Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rebelia - przywitanie


Rebelia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

na forum zaglądam już od jakiegoś czasu z mniejszymi lub większymi przerwami. W końcu podjęłam decyzję o rejestracji, szukam pomocy przy nakierowaniu swoich emocji na dobre tory.

 

Kiedyś, w wieku nastu lat, zdiagnozowano u mnie depresję. Ze zmiennym szczęściem radzę sobie z tym "cieniem". Natomiast wiadomym jest, że co jakiś czas ten "cień" jest bardziej widoczny, bardziej namacalny. Aktualnie borykam się ze zmianami nastroju - coś jakby część mnie walczyła z deprechą, a druga część się jej poddawała na zasadzie "hej, to część ciebie, po co się opierać". No i tak właśnie szukam motywacji do dalszej poprawy nastroju, wyleczenia się z marazmu i podjęcia zdecydowanych działań w swoim życiu.

 

Tyle o mnie, leków nie biorę żadnych. Brałam, nawet nie jestem w stanie przytoczyć co, tak dawno to było :) Ale leki szczerze mówiąc były totalnie nietrafione, także na własne życzenie z nich zrezygnowałam (ryzykowne, prawda?). Po lekach była terapia, bardzo pomocna i zdusiła deprechę, albo inaczej, nauczyła mnie z nią żyć i ignorować niektóre spadki nastrojów. Udało mi się znaleźć tyle siły wewnętrznej, żeby jakoś iść przed siebie i realizować swoje marzenia. Od jakiegoś czasu mam "zjazd", siedzę z tyłkiem w domu i obmyślam plany działania (nawrót w powietrzu wisi). Mam nadzieję, że na forum znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i jakoś sobie z tym "poradzimy"

 

W skrócie: spadki nastrojów (godzina super, następna ryk), łatwo wyprowadzić mnie z równowagi, strach przed nowościami (nawet wysłaniem cv), znacznie obniżona samoocena, brak motywacji.

 

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strach przed nowościami (nawet wysłaniem cv),

Pamiętam to jak miałem w ostrej postaci. Bałem się nawet gdzieś zadzwonić.

Ja tak mam całe życie i chyba tylko w sytuacjach przymusu dzwonie, zwłaszcza do obcych.

 

I też nie nawiedzę nowości i mam niską choć realną samoocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×