Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

LATEK1962, hehe, skąd ja to znam, też mam gilotynkę, która tnie jak tylko zechce mimo że prosto ustawiam tabletkę, ale niektóre jeszcze ciężej byłoby nożej przekroić

 

a co zażywasz aktualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 dzień Coaxilu...spanie się poprawiło, ale w ciągu dnia dopadają mnie jakieś dziwne odczucia, takiej wewnętrznej miękkości, rozedrgania, ściskanie szczęki, takie stany na granicy jawy i snu, wewnętrznego mrowienia...jest to dość nieprzyjemne.

Miał ktoś tak?

 

Poza tym już nie histeryzuje, ale mam chwile, że muszę się po prostu wypłakać i ciśnienie ze mnie schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

Dziś 18 dzień leku, tabletek zostało mi na 3dni (nie liczę dzisiejszego) czyli do niedzieli. We wtorek mam wizytę u psychiatry. Co z pn i wt bez leku? Mam zmniejszyć dawkę żeby mi starczyło do wizyty, nie brać czy walczyć z rodzinnym żeby przepisał kolejne opakowanie?

 

Poza tym uboki minęły, ale od dwóch dni jestem znów roztrzęsiona jak na początku brania...może tak to oscylować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować tianeptyny na swoją depresję. Ale tu pojawia się problem, co do niej można dołączyć przeciwlękowego? Bo i z nerwicą mam problem.

 

-- 09 sty 2014, 14:40 --

 

Chyba że tianeptyna wykazuje też działanie przeciwlękowe, ale takich informacji nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, TIANEPTYNA moze Ci podziałać na depresje bo faktycznie, ze daje ona taka przyjemna stymulacje, działa też przeciwlękowo. Nie wiem na ile mocne masz te objawy, moge Cie pocieszyc, ze ten lek nie ma skutkow ubocznych wcale przynajmniej na mnie nie mial i mozesz go przetestowac bez pogarszania sobie stanu.

 

-- 10 sty 2014, 23:19 --

 

violet_hair_, nie ma co zmniejszac ani przerywac, lepiej idz do rodzinnego niech wpiusze recepte. Do psychiatry pojedziesz i opowiesz jak lek zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas to tak jakby się przesiąść z aspiryny na cyjanek :mrgreen:

 

violet_hair_ dobrze by było żebyś dała temu lekowi odpowiednio dużo czasu, najlepiej 6-8 tygodni.

 

Marian_Paździoch tianeptyna wykazuje działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Nie wiem dlaczego tego nigdzie nie doczytałeś bo wszędzie o tym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch podejrzewa się, że działanie przeciwlękowe tianeptyny może wynikać z:

 

- nasilania wychwytu zwrotnego serotoniny (w jaki dokładnie sposób to trudno powiedzieć, ale skoro SSRI nasilają lęk początkowo to logicznie tianeptyna może go zmniejszać),

- aktywację receptorów adenozyny (czyli działa jakby w przeciwny sposób do kawy, która szczególnie w wyższych dawkach ma działanie lękotwórcze),

- wpływ na receptory glutaminianu AMPA.

 

lunatic nie wiem skąd Ci się wzięło myślenie, że zwiększanie serotoniny działa przeciwstresowo. Sorry ale SSRI prawie najmocniej z wszystkich leków zwiększają początkowo kortyzol (z czasem to się osłabia), zwiększają też noradrenalinę, są to leki najmniej skuteczne w depresji melancholijnej charakteryzującej się hiperkortyzolemią. To, że ktoś dostaje "wkurw" na tianeptynie nie wyklucza jej pozytywnego działania przeciwstresowego u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×