosłownie pianę..czy mieliscie cos takiego? Myslicie, ze to stres?? Ze to Zespół jelita wrażliwego czy coś gorszego?? 

Napisze, jeśli mieliście choć podobne problemy. Bo ja chyba zaraz zwariuje. Jestem zalamana, nie mam apetytu, po prostu odechciewa się wszystkiego. 😞😞😞😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

Mam do Was pytanie...do kazdego kto zmaga sie z problemem takim jak ja czyli rewolucje jelitowe.

Wiem, ze już pewnie macie dosyć tego tematu ale ja jestem zalamana, przerażona i po prostu potrzebuje chociaż dobrego słowa bo nie wiem juz co robić 😢

Dzis od rana strasznie się denerwowalam a co za tym szlo, dostalam biegunke. Ze trzy razy juz dzis bylam w toalecie a teraz znow czułam poddenerwowanie takie wiecie....jak to sie czulo np przed egzaminem czy rozmową o prace. Trzesa mi sie rece no i mialam potrzebe skorzystania z toalety. Niestety ku mojemu zaskoczeniu, wydalilam tylko pianę. Dosłownie pianę..czy mieliscie cos takiego? Myslicie, ze to stres?? Ze to Zespół jelita wrażliwego czy coś gorszego?? 

Napisze, jeśli mieliście choć podobne problemy. Bo ja chyba zaraz zwariuje. Jestem zalamana, nie mam apetytu, po prostu odechciewa się wszystkiego. 😞😞😞😞

to pewnie sluz ktory w stresie i zespole jelita drazliwego występuje. Mialam tez kilka takich przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×