Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzicie o ewentualnym dodaniu do tianeptyny czegoś aktywizującego gdyby pod tym względem działała za słabo? można z nią brać np. coś na dopaminę skoro sama w sobie już działa na dopaminę? miko84, pamiętam ze brałeś ją z Wellbutrinem, więc chyba można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, super połączenie, czułem się świetnie. Wellbutrin+tianeptyna. Ale najpierw bym spróbował samej tianeptyny a później ew. dołożył wellbutrin. W archiwum są moje posty jak się dobrze czułem wtedy :) Chociaż błędnie myślałem, że to zasługa agonistów dopaminy, a to któryś z tych leków (lub połączenie) tak zadziałały.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

czyli też uważasz ze SSRI z tianeptyną nie ma sensu łączyć?

 

-- 22 sty 2014, 11:31 --

 

Tak, super połączenie, czułem się świetnie. Wellbutrin+tianeptyna. Ale najpierw bym spróbował samej tianeptyny a później ew. dołożył wellbutrin. W archiwum są moje posty jak się dobrze czułem wtedy :) Chociaż błędnie myślałem, że to zasługa agonistów dopaminy, a to któryś z tych leków (lub połączenie) tak zadziałały.

Narazie zaczynam brać samą tianeptynę tak jak mówisz i zobaczymy co będzie, brałem ją krótko z paro, drażliwości nie było, ale znów byłem dziwnie oszołomiony tym połączeniem, tak że chwilami mało co kontaktowałem, chociaż znalazłem badanie ze próbowano takich połączeń, ale tylko przez 6 tygodni w tym przypadku http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23683152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, wiem, wiem że to za krótko i dlatego biorę dalej, codziennie zapisuję jakie zmiany we mnie zachodzą, tak jak mówiłam mam obecnie w sobie dwie sprzeczności: z jednej strony ''drażliwość, rozchwianie emocjonalne" odczuwalne wewnątrz niczym tykająca bomba bez zapłonu, a z drugiej totalne wyczerpanie, senność, śpię jak zabita przez 9-10h i przez cały dzień nie mogę się dobudzić. Może to 'wewnątrz' mnie tak męczy i dlatego fizycznie nie daję rady?

A czy ktoś zauważył reakcję na ćwiczenia fizyczne podczas brania Tianeptyny? Z założenia sport=zdrowie, ale od kiedy biorę lek mam z tym problem. Tzn. robi mi się słabo czego nigdy nie doświadczyłam, a raz po ćwiczeniach jakby coś we mnie pękło i po prostu łzy leciały ciurkiem (przypomnę, że lek hamuje u mnie płacz i wywalanie emocji na zewnątrz co jednak mnie jeszcze bardziej drażni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger,

ten 5-HTP mnie zaciekawił o którym wspomniałeś

"Doktor W. Pöldinger z Psychiatrycznej Kliniki Uniwersyteckiej w Bazylei wykazał już w 1991 roku, że 5-HTP jest przy leczeniu depresji co najmniej tak samo skuteczne jak stosowane zazwyczaj lekarstwa antydepresyjne – nie wykazując przy tym działań ubocznych. 5-HTP wyrównuje wahania nastroju (szczególnie przy depresjach bipolarnych) i oslabia potencjał agresji. Oprócz tego redukuje ataki strachu"

ciekawe czy tez tak fajnie to wygląda w praktyce

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, Myślę, że są lepsze rozwiązania.

Lunatic , zapomnij ,że Ci Tianeptyna pomoże . Zauważyłem po Twoich postach ,że bardzo podobnie reagujemy na leki . Ja też po Tianeptynie dostaję takiej KUR-wicy ,że mała bania . Choć kiedys były czasy ,że lek ten bardzo fajnie działał ,,, jednak to się już definitywnie skńczyło. Nie będę Ci Tu jakis gotowców przedstawiał , bo mam dosyć ( przynajmniej dziś ) zachwalania kilku i tych samych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

paroksetyna w dawce 10 mg - ogólna niechęć do wszystkiego i brak jakiejkolwiek motywacji i energii, jedyny plus ze nie mialem atakow paniki, powyzej 10mg jest za duża sennosć

 

sertralina - jakaś reakcja alergiczna znowu, wiec odpada

 

citalopram, escitalopram - brałem kiedyś, dzialanie podobne do paro, nie chce mi się nawet próbować znowu

 

zostaje jedynie fluoksetyna, ale jak sobie pomysle zanim ona by zaczęła działać to tez mi sie odechciewa jej zaczynać

 

-- 22 sty 2014, 12:37 --

 

Popiół,

brałem, wpędził mnie w napady lękowe po których dostałem paroksetyne, możliwe zeby jeszcze wzmocnił drażliwość po tianeptynie jeżeli by się znów pojawiła, wiec jezeli się pojawi to Well raczej odpada jako dodatek, ale jeżeli nie to działanie przeciwlękowe tianeptyny może by zapobiegło ewentualnym napadom paniki po Wellbutrinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

paroksetyna w dawce 10 mg - ogólna niechęć do wszystkiego i brak jakiejkolwiek motywacji i energii, jedyny plus ze nie mialem atakow paniki, powyzej 10mg jest za duża sennosć

 

a w tej chwili na czym jedziesz ?

