Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Paplają tak bez sensu czasami. Nie wiem przez jaki mechanizm pramolan miałby zwiększać działanie noradrenalinowe innych leków, skoro nie ma blokady NET, ani wyraźnie nie blokuje alfa-2. Jak już to powinien uspokajać przez agonizm sigma i 5-HT2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz słyszałem takie idiotyzmy, ze się w pale nie mieści. Typu, że inhibitory MAO hamują MAO, wiec zmniejszają ilość serotoniny, noradrenaliny (...) albo, że neuroleptyki są agonistami receptorów D2- i konował był za to gotowy sobie łeb uciąć. Lepiej z niektorymi baranami nie dyskutować, bo to nic nie da.

 

Ich po prostu na studiach uczą, że trójpierścieniowe lpd hamują nieselektywnie wychwyt zwrotny 5-HT i NE, a skoro opipramol jest trójpierścieniowy(kit z tym, że ma tylko budowę trójpierścieniową, a z większością typowych przedstawicieli tlpd ma niewiele wspólnego) no to na pewno musi blokować m.in. wychwyt zwrotny NE. Bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pramolan zwiększa porządnie działanie noradrenaliny innych leków" - hehe ;)

 

Spróbuj doxepiny. Mirtazapina ma też u niektórych inne działanie niż mianseryna. Jest jeszcze trazodon.

 

Dzięki za odpowiedź.

Brałem doxepine i nie działała na sen, ani nie uspokajała. Czyli pozostaje trazodon i mirtazepina. Czyli mirtazepina może mi pomóc na sen, jeżeli mianseryna mnie pobudzała?

Jak wytłumaczyć w moim przypadku działanie b.dobre pramolanu na lęk uogólniony i lęk napadowy? Jak ktoś zna odpowiedź na to pytanie to prosiłbym o podanie(chciałbym się dowiedzieć dla własnej wiadomości). No bo to jest bardzo słabiutki lek.

Jak pisałem lęki mam mniejsze na tianeptynie, natomiast mam nadal stany odrealnienia.Czy te stany odrealnienia to jest rodzaj lęku,objaw depresji-co to wogóle jest?

Niby to nie jest dużego nasilenia ale i tak bardzo denerwuje.Sorki za dużo pytań, ale fajnie jest się podszkolić od lepiej zorientowanych:)

Dzięki wielkie za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrealnienie ma chyba związek z lękiem. Pramolan działa na sigma, trudno będzie znaleźć podobny lek. Brałeś większe dawki? Lek trzeba brać 3 razy dziennie. Mógłbyś jeszcze spróbować amitryptyliny w mniejszych dawkach na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś zamulała tianeptyna na początku brania??, już kurwa nie wyrabiam, leki które powinny mi dodawać energii, albo chociaż mi jej nie odbierać jeszcze bardziej mnie zamulają albo usypiają, tak miałem z wenlafaksyną, brałem ją na noc i spałem normalnie. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brał ktoś tu większe dawki tiane? Np 3 x po 2 tabsy? :mrgreen:

 

-- 14 mar 2015, 12:19 --

 

Chyba żaden depresyjny. :mrgreen:

 

No cóż, jadę dalej na tiane, i zauważam pewien efekt uboczny w postaci zmniejszonej ilości ejakulatu.

 

Nerwowość nadal trwa. Myślałem że pewne nerwowe wydarzenia miały na mnie wpływ. Się okazuję że wydarzenia minęły a nerwowość i napięcie pozostała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8,5 tygodnia na tianeptynie - mi ten lek nie pomógł(były w miedzy czasie dobre dni-ale ich było naprawdę mało). Depresja się pogłebiła:( Lęki nadal są. A jeśli chodzi o seks to masakra-jest orgazm ale go czujesz może w 10% jak dawniej. Nawet na ssri mialem lepszy seks-z tymze ssri mi nie pomagały na depresję lękową. I jeszcze jedna rzecz: brzuszek mnie boli-nie wiem czy to przez lek czy moze kolejny somat do choroby doszed.

