Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

benzowiec84, chce się coś robić,poprawia koncentracje,pamięć,miałam problemy ze skupieniem uwagi,a po rebo super mogłam czytać ,robić kilka rzeczy na raz.Fluo,pobudzała,spac mogłam mało,a byłam pelna energii i chęci do działania.Wczesniej byłam ciągle senna i kazda najmniejsza czynność to był ogromny wysiłek.Nie wstawalam z łóżka,gapilam się w sufit tylko.Po tym mixie wszystko przeszło.Mix bardzo mocno aktywizujący,czasami były lęki duże.Mozesz sprob z 10 fluo,powinno Cię ruszyc Brałam też z sertralina.Rebo potrzebowała 3 tyg na wkręcenie się,uboczne brak apetytu totalny i zaparcia.

 

-- 19 lut 2015, 19:25 --

 

benzowiec84, chęć do działania z,która wiadomo co zrobić ,dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84,

robisz to co ja kiedyś, widzisz ze zle dzialają ssri ale boisz sie ich odstawiac, 10 mg to nie jest okruszek ,nawet nie wiesz jakbys sie czuł bez ssri a juz zakładasz ze bedzie potrzebna jakaś mniejsza dawka

zamiast wypytywac co jak na kogo dziala sam je odstaw w koncu i bierz ewentualnie co innego, zadna opinia o dzialaniu leku u jednej osoby nie da Ci zadnej gwarancji ze u Ciebie bedzie tak samo dzialac

 

no boję się odstawić , no tak nie wiem jak będzie bez ssri . ale od tego jest forum , mogę chyba sobie pytać itp ,a decyzję i tak podejme ja , tylko lubię wiedzieć jak i co kto reaguję, i popytywać ludzi jak co działa , po to jest forum. wiem że kazdy inaczej reaguje itp

 

-- 20 lut 2015, 10:10 --

 

benzowiec84, chce się coś robić,poprawia koncentracje,pamięć,miałam problemy ze skupieniem uwagi,a po rebo super mogłam czytać ,robić kilka rzeczy na raz.Fluo,pobudzała,spac mogłam mało,a byłam pelna energii i chęci do działania.Wczesniej byłam ciągle senna i kazda najmniejsza czynność to był ogromny wysiłek.Nie wstawalam z łóżka,gapilam się w sufit tylko.Po tym mixie wszystko przeszło.Mix bardzo mocno aktywizujący,czasami były lęki duże.Mozesz sprob z 10 fluo,powinno Cię ruszyc Brałam też z sertralina.Rebo potrzebowała 3 tyg na wkręcenie się,uboczne brak apetytu totalny i zaparcia.

 

-- 19 lut 2015, 19:25 --

 

benzowiec84, chęć do działania z,która wiadomo co zrobić ,dokładnie.

 

Dzięki za tę odpowiedź , no to super się sprawdziła u ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, i jak tam działa rebo ? niektórzy piszą że po tym leku czują pobudzenie już od wzięcia pierwszej tabletki ale u każdego to inaczej , jak to u ciebie teraz wygląda , aktywizuję pobudza ? czy jeszcze się nie rozkręcił? , czujesz w mózgu noradrenalinę? , albo jakieś skutki uboczne? , opowiadaj koleżanko opowiadaj :)

 

najbardziej jestem ciekaw ,czy zadziała na anhedonie , ale nie wiem czy ty to bierzesz też na anhedonie ,czy tylko na kopa do życia,ciekawi mnie jak się sprawdza w anhedoni w tym że film znowu wzrusza,cieszy , muzykę się miło słucha , chcę się coś robić i wiadomo co zrobić z tą energią , chcę się socjalizować z ludźmi , po prostu żeby były emocje a nie było apati ani anhedonii ,że z pocycji wegetatywnej i totalnej apati stawia na nogi i odblokowują się emocje,zagłuszone przez ssri. Może cytrynka84, się wypowiedz jak to u ciebie było w mixie z fluo??

 

-- 19 lut 2015, 17:06 --

 

cytrynka84, cytrynka a taki okruszek fluo 10 mg do reboksetynki by się nadał , by chociaż trochę tej serotoniny było , bo nie chcę wiecej bo mnie muli ten lek , dałbym chociaż 10 mg albo nawet 5mg :) byle tylko troszkę smyrało po sert?

 

Rebo od tygodnia 4mg. Senność czuję, straszną senność :( Jeszcze bardziej niż przed braniem.

Ale może minie...?

Poza tym nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, tez odczuwalem sennosc, zwlaszcza popoludniu, biorac lek nawet bardziej. Wydaje mi sie, ze to dosc normalna reakcja, neuroprzekazniki odpowiadajace za sennosc sa liczne - m.in. melatonina, acetylocholina, serotonina, noradrenalina, adenozyna itd., stad oddzialujac na tylko jeden z tych procesow, zmienimy tylko pewna jego czesc.

Jednak dobrze scinala mi sennosc poranna i po odstawieniu[a bralem tylko 2 miechy bo nie potrafilem wytrzymac ubokow] dalej nie mam problemow jakichs wiekszych z poranna sennoscia.

 

Co do dawki, zazwyczaj stosuje sie 2x po 4mg, bo maja wlasnie okres poltrwania okolo 12h, ale czasem zwieksza sie do 12mg/dzien. Wyzej raczej rzadko, bo to dosc silny inhibitor[11-15nM wg pdsp].

