Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nienawiść do miesiączki - czy to się leczy?


ewelka91

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że wypowiadam się w tym temacie

czytałem kiedyś w ultrakonserwatywnej książce, że

to kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko

gdyby kobieta miała np. 10 dzieci, zobaczcie ile lat bez miesiączki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wypowiadam się w tym temacie

czytałem kiedyś w ultrakonserwatywnej książce, że

to kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko

gdyby kobieta miała np. 10 dzieci, zobaczcie ile lat bez miesiączki

:shock::lol: oMFG

 

:great:

 

przepraszam

ze

nie piszac niczego

co byloby w temacie

pisze jednak

ale kokosie!

tym postem wygrales

 

(nie jestem

poetka

bo pisze

rzeczy

takie jak ta). ;)

 

pa

 

i raz jeszcze, kokosie - :great: ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wypowiadam się w tym temacie

czytałem kiedyś w ultrakonserwatywnej książce, że

to kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko

gdyby kobieta miała np. 10 dzieci, zobaczcie ile lat bez miesiączki

 

Taaa... A później czyta się takie historie... :?

http://www.fakt.pl/dramat-rodziny-musimy-przezyc-swieta-za-1600-zl,artykuly,435550,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce ludzie wciąż najpierw robią dzieci, a dopiero potem zastanawiają się jak utrzymać 3468367-osobową rodzinę. :lol:

 

"Bozia dała dzieci, to da i na dzieci..." :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokos84, moze kiedys bylo rozsadnie miec 10 dzieci gdy 6-7 nie dozywalo pelnoletnosci...teraz takie zalozenie to skazanie rodziny na nedze

 

-- 22 gru 2013, 23:13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wypowiadam się w tym temacie

czytałem kiedyś w ultrakonserwatywnej książce, że

to kobieta płacze krwawymi łzami, że kolejny cykl, a nie poczęło się dziecko

gdyby kobieta miała np. 10 dzieci, zobaczcie ile lat bez miesiączki

 

 

Więc jeśli nastolatka miesiączkuje od 10 r.ż (a już zdarzają się takie przypadki, dość często) i pierwszego chłopaka ma w wieku 16 lat, to na co te 6 lat męki? Ja myślę, że natura sobie zakpiła trochę z czasu rozpoczęcia okresu...

 

-- 23 gru 2013, 10:59 --

 

No to jedna osoba dała rady w zwiazku z przeciekaniem....autorko watku, odezwij sie

 

Jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skupic sie na radach przeciw przeciekaniu? Czy nie w tym rzecz

 

To jest forum psychologiczne, prawda? Forum nerwicowe, prawda? Gdybym przeciekała, to poszłabym do lekarza, czy kupiła grubszą podpaskę. Mnie irytuje sam fakt, że mam okres - jest to w psychice. Boję się wtedy siadać koło kogokolwiek, bo mam wrażenie, że każdy wie, widzi, i czuje. Nieważne jak często się myję, jak bardzo zapachowe podpaski mam - czuję się brudna i okropna. Rezygnuję wtedy z życia (chociaż ja nie mam życia) ale np. wyjazd, kino czy inne bzdety. NIE WYCHODZĘ Z DOMU. Czuję okropnie, źle i nienawidzę tego zjawiska. Po okresie mam wrażenie, że wszystkie spodnie/rajstopy/dresy w których chodziłam są " naznaczone" okresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, znam wiele osob dla ktorych nie jest rozwiazaniem "kupic grubsza podpaske" bo zadna nie jest wystarczajaca. Wiec Skupilam sie na stronie technicznej. Innych rad nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczęłam miesiączkować, ubolewałam nad tym, że nie jestem chłopcem. Aktualnie jestem na etapie poddania się macicy-terrorystce.

PS. Chodzicie do gina, żeby wykluczyć endometriozę, nadżerkę itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja zaczęłam (ogólnie mało wiedziałam na ten temat ), to oczywiście wielki strach.

Jednak początki były super. Żadnych bólów.. Jednak strach pozostawał.

Nie chciałam ruszać się z miejsca (zaczynały pojawiać się porządne bóle )

W końcu doszło do tego ,ze zaczęłam wymyślać wymówki ze mnie boli głowa...Byle tylko nie iść nigdzie.

 

Teraz jest w miarę. Da się żyć , bo mniej więcej wiem kiedy jest. Strach zniknął . Ale zawsze ta niepewność... Czasem jest tyle roboty ze nie można co chwile urywac sobie przerw.

A ból ? Katastrofalny. Ale nie zmienię tego. Jedyne co mogę zrobić to pomagać sobie jakimiś porządnymi tabletkami . (Które nie pomagają w 100%)Nie tylko brzuch, a właśnie każde mięśnie, kręgosłup najbardziej, nogi..

Wtedy czuje ze jakieś tam istnieją . :?

No i wkurw na wszystkich.

Wtedy jestem najbardziej konfliktowa i krzycze na wszystkich

 

Supernova, Dzięki temu właśnie myśle ze lepiej było urodzić się chłopcem .

Może nawet byłby normalny.

 

Nie lubię lekarzy. Tym bardziej tych - ginow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Supernova, ja nie chodzę, ale boję się, że może mi coś być, że może to zagrażać płodności choć dzieci pewnie i tak nigdy mieć nie będę że może to być zespół policystycznych jajników (na co wskazywałyby też inne moje dolegliwości :( )

 

A ból brzucha? Przy pierwszych miesiączkach, jeśli był, to mały. Dopiero z zaczem zaczął się stawać większy, a co któryś cykl zdarza się ten potworny. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steviear, masz nieprzyjemne doświadczenia z ginami?

Od lat chodzę do super pani gieni, wcześniej trafiłam na popapraną babę, która minęła się z powołaniem - powinna być katechetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewelka91, niewatpliwie masz problem ... pytanie dlaczego czujesz sie taka brudna w czasie okresu? co wplynelo na takie postrzeganie

 

proszę cię...jeśli ci co miesiąc leci krew z pi zdy (sory, nie umiem inaczej), bo jak można się czuć czystą? chowanie podpasek/tamponów, pokrętne tłumaczenie, dlaczego nie mogę iść na basen, krew w wc, krew podczas mycia... jak można się czuć czystym? pobrudzone majtki, pobrudzona pościel po nocy... co w tym jest czystego? może gdyby miesiączka miała jakiś neutralny kolor - np. bezbarwny to jakoś bym przeżyła. ale czerwony? pamiętam jak w gimnazjum dziewczyny się tego wstydziły, a jeden lasce przemokły spodnie od krwi, i przez cały rok o niej gadano. Przecież okres to wstyd.

Nie mówcie, że nie

 

-- 23 gru 2013, 14:29 --

 

Ja się wybieram do ginekologa.

Po raz pierwszy od 23 lat. Dopiero. Wcześniej miałam to w d...

 

I też wolałabym być facetem, nimi nie dyktują hormony - przecież nasze zachowanie dyktowane jest przez progesteron i estrogen.

Czy to nie jest chore?

 

-- 23 gru 2013, 14:30 --

 

Chociażby zdawanie egzaminów - studiuje już 4 lata i wiem, widzę po sobie, że przez okresem mam mniejszą koncentrację i słabiej zdaje egzaminy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewelka91, Krew z palca też brudna?

 

co to za porównanie? krew z palca można zahamować, zatamować, przykleić plastrem, czy cokolwiek i po kilku minutach krew krzepnie i jej nie widać, a miesięczna? jestem od niej uzależniona, jest dzień i noc, niczym nie da się jej zatamować. Chyba jest różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×