Do paro mógłbys dodać speedujący sulipryd w dawce do 100mg z rana . A paro ( jak Cie usypia ) na noc . Nie będę Ci tu proponował Metylofenodatu ( do Paro ) , choć uważam ,że bylo by to najlepsze rozwiązanie , bo zaraz na mnie naskoczą ,że proponuję Ci rzeczy nie -do- zbo-by-cia .Fajnie wycisza Baclofen ( biorę ) , a Lamo powoduje konkretna stabilizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się muszę przyznać, że ostatnio jak miałem w podpisie tianeptynę to jej nie brałem jednak i wtedy wróciłem do mirtazapiny, a nie chciałem już zmieniać podpisu, żeby nie było że biorę lek który się u mnie nie sprawdził. Tak więc, nie wiem jak by zadziałała na mnie teraz - mam ją wykupioną i siedzi w szafce. Jest w razie czego następna w kolejce - przyznam, że bardzo mnie ciekawi efekt tego leku.

 

Dziś mija dokładnie 8 tygodni na tym połączeniu co mam w podpisie, w tym 4 na maksymalnej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno lepiej, spokojniej i mniej objawów ubocznych niż na samych SSRI. Działanie jest jakby lepsze, a brałem różne SSRI solo. Dobre połączenie, mianseryna wzmacnia działanie przeciwdepresyjne SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, miko84, Jest grupa tzw. leków przeciwdepresyjnych, które działają głównie przeciwlękowo i "rozjaśniają" nastrój, ale nie są stricte zalecane w epizodach depresji umiarkowanych i ciężkich. Do nich można zaliczyć właśnie tianeptynę, trazodon, pramolan i doksepinę, buspiron. Prawdopodobne agomelatyna również okaże się lekiem tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, dlaczego nie są zalecane? Brałam kiedyś Pramolan i czułam się po nim bardzo spokojna, bez uboków, bardzo przyjaźnie, ale krótko. Nie wiem jaki mam stopień depresji i nerwicy, ale na pewno taki wieloletni a dostałam Tianeptynę. To znaczy że powinna pomóc czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w tej chwili na czym jedziesz ?

Do paro mógłbys dodać speedujący sulipryd w dawce do 100mg z rana . A paro ( jak Cie usypia ) na noc . Nie będę Ci tu proponował Metylofenodatu ( do Paro ) , choć uważam ,że bylo by to najlepsze rozwiązanie , bo zaraz na mnie naskoczą ,że proponuję Ci rzeczy nie -do- zbo-by-cia .Fajnie wycisza Baclofen ( biorę ) , a Lamo powoduje konkretna stabilizację.

Ostatni tydzień byłem na 50mg sertraliny, ale pojawiły się bóle stawów, swędząca pokrzywka no i trzeba było odstawić, chyba kiedyś z czasem się na niego uczuliłem i już tak zostało, a liczyłem na ten lek bo kiedyś zadziałał najlepiej na mnie. Od dzisiaj znów próbuje tej tianeptyny. Co do suplirydu miałem go kiedyś przepisanego, ale nie brałem go bo się bałem.Mógłby dobrze zadziałać no ale się boje go brać i co mam zrobić

 

-- 22 sty 2014, 18:33 --

 

Ta tianeptyna niby taka słąba ale jak się ją weźmie jak jest jeszcze SSRI w organiźmie to łeb chce urwać

 

-- 22 sty 2014, 18:52 --

 

A wracając do mechanzimu działania tianeptyny, skoro nie działa na serotoninę albo ją obniża to dlaczego jest zakaz łączenia jej z IMAO w takim razie?

 

-- 22 sty 2014, 19:01 --

 

lunatic, Pytałeś czym można to załagodzić jeśli nie SSRI. Może jakiś lek wpłwający dodatnio na ukł. GABAergiczny(jakaś gabapentyna) albo dołożyć 5-HTP.

znasz jakiś dobry preparat tego 5-HTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna wykazuje skuteczność w depresjach o różnym nasileniu a opinia, że jest tylko na depresje słabe bierze się z łagodności tego leku jeśli chodzi o skutki uboczne. Wg lekarzy jak lek nie ma skutków ubocznych i Cię nie "przetrzepie" to jest słaby.

 

"Clinically, tianeptine is an antidepressant effective in reducing symptoms of depression in mild to moderate-to-severe major depression, including over the long term. Tianeptine is also effective in alleviating the symptoms of depression-associated anxiety. It is generally well tolerated, with little sedation or cognitive impairment."

 

http://link.springer.com/article/10.2165%2F00023210-200822010-00002

 

lunatic powodzenia z tianeptyną - pamiętaj żeby uzbroić się w cierpliwość. Rozumiem, że będziesz brał zalecane 3x1? Co do zakazu łączenia z MAO to leki o mechanizmie działania związanym jakkolwiek z serotoniną są przeciwwskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×