To oczywiscie moje doswiadczenia, wiec oznacza to automatycznie, ze u Ciebie bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, tez odczuwalem sennosc, zwlaszcza popoludniu, biorac lek nawet bardziej. Wydaje mi sie, ze to dosc normalna reakcja, neuroprzekazniki odpowiadajace za sennosc sa liczne - m.in. melatonina, acetylocholina, serotonina, noradrenalina, adenozyna itd., stad oddzialujac na tylko jeden z tych procesow, zmienimy tylko pewna jego czesc.

Jednak dobrze scinala mi sennosc poranna i po odstawieniu[a bralem tylko 2 miechy bo nie potrafilem wytrzymac ubokow] dalej nie mam problemow jakichs wiekszych z poranna sennoscia.

 

Co do dawki, zazwyczaj stosuje sie 2x po 4mg, bo maja wlasnie okres poltrwania okolo 12h, ale czasem zwieksza sie do 12mg/dzien. Wyzej raczej rzadko, bo to dosc silny inhibitor[11-15nM wg pdsp].

To oczywiscie moje doswiadczenia, wiec oznacza to automatycznie, ze u Ciebie bedzie tak samo.

 

A jakie miełes uboki? Brałeś tylko rebo czy z czyms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senność? , może masz za dużo tej NA i u ciebie nie potrzebna Noradrenalina tylko co innego.

tez mi sie tak wydaje, bo sam u siebie zaobserwowałem od jakiegoś czasu ze wszystkie leki działające na noradrenaline dają odwrotny efekt, jestem jeszcze bardziej słaby

:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, zaparcia, slabosc fizyczna, brak apetytu, bezsennosc, bolace i swedzace oczy, sennosc o ktorej mowilem, slaba koncentracja i okropna pamiec[co jest dziwne, bo noradrenalina ogolnie powinna polepszac te dwie rzeczy], duzo energii[w moim przypadku to negatyw, bo nie mialem co z ta energia zrobic]. Po odstawieniu zostal mi brak apetytu.

Bralem ja solo, 8mg/dzien.

 

Liczysz na motywacje, wiecej energii i przy okazji mniejszy apetyt. Osobiscie nie skreslabym tego leku z listy, bo akurat bardzo czesto pomaga wlasnie w tych sprawach ten lek i dalbym mu przynajmniej szanse sie wykazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, zaparcia, slabosc fizyczna, brak apetytu, bezsennosc, bolace i swedzace oczy, sennosc o ktorej mowilem, slaba koncentracja i okropna pamiec[co jest dziwne, bo noradrenalina ogolnie powinna polepszac te dwie rzeczy], duzo energii[w moim przypadku to negatyw, bo nie mialem co z ta energia zrobic]. Po odstawieniu zostal mi brak apetytu.

Bralem ja solo, 8mg/dzien.

 

Liczysz na motywacje, wiecej energii i przy okazji mniejszy apetyt. Osobiscie nie skreslabym tego leku z listy, bo akurat bardzo czesto pomaga wlasnie w tych sprawach ten lek i dalbym mu przynajmniej szanse sie wykazac.

 

Nie skreślam jeszcze, ale o ile weekendy mogę przespać, tak w pracy w ciągu tygodnia jest mi bardzo ciężko :( Apetyt też bez zmian.

W środe mam wizyte u psychiatry, ciekawe co powie. Pewnie, ze trzeba czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zwiększał narazie, brałem kiedyś 8 i pobudzenie było okropne, nie próbowałem niższych dawek bo sie trzymałem tego co lekarz zalecił a być może na niższej dawce byłoby lepiej

 

-- 22 lut 2015, 12:24 --

 

kolejnym razem jako dodatek do ssri już miałem zalecone 2-4 mg a nie 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella,

ja biore paro od tygodnia i tez czuje sie fatalnie, osłabienie i nasilony lęk, jutro tez do pracy

chodzisz do lekarza z NFZ ze tak czesto masz wizyty?

wellbutrin troche podobny, dziala na NA ale słabiej od edronaxu

brałam kiedyś well i nie działał nasennie, działał całkiem spoko bym powiedziała. Ale tylko na początku.

I też czuję się osłabiona, pojechałam dziś na ćwiczenia fitness jak co tydzień i zupełnie brak sił, kondycji.

Tak, teraz chodzę na NFZ, ale to tej samej lekarki co jeszcze niedawno chodziłam prywatnie. Powiedziała, że chce się cześciej ze mną widywać i mogę chodzić na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przynajmniej masz lekarza dobrego, ja dostaje lek i mam sobie radzić sam, nastęona wizyta za kilka miesięcy, a prywatnie nie bede chodzil co dwa ygodnie

 

-- 22 lut 2015, 13:36 --

 

no to jak pojechalaś na fitnes to nie jest tak źle, ja nie mam siły ani ochoty wyjsc do kiosku a co dopiero na jakieś zajęcia tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem i jestem jej mega wdzięczna za taką możliwość.

Dostałam od niej nawet maila przed chwilą (wczoraj napisalam jak sie czuje) i odpisała, żeby zmniejszyć do 2 mg i pić dużo wody.

 

Ja mam tak poukładany każdy dzień co do minuty i muszę się trzymać planu i nawet jak mi się bardzo nie chce jechać na ćwiczenia to i tak pojadę, bo potem będe się źle czuć, że plan nie jest zrealizowany :( No cóż, są tego plusy i minusy.

 

-- 22 lut 2015, 14:51 --

 

zresztą muszę się pilnnować i udawać, że wszystko jest ok przed rodzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×