Pozdrawiam i powodzenia w leczeniu tej ku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brał ktoś tu większe dawki tiane? Np 3 x po 2 tabsy? :mrgreen:

Brałem dwa razy dziennie po trzy tabletki. Wspominałem w tym temacie o doraźnym działaniu tego leku i też tylko po to go brałem. Do tego przez trzy miesiące dostępny był najtańszy zamiennik, Atinepte, kosztujący 5zł/opakowanie, więc tym bardziej było to ciekawe rozwiązanie. Na tym jednak się kończy moja przygoda z tianeptyną. Żadnego pozytywnego działania niż doraźne nie odczułem, a także raczej nie doświadczyłem jakichkolwiek niepożądanych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem. Nie wytrzymałem tego permanentnego wkurzenia. Kufa nie wiem o co chodzi z tym lekiem, co w nim zawartego/sposobie działania powoduje coś takiego. Normalnie agresywny się stajesz. Może dupek (lek) zmniejsza poziom serotoniny i stąd takie działanie. Może jak ktoś jest zamulony leży i patrzy w sufit to dla niego super, ale ja i tak miałem już za dużo w sobie agresji. Masakra jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

to nie lek tak działa tylko Ty sie skupiasz za bardzo na swoim samopoczuciu i Ci sie wydaje ze powoduje agresje, wkurzenie itp.

lek jest na tyle delikatny ze czegoś takiego nie powoduje

 

Nic mi się nie wydaje. A swoja drogą to uważaj ziomuś co piszesz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeden idiota w szpitalu powiedział że po pierwszej tabletce nie moze być skutków ubocznych :lol: co jak co to to skutki uboczne są najczęściej po pierwszych dawkach a potem jak sie organizm przyzwyczaji to możę ich nie być - mam na myśli takie przemijające skutki uboczne, bo np. suchość w ustach jako skutek uboczny to raczej występuje później czy przy większych dawkach ....

 

ps. tylko ustawićpod ściną takich "lekarzy" i kulka w łeb ;)

 

 

lunatic, a jak tam ten lek od parkinsona co miałeś brać (nie pamięam nazwy) co działa na dopamine - brałeś go? bierzesz nadal solian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy proszę o opinię tych którzy stosowali tianeptyne. Biorę tianesal od 10 dni i czasem w ciagu dnia czuje sie dobrze (jakbym byla dawna soba) poprawa trwa kilka godzin o różnych porach dnia a później znowu zjazd, uczucie odrealnienia, szum w uszach. Czy to znaczy, że lek zaczyna działać? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + tianeptynę.

Brałem wcześniej ponad rok samą Tialere, Tianesal, Aneptinex (w zależności co było korzystne cenowo) . Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem Tialerę . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?

Bo jeżeli dzięki Tialerze to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.

Lepiej było dalej brać ją i przeczekać silną depreche.

Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo do pracy się nie nadawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno o odpowiedz na tak zadane pytanie, jesli escitalopram nie dzialal po tak dlugim czasie i zaczelo ci sie poprawiac po tianeptynie to droga dedukcji latwo stwierdzic ze poprawa jest albo po tianeptynie albo po miksie.

Ja bym escitalopram odstawil bo pewnie ci niszczy motywacje, no i im dluzej bierzesz tym wieksza kara przy odstawianiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + tianeptynę.

Brałem wcześniej ponad rok samą Tialere, Tianesal, Aneptinex (w zależności co było korzystne cenowo) . Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem Tialerę . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?

Bo jeżeli dzięki Tialerze to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.

Lepiej było dalej brać ją i przeczekać silną depreche.

Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo do pracy się nie nadawałem.

 

Cześć,

 

biorę ten sam mix. Na razie działa średnio, ale to dopiero 4 tygodnie od rozpoczęcia tego połączenia. Prawda jest taka - każdy lekarz Ci to powie - że mixy działają całkiem inaczej, niż każdy lek podawany osobno. Esci wspomaga wychwyt zwrotny, a Tiane produkcję. Razem dają więcej, oraz inny efekt niż wtedy, gdy podawane osobno :)

Zatem prawda może być taka: nie który lek Ci pomógł, ale jakie ich połączenie.

 

-- 29 kwietnia 2015, o 20:20 --

 

 

-- 02 mar 2015, 17:58 --

 

Kto bral tianeptyne z ssri z zalecenia lekarza psychiatry??

 

Ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna nie ma wplywu na serotonine, juz wielokrotnie byla o tym mowa.Za to z dsowiadczenia wiem ,ze ma mase znaczacych (ale niekoniecznie groznych interakcji) z wieloma rzeczami szczegolnie stymulantami.

Kazdy mix jest troche jak ubranie na miare, jesli udalo sie skroic dobry to trzeba sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×